Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Kakvi su novi Skoda TSI motori?  (Pročitano 2100 puta)

Na mreži vojkan85

• Skoda Skup
  • Član od: Mar 2016
  • L&Ke: 2
Odg: Kakvi su novi Skoda TSI motori?
« Odgovor #90 poslato: Maj 01, 2018, 12:12:17 posle podne »
  • 0
  • 0
  • 392 konjske snage, cemu brate mili?
    • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW

Na mreži Markkoni

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2014
    • L&Ke: 31
      • SEAT Klub Srbija
    « Odgovor #91 poslato: Maj 01, 2018, 12:24:52 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pa dobro, snage nikad dosta. To kako je ko koristi je drugo pitanje. Ja sam uvek za mocan auto. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

• Vozi: Skoda Fabia TSI, Audi TT TFSI

Na mreži vojkan85

• Skoda Skup
    « Odgovor #92 poslato: Maj 01, 2018, 01:32:53 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Da druže ali gde ćeš tu snagu da iskoristiš? Autoput? Teško. Neki prostor za trke u SRB? Teško. Zbog te dodatne snage i modifikacija sve komponente motora, menjača su podložne bržem propadanju i kraćem veku. Koji tunning auto traje kao serijski? Niti jedan. Nemam ništa protiv da se naprave staze za trkanje pa onda radi šta hoćeš sa kolima, ali ovako nema mi smisla. Zamisli auto od 500 konja u gradi sa kreni, stani.

Na mreži Markkoni

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2014
    • L&Ke: 31
      • SEAT Klub Srbija
    « Odgovor #93 poslato: Maj 01, 2018, 01:39:18 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Imas stazu u SRB, imas Track Day svaki mesec, imas trke ubrzanja na 402m. Opet imas auto koji se najnormalnije ponasa u gradskoj guzvi. Jedini hendikep koji ima jeste pogon na prednje tockove. Da je 4x4 bio bi idealan. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

• Vozi: Skoda Fabia TSI, Audi TT TFSI

Na mreži vojkan85

• Skoda Skup
    « Odgovor #94 poslato: Maj 01, 2018, 01:44:24 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ali to je Moto klasa. Tema je svakodnevica :). Po meni, ta snaga nema nikakvu ulogu u gradu. Za autoput ala Nemačka i sviranje gasa, ok. Odosmo u off.

Na mreži nidza

• RallyeSport
    • Član od: Sep 2016
    • L&Ke: 23
    « Odgovor #95 poslato: Maj 01, 2018, 10:37:51 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Snage nikad ne može biti previše, pogotovo što se TSI jako lako vozi, lakše od TDI. Prosto ti taj višak snage ne smeta u normalnoj vožnji, ali je uvek tu kad zatreba, i kad ne zatreba, a poželiš malo vetra u leđa. To ne znači da voziš kao manijak, nego da za kratko vreme možeš da ubrzaš, obiđeš, itd...

Ja se, lično, bezbednije osećam u jačem i bržem automobilu. Takvi automobili ne samo da odlično ubrzavaju, nego i odlično koče, imaju dobar upravljač, vešanje, sve bitne aktivne parametre, kojima je moguće izbeći nesreću, pogotovo ako je za volanom vešt vozač.
    • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    • Član od: Sep 2017
    • L&Ke: 28
    « Odgovor #96 poslato: Maj 01, 2018, 11:32:25 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja takodje volim snazniji auto,medjutim snazan auto u rukama neiskusnog vozaca moze da ima los epilog.
    Zabluda je da se brza i snaznija kola ponasaju nervozno,to u najvecoj vecini slucajeva je daleko od istine. Vrhunski ih podese tako da zver od 500ks se po gradu vozi isto kao i porodicni hecbek.
    Po meni postoje odredjene performanse koje se realno mogu iskoristiti u voznji (da bezbrizno obilazis kad god imas priliku i kad si natovaren itd,ne moras da se pripremas i kalkulises preterano itd) a ima i performansi koje su realno potpuno "neopravdane" na putu (ne pricamo o stazama itd,vec o svakodnevnim autima),mada niko ne kaze da nisu zabavne  :B=) alija nikad nisam bio zainteresovan za trkanja (pogotovo za 402,nista dosadnije mi ne pada na pamet).
    Sto se tsi-a tice,voleo bih da probam superb 280,mislim da mu je velika prednost u odnosu na tdi linearnost,tdi ume da me cimne kad i ne zelim,trebalo bi da se benzinac bolje dozira.
    Medjutim snage moze biti i previse,pogotovo kada neki auto ne moze da spusti snagu na podlogu ili nema dinamiku da to prenese u neke krivine (meni licno brzina na pravcu predstavlja najmanje zadovoljstvo od svega vezanog za voznju).
    • Vozi: Superb Sportline 4x4

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!