Autor Tema: Iskustva sa led tehnologijom na skoda octavia 2014 karavan  (Pročitano 527 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljubitelj AutomobilaTopic starter

• Registrovan
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 0
Iskustva sa led tehnologijom na skoda octavia 2014 karavan
« poslato: April 02, 2019, 08:41:50 posle podne »
Da li se moze ugraditi led tehnologija u skodu octaviu karavan 2014 i kakva su iskustva? Koliko bi kostalo?
  • Vozi: Skoda octavia 4×4 150hp 2014

Na mreži klisko

Odg: Iskustva sa led tehnologijom na skoda octavia 2014 karavan
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2019, 10:14:03 posle podne »
Šta smatraš pod led tehnologijom? Unutrašnja led svetla, migavce, razne sijalice su ljudi kupovali i ugrađivali, prelistaj forum.
Led farove nisam siguran da je neko radio (mislim da se diskutovalo i tome, ali u domenu teorije, možda grešim).
  • Vozi: Octavia 1.9TDI 2010

Van mreže Dilema

• Ambition
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 5
« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2019, 11:24:58 pre podne »
Ne znam koliko ti je od koristi, ja sam na Superbu 2 prebacio maglenke H8, kratka H7 i pozicije na led. Bitno je da uzmeš Canbus sijalice.
Njemačka auta su mahom osetljiva na promjene napona u smislu da izbacuje greške, treperi i sl. Zato je moja preporuka samo canbus iako su malo skuplje sa tim dekoderom. Da ne kompresujem slike, evo link sa google photos
https://photos.app.goo.gl/3MnDAy4gwenHszzB6

6000 k su moje i primjetio sam da kada je mokar asfalt slabije se vidi nego sa halogenim.
Xstorm su sijalice, naručene sa aliexpresa h7 ima hladnjak nisam primjetio da ometa radio, što sam procitao na nekim forumima, ne čuje se rad ventilatora u kabini.
Trebaju ti nove gume za faru.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 35
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2019, 12:17:27 posle podne »
kakave farove imas napred, fabricke sa socivima ili bez? ako stavis ksenon u halogen (ogledalo) far, zaslepljujes sve zive. ili stavi morimoto ili promeni ceo far. kabina nije pod nadzorom ECU, barem nije na mom superbu, pa mozes staviti LED svugde unutar kabine.

Iskustva su razna, uzeo sam najjeftinije LED h11 za maglenke i nema prijave greske, a u dugom H7 LED od istog proizvodjaca prijavljuje gresku (nisu canbus). Ako uzmes canbus nema prijave greske. Kod novijih vag vozila (od 2008 pa ovamo) sve spoljne led sijalice koje nisu fabricke na tren zatrepere pri startu motora sto je normalno.

Moja preporuka ako hoces tsvarno da odradis posao bez muke, da izucis kako se menjaju sijalice na tvom vozilu koje zelis da menjas, da nadjes nekoga sa oglasa, odes na lice mesta, probas, vidis da li prijavljuje gresku ili ne. jer ni canbus sa alija ti ne garantuje da 100 posto nece nista priojaviti. platis vise nego sa alija ali si sve isprobao.

takodje, ako zelis prednje migavce da menjas na tvom autu, imaces manji problem, tj moras da kupis kit za popravku u ovlascenom servisu. prednji migavci su ti PWY24W,
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži bugarin

« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2019, 04:59:50 posle podne »
ne trudite se. uclanio se drugog aprila, zadnji put se logovao treceg.........
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Dilema

• Ambition
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 5
« Odgovor #5 poslato: Jul 22, 2019, 01:57:46 pre podne »
Padobranac nismo stigli dovoljno brzo da ga ispoštujemo.
Brate bugarine hvala, ko zna do kada bi mi ovako.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Pretraga Škoda foruma [Google]