Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Plivajući vs. fiksni zamajac  (Pročitano 9776 puta)

Van mreže fabijanovic

• Ambition
  • L&Ke: 4
Odg: Plivajući vs. fiksni zamajac
« Odgovor #45 poslato: Decembar 28, 2017, 04:16:12 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Lepo je znati,hvala za info
    • Vozi: OCTAVIA 1Z3 1.9TDI SILVER ELEGANCE

Na mreži hirurg

• Style
    • L&Ke: 7
    « Odgovor #46 poslato: Januar 14, 2018, 10:40:57 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Links are saved / Linkovi su sakriveni Register / Registrujte se or / ili Login / Ulogujte se
    Nema pravila. Zena ima audi A4 2.0 2009 god.
    Kupljen nov i vozila samo ona i ja nekada.
    Zamajac zamijenjen na 100k. Vec sa 70k se pocelo osjecati da nece dugo.
    Garancija je naravno bila 2god i istekla.
    Nije do stila voznje posto supruga vozi odlicno. Mada je 70% bilo gradske voznje.
    Na netu je jako puno prituzbi na taj auto i zamajac.
    Vjerovatno se cesto sasvim malo drzi stisnuto kvacilo, jako rijetko kod normalne i fine vožnje da ode prije 250 hiljada
    Links are saved / Linkovi su sakriveni Register / Registrujte se or / ili Login / Ulogujte se
    Prebacio kod mene na O1 1.9 sa plivajuceg na fiksni , vozim bez problema i ikakve razlike .
    Razlike nema, medjutim kod plivajuceg seta je uradjeno da malo trpi zamajac malo lamela, a sad je lamela osudjena na propast puno prije ce biti zamjena, takodje sad malo trpi i mjenjac! Nisu to ljudi dzaba radili.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Na mreži -nebojsa-

• Laurin&Klement
    • L&Ke: 58
    « Odgovor #47 poslato: Januar 14, 2018, 11:25:43 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Moz' da bidne ali ne mora da znaci :) Nekada je samo kvacilo+zamajac drugacije.
    Fabija I i Ibiza/Cordoba 1.9TDI od 101 ks imaju obican zamajac, a Polo plivajuci; a isti je motor i menjac.
    U sustini plivajuci zamajac ima prednost u "ugladjenijim" promenama brzina, sa manje sitnih trzaja i vibracija. Dok je ispravan, naravno.
    A i auto industrija je dobila jos jedan skup deo sa ogranicenim vekom trajanja.
    Visestruka korist  :B=) =))
    Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

• Laurin&Klement
    • L&Ke: 30
    « Odgovor #48 poslato: Januar 15, 2018, 01:52:31 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Hirurg 99% trajanja zavisi od vozaca . Ko zna da vozi dodje mu na isto .
    • Vozi: 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži hirurg

• Style
    • L&Ke: 7
    « Odgovor #49 poslato: Januar 15, 2018, 07:28:50 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Pa i rekao sam da je do voznje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Van mreže skodilakprvi

• Style
    « Odgovor #50 poslato: Februar 25, 2018, 03:15:15 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Zamenjen set kvacila na 115000km.
    Gradska voznja 90%.
    Ja prezadovoljan, set je MAPA turski, cena novog 11600.
    Idemo dalje.
    • Vozi: Octavia 1.9 TDI PD 105ks.
    Nemoj na silu, uzmi veći čekić.

• Laurin&Klement
    « Odgovor #51 poslato: Februar 25, 2018, 03:33:02 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Cekaj ceo set plivajuci zamajac je 11k ?  ???

Na mreži fobia24

• Laurin&Klement
    • L&Ke: 34
    « Odgovor #52 poslato: Februar 25, 2018, 04:16:17 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Izgleda je čovek prebudžio na fiksni. Za te pare nema ni za punta clasic, odlično si prošao. Pri tom na puntu traje set 30-50.000km.
    • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI, oktavia 1.6TDI greenline
    error driver

• Laurin&Klement
    « Odgovor #53 poslato: Februar 25, 2018, 05:43:50 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Aha sad vidim da je gore napisao da je 11k set ali bez fiksanog zamajca . Razmisljam gde je nasao plivajuci set za 11k da kupim odmah 10kom  :B=)

Van mreže DarkoSkoda

• Ambition
    • L&Ke: 5
    « Odgovor #54 poslato: Februar 26, 2018, 07:49:55 posle podne »
  • 1
  • 0
  • ewo i ja da podelim svoje misljenje.Ja sam u golfu 4 74kw ugradio fiksni zamajac od ibiza 74kw tdi koja fabricki ima fiksni.Sto se tice voznje minimalna razlika,mora lagano da se salta,pusta kvacilo,bez nasilnicke voznje,potpisivanja i sl.Ja sam presao 25000km..kvacilo meko ko u sir,samo sam imao problem cim sa stavio da su poceli zvukovi iz menjaca kao da su lezajevi stradali,kad se stisne ne cuje se nista..nov druk stavljen sachs.Ja se iznerviram skinem menjac,menjac na proveru,set kvacila na proveru,novo ulje u menjacu....ali i dalje isto a sve je bilo ok.
    Zvao sam na dva tri mesta,vecina njih mi kaze opruge na lameli,ili su lezajevi u menjacu jer je ova lamela teza zbog opruga,pa trpe lezajevi.Dok ewo sad vozim octavia 77kw kvacilo pustas kako god zelis i koju god oces brzinu on lepo odvoji bez ikakvih trzaja,u voznji nista ne osetis...onda sam dosao do zakljucka da je bolje staviti plivajuci i mirna glava.u mom slucaju je mene ova zajebancija mnogo vise kostala.. ;) ;) :RR) :RR) bravo2 bravo2
    • Vozi: Skoda Octavia 1.9tdi 2011 Elegance

