Autor Tema: 2.0 TDI DSG ili 1.5 TSI DSG ?  (Pročitano 296 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djurkashTopic starter

• Test Drive
  • *
2.0 TDI DSG ili 1.5 TSI DSG ?
« poslato: Februar 11, 2020, 05:49:22 pre podne »
Pozdrav svima, stara dilema, kada bi sada morali da birate, dakle pre izlaska četvorke, da uzmete odlazeći model u sličnom paketu opreme, koji motor biste uzeli?

Potrošnja goriva nije odlučujući faktor, auto bi se vozio 60% grad (vremenski), po našim sjajnim putevima. Ni kasnija preprodaja ne ne interesuje, oprema bi bila Style, sa Amudsenom, menjači automatski dakle osnovna dilema bi bio motor, da li dizel ili benzin...

Ne pokušavajte me ubediti da čekam četvorku, sad je fina prilika, službeno vozilo, ako čekam jul/avgust, prođe voz, a  još ima na lageru dobro napakovanih trojki sa navedenim motorima...

I još jedno pitanje, ako uzmem Amudsen, i dalje mogu bez problema koristiti mirroring G mapsa uz Android auto, ili za to isključivo mora Bolero?

Hvala svima
  • Vozi: Octavia uskoro

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
Odg: 2.0 TDI DSG ili 1.5 TSI DSG ?
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2020, 06:40:23 pre podne »
Prosto i jednostavno bravo2. Nisam te najbolje razumeo jel planiras sluzbeno vozilo da uzmes ili privatno? Hoce li se sluzbeno voditi na tvoju firmu ili radis za nekog pa dobijas sluzbeno vozilo? Osnovna matematika je izrazi potrosnju u din/mesec ili eur/mesec na osnovu kilometara koje prelazis pa ces videti koja ti ja matematika bolja za benzinca ili dizela. Ja nikada dizela ne bi kupio da imam para za benzin mesecno koliko mi treba. Suludo je. Rapid 1.2 TSI trosi 30-40 posto vise nego superb 2.0 TDI. Nazalost. bravo2
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

• Test Drive
  • *
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2020, 06:44:38 pre podne »
Da, vozilo bi bilo službeno, na firmu u kojoj radim, ne prelazim vise od hiljadu-dve mesečno, nek je hiljadu i po prosek...
Potrošnja mi nije presudna...

Na mreži Nenad78

• Active
  • **
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2020, 06:58:41 pre podne »
Inače je dilema dizel vs benzin rješavana godišnjom kilometražom i troškovima održavanja.
Ti reče da to nije bitno a i godišnja kilometraža je smiješna za jedno službeno auto.
Pošto je 60% gradske vožnje kako ti reče najbitnija odluka po meni je DSG što čini baaaaš veliku razliku u gradskim gužvama.
Moj izbor bi onda išao na benzinca zbog kultivisanosti u radu.Ni potrošnja nije puno veća a na tu kilometražu i ne igra neku veliku ulogu,imaćeš svakako manje troškove servisa.
Znači ovo tvoje pitanje je ipak tvoja lična preferencija.
Jednostavno uzmi šta ti srce želi.
Kvarovi TDI-a tipa DPF,EGR su ti zagarantovani zbog gradske vožnje(zavisi koliko su kratke-zagrije li se motor uopšte prije stajanja)
Kod 1.5 tsi također imaš filter čestica ali je to još neistražena teritorija,u teoriji bi trebalo manje problema biti ali mi ipak čekamo praksu da pokaže šta je realnost.
Sretno sa kupovinom.
  • Vozi: Octavia karavan 1.4TSI DSG 2018

Van mreže fobia24

• Laurin&Klement
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2020, 07:25:08 pre podne »
Vozim 2.0 tdi RS u O3 i 1.5 tsi u kodijaku. Da li samo zbog tezine, ali kodijaku nedostaje snage uzbrdo kada je napunjen do kraja. Pri tom je RS pojacan u odnosu na 2.0 tdi. Ja bih svakako uzeo pre tdi na tvom mestu. Na malom gasu u gradskoj voznji je razlika manje uocljiva.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

• Test Drive
  • *
« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2020, 07:53:17 pre podne »
Hvala @fobia24, ovo je već interesantno zapažanje, jel Kodiaq teži od Oktavije, pa da tu bude možda problem ?
Kapiram da je to verovatno zbog obrtnog momenta, ali opet, neočekivano...

Održavanje ne ide na moj teret, a i inače mi je mala kilometraža, te nema mnogo smisla da se trudim da nešto ustedim firmi...Ionako manja cena benzinca u startu bude kasnije kompenzovana većom potrošnjom...

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2020, 09:23:56 pre podne »
Sluzbeno vozilo, onda dileme nema, benzin bato moj bravo2
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži observer

• RallyeSport
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2020, 10:10:33 pre podne »
Odrzavanje na teret firme > dizel, jer nema veze sto je dizel skuplji za odrzavanje i ima skuplje kvarove
Gorivo, pretpostavljam na tvoj teret > dizel (manje trosi, neznatno je skuplji od benzina, ako ides u inostranstvo tek tamo ces osetiti blagodeti dizela na pumpi)

Ostale stvari su relativne (osecaj u voznji, konfor, zavisi sta ko voli, ja volim tisinu benzinca ali me i dalje mnogo vise lozi obrtni moment dizela i konfor niske potrosnje na 160 na autoputu...)
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

• Test Drive
  • *
« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2020, 10:49:14 pre podne »
Baš namerno isključujem faktor potrošnje, jer na ovako malu kilometražu se to ne oseti...
Inostranstvo možda jednom godišnje, more eventualno 2 puta max...Ma, praktično kratka gradska vožnja (relacije do 5km uglavnom) i vikendom malo auto put u krugu od 100km
Ukupna cena dizela u odnosu na benzinca je recimo 1000 - 1200 EUR veća, sa sličnim paketom opreme, i tu je malo teze izbeći predrasudu ko je lud da kupuje jeftiniji auto, a ne plaća iz svog džepa :) , ali za sada mi sve govori da je za moju vožnju benzinac bolji...
Pitanje je samo da li je 1.5TSI kao nov motor pokazao za sada neke mane...Ja ih ne nađoh...

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2020, 01:57:08 posle podne »
Bolji menjač je u TDI. Samo Kodiaq na 1.5 TSI ima onaj pravi DSG.

Jesam na strani benzinaca uopšteno, ali za Octu DSG uzmi dizel ili 2.0 TSI, 1.5 ne.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

• Test Drive
  • *
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2020, 02:52:36 posle podne »
Već sam doneo odluku, 1.5TSI, ipak je u pitanju mala kilometraža, po meni jednostavno ne postoji isplativost za dizela...
Hvala svima na predlozima i diskusiji...

Van mreže fobia24

• Laurin&Klement
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2020, 08:59:05 posle podne »
Javi se kad uzmes auto u temi gde predstavljamo automobile.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Pretraga Škoda foruma [Google]