Autor Tema: saveti za kupovinu oktavije  (Pročitano 7701 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #60 poslato: Septembar 16, 2018, 08:54:03 pre podne »
Klapna od gasa kako je mi zovemo sluzi da mirnije ugasi motor, kad je ispravna to je onaj "saug" "potisak" koji cujemo kad ugasimo auto. E ona kad crkne (na 2.0 tdi motorima se ili polome zupcanici koji taj mehanizam pokrecu ili ulje iz usisa preko EGR ventila napuni "elektroniku" koja uradi kabum), onda se auto gasi i pali kao da nema nijednu stopu motora zdravu. Ovo je najcesce propraceno i lampicom od elektronike motora na instrument tabli. Upravo tako grubo paljenje i gasenje direktno utice na zamajac koji usljed svih tih udara i vibracija popusti.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Van mreže Karlheinz

• Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži salepostman

« Odgovor #62 poslato: Septembar 16, 2018, 10:22:17 pre podne »
To se kod mene desava ali samo kad gasim auto, lupi kao da je otisao neki nosac motora ali izgleda da je mozda i ta klapna gasa. A vec godinama se pojavi na EGR po neka kap ulja, ne curi vise slinavi.
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

Van mreže RankoBg

« Odgovor #63 poslato: Septembar 16, 2018, 12:51:35 posle podne »
Biće da manje glava boli da se uzme 1.9 sa bosch ubrizgavanjem, imam jednu klapnu ako nekog zanima sta ima unutra sem ulja :-D
Prokliza zapcanik, hteo sam da napravim na cnc-u drugi al nisam mogao da ga odvojim od elektronike.
  • Vozi: Fiesta MK5

Na mreži salepostman

« Odgovor #64 poslato: Septembar 16, 2018, 01:50:34 posle podne »
Ajde baci sliku bas da vidim kakva je situacija i skida li se tesko?
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

Van mreže Miro MNE

« Odgovor #65 poslato: Septembar 16, 2018, 03:49:46 posle podne »
Klapnu i ja amater skidam lagano.
Zavisi kako koji 1.9 imaju i oni problema sta ih je samo sa proklizalim lezajem radilice, jeftinije je i zamjenit glavu i klapnu nego to. Pa ima samo 5 brzina ko vozi na otvorenom i autoputu, pa kad se utovari iskreno spora je. Nemam nista protiv, vjerovatno je u nacelu izdrzljivija ali dizne recimo dizne ko dizne slicno stradaju i na 1.9 i na 2.0, isto znaju da pojedu glavu cak 1.9 prije nego 2.0 bkd jer mislim da 1.9 diznu drzi jedan saraf a bkd dva pa je i teze da "razlokaju" glavu, cak je na 1.9 bregasta podloznija habanju nego na 2.0 bkd. Nije bas tako lako jednoznacno tvrditi da je 1.9 bolji izbor.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Van mreže RankoBg

« Odgovor #66 poslato: Septembar 17, 2018, 06:45:21 posle podne »
Za klapnu mislim sama ona šta ima unutra ne skidanje sa auta, to mi klapna od drugarovog bkd, hteo sam da pravim zupcanike, izvinjavam se za mali off sa teme.
  • Vozi: Fiesta MK5

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • Total likes: 3
  • Ugled L&K: 15
  • karavani su kul
« Odgovor #67 poslato: Novembar 13, 2018, 11:28:00 posle podne »
Gledao danas sa ženom neku oktaviju 2006g sa 1.4 80ks(neki konj gore-dole).Ona se oduševila i voljna je da učestvuje finansijski. Moje konkretno pitanje je kakav je motor po pitanju održavanja, izdržljivosti,potrošnje?  Za performanse predpostavljam da su slabije ali se nadam da može da krstari auto-putem 110km/h.

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
škoda je zakon!!!!

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • karavani su kul
« Odgovor #68 poslato: Novembar 14, 2018, 12:40:44 pre podne »
Istekao EDIT. Kako podnosi plin taj motor?

škoda je zakon!!!!

Na mreži Maksimus

« Odgovor #69 poslato: Novembar 14, 2018, 01:28:31 pre podne »
Iskreno to je premalo za taj auto. Ne znam ni koji primerak ni koja cena(zbog cega ti je privukao paznju) ali ja bih razmislio o jacem pogonu. Cisto sumnjam da bi sa tim motorom ustedeo bitno goriva,a ide mnogo losije od jacih "rodjaka",pogotovo sto treba da sluzi kao porodicni(sto znaci klima,dosta prtljaga itd. sto dodatno opterecuje auto). Nije stvar samo u tome da moze da krstari 110,vec da ne moras da ides za sleperom na magistrali 20 minuta itd.,jednostavno opustenija voznja.

Sto se same oktavije tice-odlican je to auto,samo napred.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • karavani su kul
« Odgovor #70 poslato: Novembar 14, 2018, 06:35:49 pre podne »
Što se tiče šlepera,na to sam navikao. Pet godona vozim Sdi Fabiju,tako da ajde da kažem da sam navikao. Ovakav model Oktavije  je u pitanju. Slika je sa sajta polovni automobili. Ja se u serije odnosno modele Oktavije ne razumem. Predpostavljam da je ovo neki redizajn,po farovima sam zaključio.

škoda je zakon!!!!

Na mreži lipovaccc

« Odgovor #71 poslato: Novembar 14, 2018, 06:54:41 pre podne »
Po meni jako jako preslab motor za oktu

Pre jedno godinu dana moj otac našao oktu sa tim 1.4 motorm auto presao 20 000km (2012god) eleganc paket opreme ma kao nov ali  preticanja su haos  barem 1.6 od 105ks . Meni ta okta  1.4 ide kao fabija 1.2htp   znaci nikako  :B=)

Potrošnja je salba strana troši kao lud što plina što benzuna ja bih sačekao da naleti nesto malo bolje .

• Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže shuxx

« Odgovor #72 poslato: Novembar 14, 2018, 08:15:54 pre podne »
Ja neznam šta fali 1.2HTP motorima, veoma su zastupljeni i imaju veći obrti moment od mnogih u toj klasi, mnogim vozačima ( koji nisu zahtevni i ne prelaze puno) potpuno završava posao.

ukoliko je u dobrom stanju, a verovatno jeste, jer  nije puno prešla, verujem da bi ti dobro služila, ima ih i sa TNG tako da nije problem, proveri je, odluči, ubaci TNG i vozi....
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • karavani su kul
« Odgovor #73 poslato: Novembar 14, 2018, 08:49:33 pre podne »
Ova 1.4 što smo gledali ima plin. Oko 185.000km ima, naravno, "pravih". Ako je kilava kao Sdi,snaći ću se nekako. Mene najviše interesuje oko motora i menjača,pouzdanost i održavanje. Inače imam laganu nogu na gasu. Ipak posle 1.500.000km što službenim što privatnim,totalno sam otupeo za vožnju.

škoda je zakon!!!!

Van mreže shuxx

« Odgovor #74 poslato: Novembar 14, 2018, 12:46:42 posle podne »
Ako je iole odžavana, ne bi trebao da imaš problema, potrošnja oko 6,5L BMB ili 9L TNG..., samo vidi oko održavanja

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13372359/skoda-octavia-ambiente

da nije ova....
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI