Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

K: Skoda. Fabia Vrs Mk1 ivanm
[danas u 07:55:00 posle podne]

Fabia MK2 1.2 51KW i 1.4 63KW Iskustva +plin +TNG drmika
[danas u 06:54:17 posle podne]

Štucanje motora zlatkom
[danas u 05:23:36 posle podne]

Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018/19 slobodanalex
[danas u 03:45:19 posle podne]

Karoq problem pri laganom startu Karlheinz
[danas u 12:02:50 posle podne]

Gumeni čepovi za Oktaviju mk1 bigor
[danas u 11:23:08 pre podne]

Skoda Fabia Combi ScoutLine shuxx
[danas u 08:42:01 pre podne]

Cena goriva?! jabre
[juče u 10:18:38 posle podne]

Egr ventil petarp031
[juče u 08:14:09 posle podne]

Da li da je stavim u smesne ili zalosne slike????? Neba
[juče u 07:48:30 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Diskovi losi?Trese pri kocenju  (Pročitano 1206 puta)

Na mreži lipovaccc

• Skoda Skup
  • Član od: Jan 2015
  • L&Ke: 57
Odg: Diskovi losi?Trese pri kocenju
« Odgovor #30 poslato: Februar 07, 2018, 10:52:10 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ma jok nego samo treba voditi računa da kad odes kod vulaknizera da ti oni tamo ne stezu pištoljem . Po pravilu moment kljuc u ruke i lagano ili ja uzeme kljuc i na oseća ruke zatgnem ..
    • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži petarp031

• Style
    • Član od: Jun 2016
    • L&Ke: 14
    « Odgovor #31 poslato: Februar 07, 2018, 10:53:50 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Jbg, jeste tako. Mada kod mene malo mesto pa znam za sta kome teram, svi su mi pouzdani. Al nikad se ne zna na kog siledziju ce covek naleteti.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Van mreže MikasTopic starter

• Ambition
    • Član od: Mar 2016
    • L&Ke: 2
    « Odgovor #32 poslato: Februar 07, 2018, 11:20:16 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Najgori su oni sa pneumatskim pistoljem
    • Vozi: Škoda oktavia 1.9 tdi 2005

Na mreži Marjanke

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2016
    • L&Ke: 11
    « Odgovor #33 poslato: Februar 07, 2018, 11:58:57 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Nema dzabe rucni kljuc za odvijanje onu duzinu. Sve je u momentu, po meni bas i nije logicna prica jer u tom slucaju se radi o ogromnim propustima u automobilskoj industriji.
    I ako resis taj problem, ostecenu glavcinu odnesi kod nekog strugara ili posalji meni o mom trosku da je ispitam.

Van mreže MikasTopic starter

• Ambition
    • Član od: Mar 2016
    • L&Ke: 2
    « Odgovor #34 poslato: Februar 08, 2018, 01:29:14 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Ispitacu je u svakom slucaju,da vidimo sta nam je ciniti
    • Vozi: Škoda oktavia 1.9 tdi 2005

Van mreže skodilakprvi

• Style
    • Član od: Maj 2014
    • L&Ke: 4
    « Odgovor #35 poslato: Februar 08, 2018, 04:19:14 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Kupio kilo kluc.
    Vise ne boli glava.
    • Vozi: Octavia 1.9 TDI PD 105ks.
    Nemoj na silu, uzmi veći čekić.

