Autor Tema: Sijalica u spoljnim retrovizorima  (Pročitano 2976 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži milantTopic starter

Sijalica u spoljnim retrovizorima
« poslato: Avgust 16, 2019, 08:24:48 posle podne »
Pozdrav skodoljubitelji :)

Da li neko zna da li moze da se zamijeni sijalica u spoljnim retrovizorima, kada otkljucam auto svijetla u retrovizorima se upale ali mi je zuckasta boja koja obasjava prostor oko retrovizora, stoga sam mislio da je zamijenim sa led bijelom sijalicom. Nidje nisam nasao da se ta sijalica mijenja. U pitanju je skoda octavia a5 1.9tdi. Pozz

Na mreži DonKihot

Odg: Sijalica u spoljnim retrovizorima
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2019, 08:46:16 posle podne »
Sigurno se menja, ali verovatno komplet sa kucistem sijalice. Tako mi je bilio na c max. Prosto mora da bude u ip zastiti jer se nalazi van auta pa uglavnom ide sa kucistem sijalica.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

• Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 10
  • Ugled L&K: 20
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2019, 08:53:03 posle podne »
Ide ubodna od 5W. Menja se samo sijalica ali za promenu treba neko sposoban ko je to vec radio. Komplikovano je. Radi se po princpu povuci-potegni =))
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 16, 2019, 09:28:31 posle podne »
Djordje, pogledaj link, cini mi se da nije previse komplikovano, treba da se skine samo ogledalo i bice obezbijedjen pristup slijalici. Samo me tu zbunjuje kako se skida kuciste sijalice, da li se odvrce ili???

Na mreži bugarin

« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2019, 10:53:20 pre podne »
nema potrebe da sve to skidas. kad skines oblogu retrovizora, moci ces da pridjes. sijalica je ubodna od 5w, kako rece djordje.
evo link za post u mojoj garazi. nisam slikao ceo proces, ali mislim da ce ti biti malo jasnije kako da resis svoj problem.
http://forum.skodaforum.rs/moja-octavia/octavia-mk2-1-9tdi-pd-elegance-2006/msg60040/#msg60040
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži DonKihot

« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2019, 02:51:48 posle podne »
Ubodna T10 ili T5 ili neka druga?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

• Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)

« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2019, 06:24:28 posle podne »
Hvala na link "bugarin" :)
Sijalica se nalazi u oznacenom dijelu, on se odvida ili?

Van mreže adamGT

« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2019, 07:08:28 posle podne »
Samo je malo jače povuče i vadi se

Sent from my Redmi 3S  

no turbo no fun

Na mreži bugarin

« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2019, 09:05:11 posle podne »
ako neces rasklapati ceo retrovizor, nego samo skidas plasticnu oblogu, onda koristi spicangle ili sitnije kombinirke. prvo malo okreni levo-desno da "gumica" popusti. i kadvadis iz lezista budi oprezan koliko jako cimas, da ne pokidas zice od napajanja. moze sve to da se okrpi, al sto bi sebi pravio posao.

i jos jedan savet: obloga se najlakse skida bankovnom karticom, ili jacom vizit kartom. ne savetujem strugalicu za led, koju koristi lik na videu koji linkujem :)

vec na prvom minutu videa videces da nema potrebe da sve rasklapas, jer se lepo vidi leziste sijalice.

https://www.youtube.com/watch?v=KUenlCzYPdY
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2019, 02:10:46 pre podne »
Gledao klip, hvala jos jednom na pojasnjenju, sjutra cu ponovo pokusati posto je obloga dosta jaka i nisam danas uspio je skinuti. :)

« Odgovor #11 poslato: Avgust 18, 2019, 03:28:12 posle podne »
Momci, htio bih da vam se zahvalim na brzim odgovorima i pomoci, posebno bugarinu i djordju. Posao zavrsio za 10min, poslusao sam savjet da skidanje, isto sam uradio sa kreditnom karticom, potrebno je na posebnom mjestu ubaciti karticu kako bi se plastika koja ide oko stakla skinula sa kucista retrovizora. Skidanje kada sam shvatio postupak bukvalno traje 3 min. Posle toga je kućište sijalice dostupno, isto se skida na nacin sto se odvrne. Posle toga samo izvaditi ubodnu T5 sijalicu i zamijeniti. Slike cu ubaciti samo da ih smanjim. Kao sto vidite stavio sam led sijalicu i cekam noc da vidim rezultat :) Jos jednom hvala na pomoci i nadam se da ce i vama isto pomoci da zavrsite izmenu :)

« Odgovor #12 poslato: Avgust 18, 2019, 03:51:09 posle podne »
Slike postupka

« Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2019, 03:55:21 posle podne »
Slike 2

« Odgovor #14 poslato: Avgust 18, 2019, 04:05:12 posle podne »
Slika na kojoj sam stavio kaziprst pokazuje mjesto gdje treba ubaciti kreditnu karticu i gurati kako bi se plasticno kuciste retrovizora odvojilo od nosaca, kuciste retrovizora se zatim povlaci ka gore kako bi se sve skinulo. Video koji je postavio bugarin to detaljnije pokazuje. Pozdrav svima i pisite ako budete imali nejasnoca kako sta uraditi :)