• Laurin&Klement
    « Odgovor #55 poslato: Februar 26, 2018, 08:13:48 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam promenio ceo set , druk mi je ostao koji je i bio . Bez bilo kakvog zvuka vec 10k+ kilometara bez ikakve stednje , samo pun gas  :B=)

Na mreži fobia24

• Laurin&Klement
    • L&Ke: 34
    « Odgovor #56 poslato: Februar 26, 2018, 08:29:02 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Links are saved / Linkovi su sakriveni Register / Registrujte se or / ili Login / Ulogujte se
    ewo i ja da podelim svoje misljenje.Ja sam u golfu 4 74kw ugradio fiksni zamajac od ibiza 74kw tdi koja fabricki ima fiksni.Sto se tice voznje minimalna razlika,mora lagano da se salta,pusta kvacilo,bez nasilnicke voznje,potpisivanja i sl.Ja sam presao 25000km..kvacilo meko ko u sir,samo sam imao problem cim sa stavio da su poceli zvukovi iz menjaca kao da su lezajevi stradali,kad se stisne ne cuje se nista..nov druk stavljen sachs.Ja se iznerviram skinem menjac,menjac na proveru,set kvacila na proveru,novo ulje u menjacu....ali i dalje isto a sve je bilo ok.
    Zvao sam na dva tri mesta,vecina njih mi kaze opruge na lameli,ili su lezajevi u menjacu jer je ova lamela teza zbog opruga,pa trpe lezajevi.Dok ewo sad vozim octavia 77kw kvacilo pustas kako god zelis i koju god oces brzinu on lepo odvoji bez ikakvih trzaja,u voznji nista ne osetis...onda sam dosao do zakljucka da je bolje staviti plivajuci i mirna glava.u mom slucaju je mene ova zajebancija mnogo vise kostala.. ;) ;) :RR) :RR) bravo2 bravo2
    Neki troškovi su neminovni. I ako do sada nisam imao zamenu seta kvačila sa plivajućim, da me sačeka, svakako bih stavio nov plivajući i progutao to. Novac se potroši ovde ili onde. Isto tako da kupujem polovan auto, ne bih voleo da mi je neko budžio fiksni tamo gde ide plivajući i da to prećuti uz napomenu da je set kvačila promenjen. Tako je moj prijatelj prošao sa lagunom, prodavac-poznanik mu napomenuo kako je promenio set kvačila i taj set crkne posle 50-ak hiljada. Tada je saznao da je stavljao fiksni, čovek je s pravom bio ljut na svog poznanika koji ga je obmanuo.
    • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI, oktavia 1.6TDI greenline
    error driver

Van mreže skodilakprvi

• Style
    « Odgovor #57 poslato: Februar 26, 2018, 09:43:11 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Niste nista razumeli, nema budzevine.
    Kupis lepo zamenski set, sve ide sraf na sraf.
    Ja sam izgurao 115kkm u Beogradu, sa plivajucim zamenskim nema sansi da toliko traje u gradskoj voznji.
    Inace set sa fixnim sada kosta 27000 din.
    Jos da napomenem da nikakav problem ni sa menjacem ni sa setom kvacila nisam imao u tih 115kkm, cak sam letos vozio od Srpsko-Makedonske granice do Bgda bez gornjeg cilindra kvacila, sve je izdrzalo bez problema, i saltanja i paljenja u prvoj.
    Ja sam tako uradio pre 4 godine, i evo opet.
    Pisem svoje iskustvo da olaksam drugima, nikako ne preorucujem jer je stil voznje drugaciji kod svakog vozaca.
    • Vozi: Octavia 1.9 TDI PD 105ks.
    Nemoj na silu, uzmi veći čekić.

Van mreže BrRista

• Ambition
    « Odgovor #58 poslato: Februar 26, 2018, 09:45:27 posle podne »
  • 0
  • 0
    Neki troškovi su neminovni. I ako do sada nisam imao zamenu seta kvačila sa plivajućim, da me sačeka, svakako bih stavio nov plivajući i progutao to. Novac se potroši ovde ili onde. Isto tako da kupujem polovan auto, ne bih voleo da mi je neko budžio fiksni tamo gde ide plivajući i da to prećuti uz napomenu da je set kvačila promenjen. Tako je moj prijatelj prošao sa lagunom, prodavac-poznanik mu napomenuo kako je promenio set kvačila i taj set crkne posle 50-ak hiljada. Tada je saznao da je stavljao fiksni, čovek je s pravom bio ljut na svog poznanika koji ga je obmanuo.
    A zamisli kupis auto od druga ( inace trgovca automobilima), napomene ti da je promenjen set kvacila i na kraju saznas da su stavljeni polovni delovi, cak i polovna lamela...
    • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

• Laurin&Klement
    « Odgovor #59 poslato: Februar 27, 2018, 01:56:38 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Evo ja sam stavio polovnu korpu i polovan zamajac , samo novu lamelu . I sta sad ? Znam jedno 50 slucajeva gde su polovni delovi izdrzali duplo vise od ovih jeftinih budalastina kineskih i tajlandskih kopija itd . Naravno zavisi od stanja polovnih delova .
    Ako se ide novo samo i iskljucivo originalne delove . Skupo ali sta je tu je .

Jedna od najboljih koje sam cuo "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" .  ;)