Autor Tema: Octavia 2012, 1.6TDI CR 115KS, povećana potrošnja i kliktanje  (Pročitano 306 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže phikret

• Active
  • **
  • L&Ke: 0
Octavia 2012, 1.6TDI CR 115KS, povećana potrošnja i kliktanje
« poslato: Mart 11, 2019, 11:13:37 pre podne »
 Pozdrav, vozim ovu škodu već par meseci i primetio sam da je potrošnja za 2 do 2,5 l/100km gradske vožnje veća u odnosu na potrošnju potpuno istog auta čiji je vlasnik moj drugar. Razlika na otvorenom je oko 1.5l/100km. To sam potvrdio tako što sam na istim relacijama (kuća-posao), vozio i drugarov auto.

Kod mene se čuje kliktanje prilikom davanja gasa. Nekada manje, nekada više. Auto ima snage, vuče, ali je povećana potrošnja. U Kociću je rađen update softvera i nije se ništa promenilo.

Majstor pretpostavlja da su u pitanju dizne. Vaše mišljenje? I gde proveriti dizne - preporuka za dobrog majstora (Bg i okolina) koji zna šta radi i priča. Ne mora da je jeftin, samo da je majstor.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 31
Odg: Octavia 2012, 1.6TDI CR 115KS, povećana potrošnja i kliktanje
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2019, 02:26:02 posle podne »
Imas privatnu poruku  :)
  • Vozi: 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže phikret

• Active
  • **
  • L&Ke: 0
Odg: Octavia 2012, 1.6TDI CR 115KS, povećana potrošnja i kliktanje
« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2019, 10:38:47 pre podne »
Cuo se sa majstorom, rece da treba da zakazem za sledecu nedelju. Misli da prvo mora da se ocita verzija softvera i uradi update softvera, pa ako ne prestanu simptomi, onda da se provere dizne jer verovatno je do njih. Da li je tacno da te VDO Siemes dizne (valjda su te dizne u mom motrou), ne mogu da se repariraju? I koja je cena novih?

Van mreže Dragi 91

• Ambition
  • L&Ke: 2
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6 TDI 110 ks Ambition 2016