Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Druga registracija Octavia 1,2 tsi  (Pročitano 502 puta)

Van mreže Mikim974Topic starter

• Ambition
  • Član od: Mar 2018
  • L&Ke: 3
Druga registracija Octavia 1,2 tsi
« poslato: Oktobar 09, 2018, 08:45:30 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pozdrav forumašima.Rekoh da podelim iskustva sa registracijom moje oktavije,koja napuni evo i prvu godinu.Uredno zakazem registraciju tamo gde je rađena i prva registracija nakon kupovine,kažu bolje da se zakaže.Odem danas,misleći da ću zavrsiti to brzo i bez problema,pa auto je nov,presao 13000,ali neće moći.Pogledaše dokumenta i kažu mora da se menja saobraćajna,nije upisana masa vozila koja treba u saobraćajnu, sa čini mi se da se zove EC sertifikat,koji sam dobio u auto Čačku prilikom kupovine auta.Novi zakon od marta meseca,takvo je obrazloženje.Što se mora mora rekoh,zivimo u takvim okolnostima.Pogledam taj EC sertifikat,tu između ostalog ima upisane dve mase ,1264 kg koja je u saobraćajnoj i 1225 kg koja treba da bude u saobraćajnoj,i to je problem.Završe mi tehnički pregled,i pravac SUP sa zahtevom za novu saobraćajnu,tamo će mi dati novu nalepnicu.Posle sata i kusur čekanja dolazim na šalter gde mi pogledaše sve one papire i kažu-greška je tehničkog pregleda jer su oni upisali pogresnu masu vozila prošle godine,na osnovu koje je urađena saobraćajna dozvola,a uostalom zašto su vam radili tehnički pregled jer po novom zakonu vozilima jedne godine starosti se ne radi isti posle godinu dana,tek sledeće godine pri sledećoj registraciji,samo je trebalo sa polisom da se ode,plati registracija,nova polisa,takse,uzme nova nalepnica i to je to.Pa ne znam rekoh,nije moje da znam.Naravno da sam se vratio na tehnički gde naravno nemaju pojima o svemu ovome.Rezultat je-izgubljen ceo dan,nerviranje,platio više saobraćajnu dozvolu 1500din.,tehnički pregled 2500din,ukupno 21500 din(4000 din. vise),zbog neznanja,neodgovornosti.Izvinjavam se ako sam malo preterao sa tekstom,mozda ovo i nije tema za forum,ali sam prosto morao to da podelim,mozda nekome pomogne.Inače sa autom sam prezadovoljan nakon godinu dana.Pozdrav
    • Vozi: Skoda Octavia 1,2 TSI

Na mreži slobodanalex

• Skoda Skup
    • Član od: Jan 2016
    • L&Ke: 36
    Odg: Druga registracija Octavia 1,2 tsi
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2018, 11:12:19 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Dobro je da si podelio to sa nama, mozda pomogne nekom ko ima nov auto da zna da mu ne treba tehnicki...
    • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Na mreži Marjanke

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2016
    • L&Ke: 12
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2018, 01:04:52 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Klosarski sistem. Meni su kombi istim slucajem vratili, cak su me terali da od mercedesa trazim novu nalepnicu sa masom vozila iz mercedesa direktno (oko 80e), posto ovlasceni to ne izdaje, tako su mi trazili na tehnickom pregledu. Celokupna prica je trajala bar 10 dana zbog pogresnih informacija na tehnickom pregledu, AMS je zavrsio sve za jedan dan uz promenu saobracajne dozvole, ali hocu samo da kazem da nam je tehnicki kadar ravan nuli, em placamo ocajan kadar, em placamo njihove greske.

Na mreži MAKS

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 9
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2018, 07:46:52 pre podne »
  • 0
  • 0
  • To sa nalepnicm postoji caka zakonska naravno. Od određene godine proizvodnje vozila do određene mora da ima nalepnicu.

A što se tiče greške u saobraćajnoj dozvoli moguća je greška pri  prvoj registraciji ali.... ali..... obicno mup pogreši u kucanju dozvole i naravno svali na tehnički jer  predpostavi da se nećemo akati oko traženja starog tehničkog pregleda.

Inace jos jedno. BITNO da znamo svi.

