Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Provjera servisne knjige / misljenje o autu - pomoc  (Pročitano 722 puta)

Na mreži sarajevo123

• Ambition
  • L&Ke: 2
Provjera servisne knjige / misljenje o autu - pomoc
« poslato: April 15, 2019, 05:38:04 posle podne »
Pozdrav raja.

Trenutak kad cu dobiti pare za auto je svakim danom sve blizi i sad je doslo vrijeme da se ozbiljno pocnu gledati odredjeni automobili.

Ko nije upoznat - trazim octaviu 2 sa 4x4 pogonom. Godista 2005-2008, po mogucnosti BKC bez fap filtera.
Nasao sam jednu koja ima meni zadovoljavajucu opremu, presla 229 hiljada godiste 2005, i servisnu knjigu.
Covjek je prilikom objave oglasa bio dovoljno korektan i javno objavio slike servisne knjige tako da nema razloga da link oglasa ne postavim ovdje.
Mozete vidjeti sve slike uklj i servisnu knjigu na linku www.olx.ba/artikal/33008417/skoda-octavia-1-9-dizel-4x4/

S obzirom da ja nikad nisam vidio nijednu servisnu knjigu uzivo interesuje me da li neko ima iskustva i da li bi neko mogao vizuelnim pregledom da ustanovi "ispravnost iste". Znaci onako po osjecaju sto bi se reklo. Takodjer, cak i da se ustanovi da je korektna neke stvari mi nisu jasne tako da je svaki savjet dobro dosao.

Svako misljenje je dobro doslo.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km

Van mreže Filip BG

• Style
  • L&Ke: 12
Odg: Provjera servisne knjige / misljenje o autu - pomoc
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2019, 09:21:36 pre podne »
Slike sa sajta OLX su male i ne nekog kvaliteta pa možda nemamo dobar utisak...
Citat iz oglasa: "Posjeduje urednu servisnu knjigu."
Stvarno je uredna. Možda i previše. Servisna knjiga je na italijanskom, a popunjavana nemačkim jezikom. Ima i pečata na francuskom. Čudno, ako je auto iz Ciriha (sudeći po tablicama).
Sumnjiv mi je zadnji kraj. Osim što su stop svetla različita ni spoj gepeka i karoserije ne izgleda normalno. Kao ni položaj zadnjeg desnog točka. Ove neoriginalne čelične felne i ratkapne izgledaju jadno. Svaka 4x4 je imala alu felne. Volan je izlizan u skladu sa kilometražom na satu. Prekidač za svetla i više od toga.
Vi ni u FBiH ni u RS nemate problem sa proverom servisne istorije za vozila iz VW grupe. Kada je moj rođak uvozio Golfa 4 2001. godište dobio je, u ovlašćenom servisu u BiH, kompletan listing servisa koji su rađeni u Nemačkoj. Takođe i za Golfa 5 2005. godište. Samo treba da odete sa vlasnikom i papirima u servis i platite taj "pregled".
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Enes_k1

• Active
  • **
  • L&Ke: 1
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2019, 11:35:36 pre podne »
Zanimljivo je kako sva auta na OLX imaju "uredne" servisne knjige i prosjecnu kilometrazu/cijenu daleko manju od auta na zapadu. Uzmi u obzir da automobili ovog tipa prelaze u prosjeku 25-30 hiljada godisnje i pomnozi to sa brojem godina. Vracena je najmanje za 100k
Škoda Octavia combi FL 2.0tdi 2009.god

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #3 poslato: April 16, 2019, 02:16:25 posle podne »
Slike sa sajta OLX su male i ne nekog kvaliteta pa možda nemamo dobar utisak...
Citat iz oglasa: "Posjeduje urednu servisnu knjigu."
Stvarno je uredna. Možda i previše. Servisna knjiga je na italijanskom, a popunjavana nemačkim jezikom. Ima i pečata na francuskom. Čudno, ako je auto iz Ciriha (sudeći po tablicama).
Sumnjiv mi je zadnji kraj. Osim što su stop svetla različita ni spoj gepeka i karoserije ne izgleda normalno. Kao ni položaj zadnjeg desnog točka. Ove neoriginalne čelične felne i ratkapne izgledaju jadno. Svaka 4x4 je imala alu felne. Volan je izlizan u skladu sa kilometražom na satu. Prekidač za svetla i više od toga.
Vi ni u FBiH ni u RS nemate problem sa proverom servisne istorije za vozila iz VW grupe. Kada je moj rođak uvozio Golfa 4 2001. godište dobio je, u ovlašćenom servisu u BiH, kompletan listing servisa koji su rađeni u Nemačkoj. Takođe i za Golfa 5 2005. godište. Samo treba da odete sa vlasnikom i papirima u servis i platite taj "pregled".