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #36 poslato: Februar 09, 2018, 12:15:31 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Evo da se javim nakon intervencije. Diskovi su odneti na detaljnu proveru. Ustanovljeno da disk sa leve strane ima vecu deformaciju, dok je desni ok. Zamenjen je lezaj sa glavcinom na toj strani I prebaceni diskovi sa golfa koji nisu krivi, a golf dobija nove diskove (logicniji izbor jer dzabe menjati na skodi dok ne vidim da li je resen uzrok). Ponovo sam kupio mintex plocine (najbolji odnos cene I kvaliteta, imam ih na cetira auta u uzoj familiji I svim drugarima iz okruzenja toplo preporucujem, niko se do sada nije zalio). Pored svega, zamenjeno je ulje u kocionom sistemu, mada je I prethodno bilo mlado. Za sada sve ok, javicu se kad auto napravi vecu km sa izvestajem. P.S ovi iz auto-cacka ne mogu tri nedelje da nadju diskove koje imaju na stanju, negde su zaturili, najvise me to odgovorilo od stavljanja novih jer su originalni veoma povoljni u odnosu na sve ostalo sto se moze uzeti kod nas.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #37 poslato: Septembar 24, 2018, 12:16:40 pre podne »
  • 1
  • 0
  • Kolege, da se javim da je ovaj problem definitivno resen. Od zamene glavcine i  lezaja tocka, auto vise nema problem sa krivljenjem diskova. Skoda je presla 6-7.000 km od cega 2.500 km na autoputu vecom brzinom, koci odlicno, ne trese. Od mog problema, mehanicar svaki put salje disk na proveru i po potrebi menja glavcinu na strani gde postoji problem, na svakom vw. Nadam se da ce ovaj post nekom skratiti vreme i ustedeti novac za resavanje glupog problema. Pozdrav

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Na mreži hakkler

• Laurin&Klement
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 77
    « Odgovor #38 poslato: Oktobar 11, 2018, 11:53:04 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Imao malo manevre danas u vezi diskova.
    Prije mjesec dana bio tehnički..i kočnice kao na nivou..obje prednje preko 3000N..ali u praxi pri večim brzinama NIJE to TO.

Na zadnjoj zamjeni guma zima ljeto primjetio sam da pločica "jede" disk i da se uopće ne troši (ate ceramic).
    Prije 2 tjedna mi je upalio lampicu da su pločice gotove ? Vizualno i kolko se vidi kroz felgu..pločice imaju mesa ko u prìči (vanjske)
    Prilikom kočenja..laganog normala..ALI..kad jače nagaziš trešnja..zvuk ko željezo i kočenje nula bodova. I tako se ja švercam još 1. tjedan..držim razmak..lagano skroz. Brzinama se maximano koči (druga iz treće na 60 itd )
    Rekoh dosta..danas kotači dolje..oba i ima šta za vidjeti.
    Inače..slijed je bio ovakav..prije.

Na 75 kkm novi ate power diskovi i pločice.

Na 113 kkm stavljene ate keramic jer mi je dosta bilo crne prašine po felgama.(totalni zajeb jer to ne drži ni ko pas ježa tj više nego vidljivo na samoj ATE stranici..koči 40% slabije koliko got mjerni uređaj pokazao da nije. Jedino su felge čiste..samo to.

Na cca 140kkm..danas skinuti kotači i imam što za vidjet..par slika dolje će reč više.

Mala napomena ako netko misli uspoređivat km i trajnost diskova i pločica. Kod mene je 91% grad..i vozim se šarf..tako da u normalnoj distribuciji sašijem pločice svakih 40kkm i diskove svakih 75-80kkm. Iza su doboši pa i to nešto pridonosi tome.

Ugl..na ovom podužem postu želim reči da govno od keramike je sa svojih 26kkm sašilo diskove. P.d na 20.4 ..P.l. 21 mm.

Ne znam..uvjerenja sam da je loš materijal na keramici jer svaki put je na kliještima kod zamjene pločica sve podmazano..što se da podmazat (klizači) Prve ate pločice su podjednako potrošene i ONE su danas stavljene opet ..sva sreća da ih nisam bacio ;D

A i ujedno će poslužit ovih 500km kao test dali kliješta rade kako treba?!! Jer za drugi vikend stavljam komplet novi ATE ali sa vulgaris punim diskom..i ate pločicama.

Tek tolko da spomenem..da kad sam stavio staru 1. kombinaciju..da je brenza opet mekana..da se fino dozirati..a i zabija kad treba. I več su felge malo pocrnile. Sad imam priliku da ih tjedan dana pržim..baš me zanima. Inače su imale svaka po cca 3mm mesa.

Eto...par slički nakon romana..da bude strip post
    10 sek...

Na mreži hakkler

• Laurin&Klement
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 77
    « Odgovor #39 poslato: Oktobar 19, 2018, 09:06:12 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Za tri tjedna budem vidio pravo stanje..da li sve kako treba.
    10 sek...

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!