Autor Tema: Lampica za oborena (srednja) svjetla - a sve OK. Nestane nakon paljenja dugih :)  (Pročitano 118 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stg44Topic starter

Smiješan problem ali me nervira već par mjeseci.
Naime, pri paljenju auta odmah signalizira da ne radi desno oboreno svjetlo. A radi :) Nakon mozda nekoliko sedmica sam primjetio da se ponekad i ugasi u voznji i onda sam utvrdio da se nakon paljenja ili ablednera i drzanja 5sekundi, ili paljenja dugih svjetala lampica ugasi.

Ili u drugoj prilici, jer sam isao u servis- kada dignem haubu i upalim auto, lampica ne gori.

Nakon sto ugasim auto i ponovo pokrenem  - sve isto. Gledao kontakte, sve OK.

Ima li iko ideju sta bi se  moglo desiti? Hvala
  • Vozi: Octavia A5 1.9 77Kw

Na mreži DonKihot

Odg: Lampica za oborena (srednja) svjetla - a sve OK. Nestane nakon paljenja dugih :)
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2019, 04:37:48 posle podne »
Meni se isto desavalo za poziciju. U sustini sam izvadio sijalicu kad sam video da ne radi i stavio drugu, ona radi. Stavim ovu staru na drugo mesto ona radi. Vratim staru ona radi. Mislim da je problem bio slab kontakt sijalice od vibracija da se mrdnula u lezistu nema sta drugo.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

• Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI

Van mreže stg44Topic starter

Odg: Lampica za oborena (srednja) svjetla - a sve OK. Nestane nakon paljenja dugih :)
« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2019, 03:16:38 posle podne »
I meni je tako za poziciju par puta bilo, ali je problem sto su ovo Xenon svjetla pa mi nije bas lako ni zamjeniti,. Vadio sam onaj konektor sto ide u balast, nista, al sad bih morao sve to rastavljati. Cudno da proradi kad upalim duga svjetla.
  • Vozi: Octavia A5 1.9 77Kw

Na mreži bigor

« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2019, 12:55:26 posle podne »

Ima li iko ideju sta bi se  moglo desiti? Hvala
Najvjerovatnije je uslo vlage u ablender. Uzmi kontakt kliner i naprskaj oko rucice i gdjr jos mozezs prici.
Ja sam na taj nacin rijesio problem sa migavcima ,a godinama me nervirao
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