To je u principu nesto sto mi je bilo bitnije od same knjige. Imaju ljudi oko za auto, za detalje, da vide je li udarano i slicno.

Sad cak i da provjerim u ovlastenom servisu i da mi potvrde da je svaki servis ovakav kakav pise u knjizi tvoj komentar mi je promjenio misljenje.

HVala i LP

Na mreži bugarin

• Global Moderator
  • L&Ke: 100
« Odgovor #4 poslato: April 16, 2019, 07:37:23 posle podne »
vidi 'vako. sve sto je pisano u knjizici je na nemackom. to sto pise LE GARAGE.......... razmislite o tome da su nemacki, francuski i italijanski zvanicni jezici u svajcarskoj.

razlicite stopaljke............... i kod mene su "razlicite", jedna je 10ak godina mladja. jbg, utovarivao neku kadu u gepek i kvrcnulo staklo......
naleganje gepek vrata je cudno samo u zoni stopaljke...... desava se kad je aftermarket i ne legne lepo.

desni zadnji tocak, ja iskreno ne vidim da je cudan. ali nisam video ni svoj jbg :))))) pa mi surak rekao da odem to trapadzije :) pritom auto nije bio udaran.

prekidac je stvarno preterano ofucan, a moj volan je na 250k losiji od ovog (barem koliko vidim na ovako malim slikama)

mene vise od svega brine to sto auto dolazi iz grada tusisa, gde ima nasih podosta. znaci sansa da je auto vozio deda svajcarac pada u vodu ;)

eto da ne bude da samo hvalim auto :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #5 poslato: April 16, 2019, 10:18:27 posle podne »
vidi 'vako. sve sto je pisano u knjizici je na nemackom. to sto pise LE GARAGE.......... razmislite o tome da su nemacki, francuski i italijanski zvanicni jezici u svajcarskoj.

razlicite stopaljke............... i kod mene su "razlicite", jedna je 10ak godina mladja. jbg, utovarivao neku kadu u gepek i kvrcnulo staklo......
naleganje gepek vrata je cudno samo u zoni stopaljke...... desava se kad je aftermarket i ne legne lepo.

desni zadnji tocak, ja iskreno ne vidim da je cudan. ali nisam video ni svoj jbg :))))) pa mi surak rekao da odem to trapadzije :) pritom auto nije bio udaran.

prekidac je stvarno preterano ofucan, a moj volan je na 250k losiji od ovog (barem koliko vidim na ovako malim slikama)

mene vise od svega brine to sto auto dolazi iz grada tusisa, gde ima nasih podosta. znaci sansa da je auto vozio deda svajcarac pada u vodu ;)

eto da ne bude da samo hvalim auto :)

Hvala na jos jednom misljenju.

Ni sam nisam pametan.

Kupuje mi se 4x4 ali mislim da je to macak u vreci ako nije redovno odrzavan. Ako jeste mislim da nema probleme sa Haldexom i da moze izgurat pola miliona ali ako nije...dodatni problem za misliti.

Ako nadjem nesto u tip top stanju necu bjezati od toga naravno, ako ne nadjem ici cu na obicnu varijantu.

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #6 poslato: April 16, 2019, 10:22:28 posle podne »
Hvala na jos jednom misljenju.

Ni sam nisam pametan.

Kupuje mi se 4x4 ali mislim da je to macak u vreci ako nije redovno odrzavan. Ako jeste mislim da nema probleme sa Haldexom i da moze izgurat pola miliona ali ako nije...dodatni problem za misliti.

Ako nadjem nesto u tip top stanju necu bjezati od toga naravno, ako ne nadjem ici cu na obicnu varijantu.

edit..

