Autor Tema: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja  (Pročitano 1517 puta)

0 članova i 82 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 5
  • Ugled L&K: 36
Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #30 poslato: Septembar 12, 2019, 12:15:50 pre podne »
Ja se izvinjavam, zaboravio sam da napisem kljucnu rec u prethodnom postu, a to je da sam pisao za gradsku potrosnju. Za nju vazi ono sto sam pisao.

p.s. Trenutno vozim VW CC 2.0tdi 170ks i Touran 2.0tdi 140ks, oba sa dsg-om. Meni su takve potrosnje da ne mogu da verujem da moze manje od ovoga sa manuelnim, eto...
Vozio sam i manuelne 2.0tdi, sve je to isto/slicno.
Zato ne mogu da verujem u razliku od preko litar u potrosnji dsg vs manuelni.

Odosmo predaleko, iskreno mi ne prija ovakva "rasprava".
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži petarp031

« Odgovor #31 poslato: Septembar 12, 2019, 12:16:40 pre podne »
Vrlo verovatno da dsg ima vecu potrosnju jer se retko primenjuje cut off rezim voznje u odnosu na manuelni, kada svako otpustanje gasa kod motornog kocenja ili abgasovanja stedi potrosnju ili ti potrosnja iznosi 0 litara. Kod dsg-a rezim voznje u opustenom nacinu je u veoma niskim obrtajima i upravo taj cut off skoro da ne postoji.
Slicno se desava  kod voznji na tempomatu, istu uvek prati povecana potrosnja, obzirom da je vozilo uvek na gasu i bukvalno da nema potrosnje 0, pa cak ni u velikim spustanjima gde na otpustanju gasa kod voznje bez tempomata potrosnja ide 0.
To je neki moj zakljucak, mozda je pogresan.

Sent from my SM-A920F
  • Vozi: Octavia RS mk1

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 5
  • Ugled L&K: 36
« Odgovor #32 poslato: Septembar 12, 2019, 12:39:46 pre podne »
Kod dsg-a rezim voznje u opustenom nacinu je u veoma niskim obrtajima i upravo taj cut off skoro da ne postoji.
Za ovo se slazem, ima istine, jer zbog tih niskih obrtaja je i manje te nulte potrosnje pri usporavanju.
Inace u svakom drugom slucaju dsg se ponasa isto kao manuelni (sto u samom sklopu i jeste, samo sto ga saltaju roboti).

Ovde za tempomat se ne slazem.
Kljuc niske potrosnje je "jedan gas" (bez dodavanja i optustanja), a tempomat upravo to radi kako niko od vozaca ne bi uspeo nikada.
Takodje, i sa aktivnim tempomatom na nizbrdici ce biti nulta potrosnja ukoliko auto pocne da ubrzava preko zadate brzine (ako je nizbrdica dovoljno velika). Koja je razlika bez tempomata u tom slucaju? Pa nema je.
Ako vozis bez temp. na nizbrdici, pustis gas, a auto usporava, imaces nultu, ali ces zato kasnije morati da das veci gas da bi se vratio na zeljenu brzinu. Gde je tu usteda i razlika u odnosu na tempomat? Nema je. Kapiras?

p.s. Jednoj gospodji koja je "sefica" u jednoj prevoznickoj firmu (medjunarodni transport) sam jedva to objasnio.
Ona nije dala svojim vozacima da voze kombije na tempomatu, pratila ih preko gps-a i cim vidi da neko vozi na temp. (Ne menja se brzina duze vreme ni za 1kmh), ona zove vozaca odmah da iskljuci.
Njeno objasnjenje je bilo da to radi zbog manje potrosnje.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži fobia24

« Odgovor #33 poslato: Septembar 12, 2019, 08:38:21 pre podne »
Jednoj gospodji koja je "sefica" u jednoj prevoznickoj firmu (medjunarodni transport) sam jedva to objasnio.
Ona nije dala svojim vozacima da voze kombije na tempomatu, pratila ih preko gps-a i cim vidi da neko vozi na temp. (Ne menja se brzina duze vreme ni za 1kmh), ona zove vozaca odmah da iskljuci.
Njeno objasnjenje je bilo da to radi zbog manje potrosnje.
Razmišljam imenom koje živine bih je nazvao, ali ne želim da vređam jer i životinje su živa bića. ;)
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Na mreži vlado985

« Odgovor #34 poslato: Septembar 12, 2019, 08:48:46 pre podne »
Zivotinje su gospoda za takve  ;)  :bravo:
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži petarp031

« Odgovor #35 poslato: Septembar 12, 2019, 01:09:12 posle podne »
Gospodju je trebali drugacije uposliti, jer ocigledno ima vremena da glumi tempomat gledajuci u racunar.
Nego, ono sto sam napisao za voznju pod tempomatom, kod mene uvek prati povisena potrosnja za oko 0,5 litara na 100km auto puta. Isti podatak dobijam i od drugara bez obzira da li se radi o audi S3, bmw serije 3 dizel. Bas sam sada imao rutu od oko 1600km, ni jednom nisam primetio potrosnju 0 litara, a pretezno pratim trenutnu potrosnju na bordu.

Sent from my SM-A920F  

• Vozi: Octavia RS mk1

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #36 poslato: Septembar 12, 2019, 06:56:47 posle podne »
Gospodju je trebali drugacije uposliti, jer ocigledno ima vremena da glumi tempomat gledajuci u racunar.
Nego, ono sto sam napisao za voznju pod tempomatom, kod mene uvek prati povisena potrosnja za oko 0,5 litara na 100km auto puta. Isti podatak dobijam i od drugara bez obzira da li se radi o audi S3, bmw serije 3 dizel. Bas sam sada imao rutu od oko 1600km, ni jednom nisam primetio potrosnju 0 litara, a pretezno pratim trenutnu potrosnju na bordu.

Sent from my SM-A920F

Ista situacija , tempomat , 0.5 veca potrosnja po bordu .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži m@c|-|oR

• RallyeSport
  • Total likes: 3
  • Ugled L&K: 8
« Odgovor #37 poslato: Septembar 12, 2019, 07:52:57 posle podne »
Odmaraj bre Bogdane, pusti forumaše!
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

• Vozi: Octavia A5, 2.0 TDI, karavan

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #38 poslato: Septembar 12, 2019, 10:48:23 posle podne »
Odmaraj bre Bogdane, pusti forumaše!
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

Ahhahah , a zabo malo posle plaze pa da vidim sta se radi kod vas  =))
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže NaZGuLTopic starter

« Odgovor #39 poslato: Septembar 12, 2019, 11:43:05 posle podne »
Ajde jedan off topic posto mi treba pomoc a da ne otvaram temu. Da li mogu staviti 16" felne zbog dimenzije diska jer ne znam ni koliki je, drugo koje dimenzije felne mi trebaju. Raspom rupa, et i jot?
  • Vozi: Oktavija VRS

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #40 poslato: Septembar 13, 2019, 08:31:51 pre podne »
Treba nova tema  bravo2  ili pronaći postojeću temu koja se tim bavi.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+