Autor Tema: saveti za kupovinu oktavije  (Pročitano 6863 puta)

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Marjanke

• RallyeSport
  • Total likes: 3
  • Ugled L&K: 13
Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #30 poslato: Septembar 09, 2018, 08:37:32 posle podne »
Ti od 136ks su prva serija 2.0 motora, sretali su se u passatu b5.5 2004. godiste, po meni generalno retki motori i delovi retki.

Van mreže RankoBg

« Odgovor #31 poslato: Septembar 09, 2018, 09:41:12 posle podne »
Ta jedna je u opremi Praha ( tako pise na oglasu), zapala mi za oko sto je boja tamna i kozna sedista, ima na oglasu jos dve koje su skoro u ful opremi i njima stoji da su od 140 ks ali nemaju kozu i metalik je siva pa nije to to :D
  • Vozi: Fiesta MK5

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 15
  • karavani su kul
« Odgovor #32 poslato: Septembar 11, 2018, 08:51:40 posle podne »
Kako se pokazao 2.0 benzinac 150 ks u Oktavijama? Upitanju je godište 2007. Održavanje,pouzdanost,potrošnja(brrr)..

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
škoda je zakon!!!!

Na mreži Maksimus

« Odgovor #33 poslato: Septembar 11, 2018, 09:09:38 posle podne »
Imao ga ja u scoutu,bas 2007,najbolji auto koji sam imao(a verovatno i koji cu imati  :B=) ).
Presao sam 240k sa njim,nikada me nije ostavio,jedina intervencija je bila zamena dizne(i to mesec dana pred zamenu auta),uzrok je gorivo.
Sto se potrosnje tice-na letnjem setu(225 50 17) je u BG isla 12 litara(naravno uvek klima),zimi na 205 je isla oko litar manje. Vozio sam je i leti na 205-potrosnja 10.5-11.
Uzmi u obzir da je scout tezi i ima 4x4.
U istim uslovima mi je 2.0 tdi 140(prednja vuca,205 gume) koju sam vozio pre scouta trosila 8.5-9.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • karavani su kul
« Odgovor #34 poslato: Septembar 11, 2018, 09:14:52 posle podne »
Može da se kaže da ima tvoju preporuku. Mene bukvalno samo potrošnja brine jer ja od 12ak hiljada godišnje barem 10 ubijem u lokalu.

škoda je zakon!!!!

Na mreži Maksimus

« Odgovor #35 poslato: Septembar 11, 2018, 09:33:14 posle podne »
Apsolutno. Lepse se i vozi od tdi-a,a i neuporedivo je tisi.
Racunaj na nekih 2 litra razlike u potrosnji u lokalu,ako i razmisljas o plinu nemoj jer fsi i plin nisu bas neka kombinacija.
Trosice ti nekih otprilike 2l vise,ti i ne prelazis mnogo(na tvoju kilometrazu to je nekih 20l mesecno) ali racunaj da ce ti biti jeftiniji u nabavci kao polovnjak,da je pouzdaniji a i sami kvarovi su jeftiniji,nemas plivajuci zamajac itd,stvari koje odlaze na dizelima a nisu jeftine.

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • karavani su kul
« Odgovor #36 poslato: Septembar 11, 2018, 09:43:11 posle podne »
Čuo sam da plin nije pametno na taj motor ugraditi. Prešao bih na benzinca,baš zbog te male godišnje kilometraže. Zadovoljan sam ja sa Fabijom Sdi ali biće punoletna sledeće godine. Pa em što bi nešto mlađi (5-6 god manje) em bi se vratio na benzinca. Ovaj 2.0 mi se čini nekako najmanje opterećen. Znači to je FSI motor?

škoda je zakon!!!!

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #37 poslato: Septembar 12, 2018, 09:25:05 pre podne »
I ja se priklanjam da je to najbolji motoru od VW gurpacije koji sam do sad imao I vozio (a bilo ih je podosta).

Ja sam na otvorenom lagane vožnje s njom uspjevao I ispod 6 da vozim, normalna vangradska je bila oko 7-7,5, grad od 9 do 12l ... doduše moja je bila "limuzina" I prednji pogon ali izuzetno tiha (osim u leru gdje cakce ko dizel ako mu se istegao lanac za bregastu), povozna, nevjerovatno se slatko vozi.