De mi recite sta mislite o ovoj? Nema servisne knjige uslikane (ali je navedeno da je ima)ali ima slika auta dosta. https://www.olx.ba/artikal/33283682/skoda-octavia-1-9-tdi-77kw-4x4/

Vise je presla i losija je oprema ali je dosta mladja (2009 godiste) te sigurno nije BKC motor vec neka varijanta sa DPF filterom.

I jos jedna kad bi malo pogledali bio bih vam zahvalan mnogo.
https://www.olx.ba/artikal/33354179/skoda-octavia-1-9-tdi-4x4-2008-servisna-uvoz-ch/

2008 godiste, takodjer losija oprema ali manja kilometraza (haj ti vjeruj tome sad) i imaju slike servisne a + je i sto mi je pravo blizu :D

Na mreži slobodanalex

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 40
« Odgovor #7 poslato: April 16, 2019, 10:40:00 posle podne »
Ova bela mi deluje mnogo bolje, ima DPF i kod nje i kod sive.
Ima i bela servisnu, samo sto nije slikana otvorena gde se vidi kad su radjeni servisi.
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Na mreži petarp031

• Style
  • L&Ke: 26
« Odgovor #8 poslato: April 16, 2019, 10:52:03 posle podne »
Na sivoj sa zadnjeg linka je siven volan, ne bih rekao da je realna km, mada su stvarno ovi plasticni volani nekvalitetni i retko na kojoj ocuvani.
Siva iz prethodnih postova je sva sarena, nesto na desnoj strani odstupa u nijansi, najverovatnije da su suvozacka vrata farbana.
Bela je najlepsa, pri tom je fl model, mnogo vise vredi i laksa je za dalju prodaju.
Srecno

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #9 poslato: April 16, 2019, 11:33:57 posle podne »
Ova bela mi deluje mnogo bolje, ima DPF i kod nje i kod sive.
Ima i bela servisnu, samo sto nije slikana otvorena gde se vidi kad su radjeni servisi.

Ovaj sa sivom ce mi sutra ujutro poslati slike citave servisne, a sad cu se javiti i bijelom i traziti slike takodjer.
Javim vam ujutro.

Ima li jos neko misljenje o ovoj sivoj kad je u pitanju limarija te realno stanje unutrasnjosti? I na mojoj fabiji koja je presla realnih 170k  unutrasnjost je dosta losa, pogotovo volan. Doduse nije ni cuvana posebno, ni od moje strane ni od prethodnog vlasnika.

Ipak mi je siva dosta bliza, iako je cca 400 eura skuplja.Ova auto kuca generalno nema losu reputaciju.Vidjecemo te slike sutra.
 Mada nije ni bijela predaleko, 200 injak kilometara.

Najvise bi volio naci 2006 BKC bez DPF da je presla realnih 260-270 hiljada kilometara, nije ni vazno, i nesto boljom opremom. Par takvih sam vidio i dosta su jeftinije ali prodane brzo.
One su oko 4 - 4,5k eura i u tom slucaju bi mogao izletiti jos 1 - 1,5 hiljadu eura i potrositi na odredjene preventivne zamjene poput lamele, zamajca i svega krupnog sto moze izaci za te pare.TO mi je sigurnija varijanta i opet bi bilo unutar budzeta oko 6k eura.
Ali tesko je to naci pravo.

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2019, 09:12:24 pre podne »

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2019, 09:28:12 pre podne »
EVo slika servisne od sive octavie sa linka https://www.olx.ba/artikal/33283682/skoda-octavia-1-9-tdi-77kw-4x4/

https://imgur.com/x3SLanY

Moja greska, ova servisna je od ove FL bijele sto je 2009 godiste. Link je dobar.

https://imgur.com/x3SLanY

Van mreže Filip BG

• Style
  • L&Ke: 12
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2019, 09:46:27 pre podne »
sve sto je pisano u knjizici je na nemackom. to sto pise LE GARAGE.......... razmislite o tome da su nemacki, francuski i italijanski zvanicni jezici u svajcarskoj.

Da ne bude sve na znanju sa interneta… Pošto želim da pomognemo čoveku, pozvao sam druga iz CH. Ispričao mu priču, čitao podatke iz knjižice, gledali kartu Švajcarske, gradove koji se pominju u servisnoj, jezike. Gde je auto kupljen, gde servisiran, gde kupljen kao polovan za izvoz…I on kaže da mu je sumnjivo. Nije nemoguće, jer je u životu sve moguće, ali mu je sumnjivo.

