Autor Tema: baca grešku za poziciju  (Pročitano 157 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži crtacrtaTopic starter

baca grešku za poziciju
« poslato: Jul 07, 2019, 07:31:05 posle podne »
..znači uredno svijetli znak na instrument tabli da je problem s svijetlim .
ne radi prednja desna pozicija .

žaruljica je ispravna , provjereno , čak i zamjenjena .

sad ako gledam problem unazad  par mjeseci (a toliko je auto kod mene) ispada da pozicija ima problem samo kad pada kiša ..prvo je bilo suho pa je radila normalno  , kad je krenula ona dosadna kiša javlja se problem , opet sunca pozicija proradila ...mislim ajde sad bude OK ...
ali ne , evo neki dan opet greška i to nakon pranja auta .

Da je to neki standardni problem ili imam pravo sranje sa instalacijom ?

• Vozi: octavia 1.6 mpi

Van mreže BrRista

Odg: baca grešku za poziciju
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2019, 09:47:55 pre podne »
Sijalica gubi kontakt negde. Ili je neodgovarauca sijalica. Zameni sijalicu sa odgovarajucom. Kod mene se desavalo da prijavljuje gresku sa sijalicom prednjeg zmigavca. Menjao sam sijalice do besvesti dok nisam skonto da je greska u prekidacu za sva 4 zmigavca - on je gubio kontakt.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2019, 12:09:27 pre podne »
Meni je nedavno bio signal kada prednja leva pozicija ne radi, 2x po par sati i onda greška nestane, sijalica proradi. Nakon toga sve bilo ok 2-3 nedelje, pa onda opet greška i sijalica opet ne radi, pustim je ceo dan tako, reko' možda će opet sama da proradi, ali jok. Zamenim je i greška naravno nestane.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži DonKihot

« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2019, 06:55:07 pre podne »
Meni je isto tako bilo. Samo je bio malo interesantniji problem. Uhvatio sam kad ne radi sijalica i ima grešku da skinem far.
Izvadim sijalicu, ona ne radi. Stavim istu tu sijalicu na štop ona radi. Vratim je u far neće da radi. Ja stavim sijalicu iz štopa u far ona radi naravno. Ja opet vratim staru sijalicu iz fara, ona poče da svetli. Greška je nestala i sijalica od tad radi normalno. Kao da je trebala druga sijalica da računar izbriše grešku i počne normalno da radi. Bukvalno kao da sam resetovao grešku drugom sijalicom.
  • Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 35
« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2019, 03:21:43 posle podne »
Nekada sijalica moze da radi, a da racunar prijavi gresku.
Moze da bude da je kontakt los ili sijalica pri kraju pa stvara veci otpor zbog cega racunar prijavi kao da ne radi.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.