AKO STE PROSLE GODINE KUPILI NOV AUTO KAKO BI REKLI U PRODANICI NEMA TEHNIČKOG PREGLEDA. ZNACI TEHNIČKI ZA NOVO VOZILO VAŽI DVE GODINE. PLAĆAJU SE SAMO DAŽBINE.

Ovo nevazi za vozila koja su uvezena.
    • Vozi: FABIA TSI 1.2 DSG
    MUNZE KONZA VAISTINU KONZA.

Na mreži vnov

• RallyeSport
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 10, 2018, 10:15:16 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Hvala na informaciji ja spadam u tu grupu sa Kodijakom, ali koja je ušteda samo trošak tehničkog koji je nemam pojma oko 2000-3000 rsd sve ostalo osiguranje i namete državi mora da se plate.
    • Vozi: KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Mikim974Topic starter

• Ambition
    • Član od: Mar 2018
    • L&Ke: 3
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2018, 11:26:26 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Zakon o saobraćaju član 264 jasno u stavu 3 kaze da vozila proizvedena godinu pre i u godini kada se ragistruje treba da budu podvrdnuta tehnićkom pregledu nejkasnije za dve godine.U prevodu nov auto kada se prvi put registruje naredne dve godine se ne radi tehnički pregled samo polisa i takse se plate i produzi registracija.Nepismenjaci na rehničkim pregledima to ne znaju ili ne žele da znaju.Nije stvar u 2500 dinara već u tome da se ispoštuje ono što je u zakonu,ovako se osećam prevarenim.
    • Vozi: Skoda Octavia 1,2 TSI

Na mreži Hidroponika

• Style
    • Član od: Jun 2017
    • L&Ke: 5
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2018, 06:49:13 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Slabo pratite na casu. Ja sma pre deset dana  napisao u temi tehnicki pregled da vozila stara god dana ne idu na tehnicki.

Na mreži lipovaccc

• Skoda Skup
    • Član od: Jan 2015
    • L&Ke: 59
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 11, 2018, 10:27:18 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Koga briga sta se radi na tehničkom,  otvorio se Lidl svi naši problemi su rešeni  hearcut

Jutros  u firmi  saznam da nam 5 vozila (Oktavija 1.0 tsi 3 komada i dve fabije ) ima pogrešnu masu upisanu i moraju nove saobracajne da se vade ali Lidl se otvorio  hearcut 
    • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži Marjanke

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2016
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 11, 2018, 10:59:16 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Pobuna.

Na mreži Miro MNE

• Style
    • Član od: Feb 2015
    • L&Ke: 15
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2018, 04:10:32 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Mislim da bi sad pravi biznis bio da se otvori tehnički pregled pored Linde  =))

• Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Na mreži fobia24

• Laurin&Klement
    • L&Ke: 31
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2018, 07:52:52 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Svaka vama čast na strpljenju i sa policijom i sa tehničkim. Ma ja bih im šaltere preskočio ako treba, svakako red ne bih čekao! angry! Vi da ispaštate zbog nečijeg nerada. I povratili bi mi oni sa tehničkog te pare koje su uzeli jer nisu znali da ne treba.
    • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI, oktavia 1.6TDI greenline
    error driver

Na mreži Miro MNE

• Style
    • Član od: Feb 2015
    • L&Ke: 15
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 16, 2018, 08:20:45 pre podne »
  • 0
  • 0
  • VIdji narod kako je tražio tako je dobio. A protiv države ne možes, i proći će još dosta godina dok mogadneš. Ali protiv tehničkog makar mogu, tako da bi im pare od tehničkog baš sa slašću tražio natrag.
    U CG se (pre)često dešava da pogrešno prepišu broj šasije u MUP-u, pa kad se ne poklope onda si ti kao vlasnik vozila sumnjiv, stopira se tvoj predmet, šalju te na forezniku, dje se utvrdjuje da li se u slobodno vrijeme baviš prekucavanjem, a čiča koji tamo radi, radi samo četvrtkom, čiču plaćaš naravno ti, pa onda oni predmet ponovo pokrenu pa čekaš 7 dana za saobraájnu kao kad si tek predao za registraciju. I nikom ništa. A još ako te uhvati avgust mjesec, kada su po odmorima, pa se na izdavanje saobraćajne čeka 10-15 radnih dana ... tek si najebo  :B=)
    • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!