Autor Tema: Auto nema vuce  (Pročitano 198 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži stadiuz97Topic starter

Auto nema vuce
« poslato: Septembar 16, 2019, 07:42:49 pre podne »
Zdravo svima imam jedan problem pa da podijelim sa vama mozda i rijesim bez majstora :) Jucer vozim normalno bila je malo veca uzbrdica uglavnom prestizo sam i auto odjednom izgubi vucu znaci gas do poda ali nista ide on ali nema snage. Dodjem kuci pomislim da nije protokomjer zraka i iskopcam ga krenem voziti isto, al zanimljivo nema greske na kompjuteru nakon sto sam iskopco protokomjer. Onda restartujem ecu i vrati se sve na normalu. Eh sta bi sada moglo biti protokomjer sada kada iskopcam auto ide kao i prije vuce dobro ( barem je meni dobro ) Znaci protokomjer ukljucen iskljucen auto ide isto...
  • Vozi: Skoda Octavia II A5 2006

Na mreži DonKihot

Odg: Auto nema vuce
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2019, 10:15:37 pre podne »
Ja vidim da je u pitanju oktavija, pa ću pretpostaviti da je dizel, al trebao bi jasno to naglasiti...
Obično se na najvećem opterećenju pokaže rani stadijum problema sa sistemom ubrizgavanja. Uzbrdo kad se načepi, upadne u limp tj safe mod. Idi opet na uzbrdicu 4ta 5ta pun gas pa vidi šta se dešava. Napiši tačno koji je auto i motor pa će naići neko iskusniji. Ako imaš nekoga blizu, idi prikopčaj ga na dijagnostiku. Protokomer neće odmah upaliti na boardu grešku. Isto tako kad upali neće odmah da je ugasi iako se prikopča protokomer.
  • Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2019, 11:49:13 pre podne »
Nema greske za protokomer . Ako auto bolje ide kad je protokomer raskacen , protokomer je los , prosto . Kada pali limp mode , moze da bude zbog 10 razlicitih stvari , u svakom slucaju greska kada je upalio limp mode je memorisana i treba proveriti na dijagnostici koja je 
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2019, 03:56:09 posle podne »
Izvinjavam se auto je skoda octavia TDI 77 kw 2006 godina.. Evo sada sam malo testiro iskopco protokomjer i auto je stvarno puno brze puno startnije..

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2019, 05:46:12 posle podne »
Da samo kazem da je problem rijesen i problem je bio u vakum crijevu koje ide do turba ono je na jednom mjestu izgorilo valjda je diralo nesto.