Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Kvacilo otkazalo  (Pročitano 5403 puta)

Na mreži nightrider

• Ambition
  • L&Ke: 3
Kvacilo otkazalo
« poslato: Maj 23, 2014, 08:39:30 posle podne »
U pitanju je oktavia 1.9 tdi 77 kw
na 90000 je zamenjen set i stavljen fixni zamajac
Sada je na 200000km, danas bez ikakvih ranijih simptoma pocelo je da propada kvacilo, vratim ga nogom i saltam normalno, vozim ka kuci lagano da bi na kraju propalo skroz, nema vise saltanja.
Prvo sam pomislio na cilindar kvacila ali koliko vidim nije izgubio ulje u cantri.
Jel imao neko slican problem?

Na mreži nightrider

• Ambition
Odg: Kvacilo otkazalo
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2014, 03:05:00 posle podne »
Reseno, zamenjen cilindar kvacila.

Van mreže markoman

• Active
  • **
  • L&Ke: 2
« Odgovor #2 poslato: Jun 14, 2014, 10:17:39 pre podne »
Ja sam imao sličan problem na 1.6 mpi octaviji. Kvacilo mi je totalno propalo prilikom jednog dugog putovanja. Nakon dolivanja ulja (pola dl) i drukanja papučice kvačila,funkcija kvačila se povratila i posle toga radi normalno vec 8000 km. Ja sam hteo da menjam sve sto je potrebno ali majstor kaže da nema potrebe,da se nece više ponavljati.. Koji si ti cilindar menjao,glavni ili onaj drugi?
  • Vozi: skoda octavia 1.6 mpi 2005

Na mreži nightrider

• Ambition
« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2014, 07:01:34 pre podne »
Ja sam menjao onaj do pedale kvacila, s tim sto sistem nije izgubio ulje u mom slucaju.
Ne znam kako se kod tebe "samo" popravilo, cudno je da izgubi ulje , a posle dolivanja sve bude ok.
Jedino ako se neka gumica deformisala pa vratila u normalu  :-\

Van mreže markoman

• Active
  • **
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2014, 09:41:24 pre podne »
Ja nisam izgubio ulje,bilo je iznad minimuma,al po savetu majstora sam dolio to malo,nadrukao i imao sam ponovo kvacilo. I ja sumnjam na neku gumicu,al ne bih voleo da mi se to ponovi,pa bih najradje promenio taj cilindar. Hvala u svakom slučaju.

Na mreži nightrider

• Ambition
« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2014, 03:17:49 posle podne »
6500 sa zamenom sam platio ovaj na kvacilu, uglavnom on najpre strada
a drugi na menjacu je nesto jeftiniji i laksi za zamenu

sada ostaje pitanje da li ti je korpa tvrda kao meni te je mozda ona vremenom dovela do toga?

Van mreže markoman

• Active
  • **
« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2014, 08:42:06 posle podne »
Nemam pojma,kod mene je kvačilo na papučici ekstremno mekano. Ipak cu ja to zameniti pre mora,mada sam usao u stos i da vozim bez kvacila jer sam morao kroz Grčku 150 km da vozim tako  :(

Na mreži nightrider

• Ambition
« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2014, 09:59:09 pre podne »
Ne znam sta da ti kazem. Na osnovu cega majstor tvrdi da se nece ponavljati?
Razmisljam, mozda je zbog extremno visoke temperature kada si prolazio kroz Grcku uz dosta kocenja doslo do deformacije neke gumice, koja se kasnije vratila u normalu. Opet, nije mi jasno ako si dolivao ulje, gde je izgubio ulje? Na kom cilindru? Dobro je sto je mekano kvacilo, korpa je dobra i cilindri nisu optereceni mnogo.
E sad, znam kako je pred put ... i ja sam hteo da zamenim oba iz istih razloga, da mi ne presedne more zbog 50 evra, ali isto me majstor ubedio da nema potrebe da menjam i drugi cilindar. A ako si sumnjaoi na glavni kocioni tu ne verujem da  je problem, a i sigurno kosta dosta da bi se preventivno menjao. Koliko je presao auto?

Van mreže markoman

• Active
  • **
« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2014, 05:03:21 posle podne »
150 000 km približno. Ja sam dolio manje od pola dl,zanemarljivo,a mislim da ni pre puta nije bilo na teškom maksimumu. Nakon povratka sam čak i kupio cilindar al onaj na menjaču,na predlog tadašnjeg majstora. Uskoro sam promenio majstora a ovaj drugi nije hteo to da mi menja jer tvrdi da ne može biti do tog,nego do onog drugog,što si ti menjao. E pošto mi se to nije dešavalo više,došli smo do zaključka koji si i ti naveo,temperatura,gumica... Sad imam na "lageru" jedan,kupim i drugi cilindar,zamenim oba i komplet tečnost,i to će onda biti to.

Na mreži nightrider

• Ambition
« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2014, 10:35:13 posle podne »
Ne znam sta da ti kazem, 150000km nije mnogo, evo ja sam na 200000 taxi exploatacije pa je tek sada otisao.
 Tacno je da vise odlazi taj do pedale kvacila jer trpi veca naprezanja.
On je i dosta dosta tezi za zamenu, zbog pristupacnosti.
Svakako ako ih zamenis ostavi stare u rezervi posto su ispravni.

Van mreže dasta

• Registrovan
  • L&Ke: 0
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2019, 07:55:24 posle podne »
Pozdrav svima,

Vozim Octaviu 2.0 tdi FL 2010.

Pre godinu dana pocelo je da se javlja propadanje kvacila tokom vrelih dana. Presao sam 270 000 pretezno na autoputu.
Sada se propadanje intenziviralo da doslovno jedva moze da se vozi jer se ne vraca do kraja.

Da li imate preporuku za majstora posto svi sa kojima sam razgovarao navode da bi trebalo zamajac da se zameni.

Pozdrav,
Ivan
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi cr 2010

Na mreži mihajloalasp

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 73
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2019, 11:23:44 pre podne »
Meni to vise lici na problem sa glavnim ili pomocnim cilindrom kvacila.
Favorit 136LS - in progress...
Golf 4 SDI - daily

Van mreže Josa

• Active
  • **
  • L&Ke: 1
« Odgovor #12 poslato: April 14, 2019, 07:59:03 pre podne »
Ķažeš da si stavio fiksni set kvačila odavno. Reci mi kako si zadovoljan? Da li bi opet stavio fiksni set kada bi menjao kvačilo?
  • Vozi: Škoda Oktavia 1.9TDI 2006