Bela je najlepsa, pri tom je fl model, mnogo vise vredi i laksa je za dalju prodaju.

Slažem se sa ovim. Inače, sećam se kako mi je petarp031 ulepšao dan kada je za ivanm na jednom placu pogledao Fabiju RS koju je ovaj kasnije i kupio. To nažalost sada nije moguće jer ste vi i kola koja gledate daleko.
Slike ne bih više komentarisao jer izgleda da vidim i nešto čeka nema ili što drugi ne vide. Rekao sam na početku da je rezolucija slika loša.

Tačno je da većina kola iz uvoza ima vraćenu kilometražu, ali nije nemoguće naći i pravu. Osim Golfova koje sam pominjao, baš juče me je vozio kolega u Mercedesu 180 CDI 2006., uvezen prošle godine iz Italije sa pravih 220.000 km. Pošto je već vozio Mercedes proveravao je stanje auta kod dobrog majstora i servisnu istoriju u ovlašćenom servisu i sve je bilo u redu.

Ja vidim samo jednu sliku iz servisne za belu…
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži sarajevo123

• Ambition
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2019, 10:06:32 pre podne »
Da ne bude sve na znanju sa interneta… Pošto želim da pomognemo čoveku, pozvao sam druga iz CH. Ispričao mu priču, čitao podatke iz knjižice, gledali kartu Švajcarske, gradove koji se pominju u servisnoj, jezike. Gde je auto kupljen, gde servisiran, gde kupljen kao polovan za izvoz…I on kaže da mu je sumnjivo. Nije nemoguće, jer je u životu sve moguće, ali mu je sumnjivo.

Slažem se sa ovim. Inače, sećam se kako mi je petarp031 ulepšao dan kada je za ivanm na jednom placu pogledao Fabiju RS koju je ovaj kasnije i kupio. To nažalost sada nije moguće jer ste vi i kola koja gledate daleko.
Slike ne bih više komentarisao jer izgleda da vidim i nešto čeka nema ili što drugi ne vide. Rekao sam na početku da je rezolucija slika loša.

Tačno je da većina kola iz uvoza ima vraćenu kilometražu, ali nije nemoguće naći i pravu. Osim Golfova koje sam pominjao, baš juče me je vozio kolega u Mercedesu 180 CDI 2006., uvezen prošle godine iz Italije sa pravih 220.000 km. Pošto je već vozio Mercedes proveravao je stanje auta kod dobrog majstora i servisnu istoriju u ovlašćenom servisu i sve je bilo u redu.

Ja vidim samo jednu sliku iz servisne za belu…

Oo Hvala filipe, ti si se bas potrudio.

Sacu probat da uploadujem sve slike za bijelu, trebao ih je i prvi put sve zalijepiti ali nije proslo.

Prva siva iz mog prvog posta svakako mislim da otpada jer je servisna bas bas preuredna, a nije ni da mi je blizu.Jos tvoj drugar rece kako rece...prekrizena.
Sad cekam slike od druge sive sa linka https://www.olx.ba/artikal/33354179/skoda-octavia-1-9-tdi-4x4-2008-servisna-uvoz-ch/
To je ova sto je kofol 185k presla, ona mi je najbliza i autokuca je generalno na OK glasu. Provjericemo  ;D 
Cim to dobijem saljem.

Evo slika od citave servisne sa bijele FL octavie.

https://ibb.co/kXCSD82
https://ibb.co/FmZ2r6d
https://ibb.co/xJMmz6N
https://ibb.co/xDfrPkC
https://ibb.co/BcZhVPC
https://ibb.co/p2LXyMq
https://ibb.co/VBMP0XZ
https://ibb.co/hFwpL9F

Ne vidim nikakve podatke za haldex i odrzavanje 4x4 i to mi je najsumnjivije.Ostalo se cini OK.

Hvala ti puno, i tebi i drugu iz svicarske, aBd kad pazarim nesto pocasticu te.

Na mreži bugarin

• Global Moderator
  • L&Ke: 100
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2019, 10:43:20 pre podne »
Da ne bude sve na znanju sa interneta…

Bices ljubazan da mi objasnis ovu recenicu :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD