Autor Tema: Octavia 2.0 TDI 2008 zatrese kad se gasi  (Pročitano 840 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia 2.0 TDI 2008 zatrese kad se gasi
« Odgovor #15 poslato: Jun 06, 2019, 12:00:34 pre podne »
Nisi ga razumeo , misli da se izbedava skidati za ciscenje . A svakako ga ne treba ukloniti nikako .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže ognjen1977Topic starter

« Odgovor #16 poslato: Jul 17, 2019, 03:29:55 posle podne »
Kolege...pregledana je klapna gasa i prema recima majstora nije ni malo zaprljana cak on kaze da je bas cista.Kad je auto zagrejan ,pri gasenju se ne zatrese,kad je hladan i hladnjikav..hoce uvek.Nov set i zamajac stavljen.Lepo ubrzava ..vuce.Kada je na leru i zagrejan tj kad stojim na semaforu..oseti se da cesto  prenese vibracije motora na sasiju.
Pregledao je masjtor nosace motora i svi su ok-po njemu.Sta moze da bude pojma nemam...
  • Vozi: octavia A5

Van mreže ognjen1977Topic starter

« Odgovor #17 poslato: Septembar 12, 2019, 03:06:51 posle podne »
Nakon duzeg vremena trazenje resenja,resenje je pronadjeno.Octavia sada radi smirenije.Nema prenosenja vibracija na kabinu.
Kad se gasi hladna,jako malo zatrese ali je mnogo mnogo manje nego sto je bilo.Ovo ,sad sto malo zatrese,prebacujem na cinjenicu da je dizel motor u pitanju i da treba da radim veliki servis sledece godine.
Nakon sto se zagreje nema nikakvog treskanja prilikom gasenje .
Resenje je nasao jedan medju najboljim majstorima ovlascenog servisa u Bg.
Odradio je softwersko podesavanje rada motora.Posto je u pitanju 2.0 TDI motor,potrosnja na leru je bila podesena na 0,5 l.
Potrosnja od 0,5 litara je  po specifikaciji za motore 1.9 TDI ali ne i za 2.0 TDI.
Za motor 2.0 TDI potrebno je softwersko podesavanje potrosnje na leru na 0,7 litara.Kad je odradio ovo podesavanje ,motor radi mnogo mirnije,ne treska,ne prenosi vibracije na leru.
Da sumiramo,motor je imao manji dotok goriva pa se desavalo da trese i da neravnomerno radi u leru i kad se gasi.
Pored ovog softwerskog podesavanja prekontrolisano je i zupcenje kaisa -"dotegnuto je par milimetara".

Preneo sam vam laicki desavanja.AKo neko ima ovaj i slican problem i  nije mu jasno sta i kako da uradi nek pise na private pa cu ga uputiti na servis i majstore.
Pozdrav!

• Vozi: octavia A5

Na mreži m@c|-|oR

• RallyeSport
  • Total likes: 3
  • Ugled L&K: 8
« Odgovor #18 poslato: Septembar 12, 2019, 06:25:26 posle podne »
Koliko je meni poznato, potrošnja u leru se podešava uglom paljenja na prednjoj bregadtoj, ne da se može podešavati i putem nekog softvera.
Možda grešim.
Pre je to 'dotezanje' kaiša imalo takav efekat, ali su tebi rekli ono o softveru.
:)
Dobro je da je problem rešen.

BTW, I moja Škoda ima isti motor i radila je bez problema sa 0,5 l/h.
Jbmliga

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

• Vozi: Octavia A5, 2.0 TDI, karavan

« Odgovor #19 poslato: Septembar 12, 2019, 06:53:02 posle podne »
Fino podesavanje na bragastoj , ali se podesavaju obe , mora i izduvna da se dovede u red nakon podesavanja prednje . To je imalo uticaj posle toga ecu sam sredi ostala podesavanja . Da 0.7 je normala za 2.0 tdi . Dobro je da je reseno , to je to kad veliki servis radi neko ko ne zna .

Na mreži DonKihot

« Odgovor #20 poslato: Septembar 15, 2019, 04:30:46 posle podne »
Meni je skoda 2.0 pd tdi i trosi hladna 0,7l/h u leru i 0,5l/h zagrejan. Radi najnormalnije. Sa klimom vuce 0,7-0,8.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

• Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)

« Odgovor #21 poslato: Septembar 15, 2019, 04:54:50 posle podne »
Meni je skoda 2.0 pd tdi i trosi hladna 0,7l/h u leru i 0,5l/h zagrejan. Radi najnormalnije. Sa klimom vuce 0,7-0,8.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

Meni varira na 0.6 i 0.7 ali doduse nije nam dosta delova isto

Na mreži hakkler

« Odgovor #22 poslato: Septembar 16, 2019, 10:44:41 posle podne »
Kako je kolega opisao..i loše mapirani motori mogu imati taj problem. Nije sve u zamašnjaku..nosačima motora tj u mehaničkom dijelu.
10 sek...