Autor Tema: Voda u autu.  (Pročitano 194 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DonKihotTopic starter

Voda u autu.
« poslato: Novembar 06, 2019, 07:33:32 pre podne »
Aaaa, izludeće me gluposti.
Najveći problem su mi suvozačeva vrata. Kad naštelujem da se iole normalno zatvaraju ulazi voda pored kedera odozgo na vratima. Kaplje po sedištu (male količine vode). Kada naštelujem da vrata dublje ulaze, onda se baš teško zatvraju, mora baš da se lupa. Ostala 3 vrata sam iole usleo da naštelujem da se prilično lako zatvaraju a da dihtuju.
Neki savet, iskustvo (osim očiglednog da biram između lakog zatvaranja i dobrog dihtovanja) za rešavanje problema?
Da li je moguće kupiti kedere i zameniti i dal bih šta dobio. Ide zima tu gde mi prolazi voda će da ledi sigurno i onda će mi tek biti problem...  >:(

Octavia a5 scout
  • Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)

Na mreži Suad83

Odg: Voda u autu.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2019, 06:36:33 posle podne »
Probaj izvaditi unutarnji keder pa onaj dio gdje se ubacuje keder (falc)saviti prema napolje mislim da bi rijesio problem jer su ta vrata vjerovatno slomljena na dijelu gdje pocinje prozor ja sam imao problem slican na pezo 307 ali sam rijesio tako sto sam uspio taj dio vrata saviti prema unutra

Sent from my SM-A505F  

Na mreži DonKihotTopic starter

Odg: Voda u autu.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2019, 11:40:46 pre podne »
Drugaciji je keder. U gornjoj zoni keder ima na svakih možda 10cm plasticne žabice kojima se pričbršćuje za vrata (u rupice). Nema mogucnosti za štelovanje. Ja sam skinuo keder i zalepio deblju dupleks traku pa vratio keder. Kad se zavore vrata vidi se da lepo naleže keder i neće više biti problema. Nabavio sam i toreks sa 12 kraka, pa sam uspeo da baš lepo naštelujem vrata. Popuste se dva šrafa na stubu od one poluge za zabravljivanje. Onda zatvorim vrata, gurnem u položaj u kom lepo naležu, rasteretim bravu i otvorim vrata. Kad se šrafovi pričvrste vrata naležu ko bombona.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

• Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)