Inače FSI I plin idu zajedno, ako neko ima pravi uređaj I umije sve to kršteno da ugradi. Za neke kodove FSI motora nepostoji plinski uredjaj tako da pazi se toga. Trošiće ti isto na plin I benzin ali će ti trošiti I dio benzina uz plin (za hlađenje brizgaljki). Plus što košta od 900eura pa navies. Za tu km se možda po nekome ne isplati ali stvar je u tome koliko planiraš auto zadržati, ja to gledam na svoj način a to je isključivo kroz nižu cijenu goriva a ne nakon kolko km će se isplatiti. Jednostavno od momenta ugradnje sipaš jeftnije gorivo, I ako auto planiram zadržati makar 5 godina ja sam u plusu bez obzira što me ugradnja koštala 900e. Računicom se investicija možda ne otplaćuje ali vidiš I sam šta se radi sa cijenama goriva I starno ne želim 1 rezervoar da plaćam 100e  :B=)

E da FSI 2,0 ima plivajući zamajac  ;)  skup žestoko, ali baš rijetko crkava i kad crkne ne mlati toliko kao kod TDIja i mož se vozi dosta tako  ;D

RankoBG: Muči me malo naziv te opreme, ništa mi ne kaže, najači paket je bio Laurinka i 2005godine su napravili seriju Edition 100. Praha mi ništa ne kaže. Imaš li link ili slike?
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Na mreži Maksimus

« Odgovor #38 poslato: Septembar 12, 2018, 12:44:26 posle podne »
Nisam znao da je imao plivajuci,al eto za 240k pretezno grada nije polazao nikakav znak da postoji,i to je nesto  :B=)
Svaki benzinac sa direktnim ubrizgavanjem cakce u mestu,opet bar ne cekica  :B=)
Ako prelazis 12k godisnje trebalo bi ti dugo samo da vratis investiciju uredjaja od 900e,a ostale potencijalne komplikacije koje dolaze sa plinom su posebna prica.
Vozi se lepse od tdi 140,linearnije,vise korisnih obrtaja a i ide bolje.

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #39 poslato: Septembar 12, 2018, 02:02:36 posle podne »
Odlično si opisao kako se vozi, upravo to, linearno, na momente dok ne pogledaš brzinomjer čak bi rekao I da ne ide nešto posebno  :B=)

Van mreže RankoBg

« Odgovor #40 poslato: Septembar 14, 2018, 08:20:29 posle podne »
RankoBG: Muči me malo naziv te opreme, ništa mi ne kaže, najači paket je bio Laurinka i 2005godine su napravili seriju Edition 100. Praha mi ništa ne kaže. Imaš li link ili slike?
h

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12849728/skoda-octavia-20-tdi-fuull
Od nje sam odustao zbog 2.0 motora, video sam jednu 1.9 al nema kožu.
  • Vozi: Fiesta MK5

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #41 poslato: Septembar 14, 2018, 08:33:16 posle podne »
Bice da je ovo "samo" napucana elegance. Ako je sve OK sa autom nisi trebao odustati, nije to toliki bauk. Imaju i 1.9 mnogo vecih problema nego 2.0 no se ne prica o tome
Ja sam imao dosta problema sa ovom 2.0 i opet bih 2x razmislio dal bi kupio 1.9

Na mreži slobodanalex

« Odgovor #42 poslato: Septembar 14, 2018, 09:57:47 posle podne »
h

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12849728/skoda-octavia-20-tdi-fuull
Od nje sam odustao zbog 2.0 motora, video sam jednu 1.9 al nema kožu.

Ista kao moja bivša...

Bice da je ovo "samo" napucana elegance. Ako je sve OK sa autom nisi trebao odustati, nije to toliki bauk. Imaju i 1.9 mnogo vecih problema nego 2.0 no se ne prica o tome
Ja sam imao dosta problema sa ovom 2.0 i opet bih 2x razmislio dal bi kupio 1.9

Tačno, ja sam sa 1.9 imao sve što niko drugi nikad nije...
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Na mreži bigor

« Odgovor #43 poslato: Septembar 14, 2018, 10:34:07 posle podne »
Moj ti je savjet da se manes tog placa jer se svasta radi kod njih, u blizini sam pa znam.
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • karavani su kul
« Odgovor #44 poslato: Septembar 14, 2018, 10:35:05 posle podne »
Do koje godine je išao 2.0mpi?

škoda je zakon!!!!