Autor Tema: Octavia upali pa se nakon sekundu ugasi  (Pročitano 1441 puta)

0 članova i 112 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Jasko__Topic starter

Octavia upali pa se nakon sekundu ugasi
« poslato: Avgust 07, 2019, 10:03:44 posle podne »
Sve normala do danas..kupio je prije 28 dana
Ispred kancelarije normalno upalio..dosao na jedan parking ugasim..nisam izasao iz auta, upalim ga nakon 10 sekundi jer sam smetao liku da izadje...krenu svirat neka upozorenja i popali sve zive lampice na tabli i greske na displeju..
Ja se pomjerim par metara i ugasim..izadjem vani, zakljucam..reko da se resetuje sistem..udjem ponovo i krece dernek

Auto se uapli normala ali se ugasi nakon sekundu vremena..ostane aktivan "kontakt"

Ali prilikom paljenja ne upali nijednu lampicu na tabli, kao prilikom normalnog paljenja i ocitavanja svih tih sistema..tacnije upali se samo jedna..lampica crvenog volana i uzvicnik pored nje..ta ista lampica se palila svaki put kada ulazim u auto i ono ocita prisustvo kljuca cuje se zvuk kao otkljucavanja neceg u tabli..jer je keyless paljenje vozila

Eh sad se to ne ocita uopste kad udjem, znaci ne prepozna kljuc...nego upali tu lampicu na sekund kad upali auto..i onda se ugasi sve..probam, ne mogu ni otkljucat ni zakljucat auto daljincem, nista

Kontam da nije do baterije u kljucu pa ne salje signal..iako mi nije nijedom pisalo na tabli da je baterija pri kraju..a navodno bi trebalo..kupim na trafici bateriju, zamjenim..samo mi se vrati daljinsko zakljucavanje i nista vise, ostalo sve isto...
Kaze mi lik moras orginal bateriju..ok u blizini Skodin servis, uhvatim ih 5 min prije kraja radnog vremena, kupim kod njih bateriju, isti klinac

Zovem podrsku na putu..dodju, zaklemaju me zbog akumulatora, nista...skopcaju dijagnostiku (neka univerzalna)...kaze izbacuje mi gresku bez opisa i ne mogu je ponistiti

Posto sam ugradio Cobru prije 7 dana zovem lika da dodje..donese on VCDS da uradi dinagnostiku...izbaci mu bruku gresaka i svaka u opisu ima da ne moze uspostaviti konekciju sa sistemom

Raskopca on Cobru, ugasi je skroz da me ubijedi da nije do nje..i fakat sve isto

Auto upali i nakon sekunde se ugasi

Kad zakljucam auto...aktivira i Cobru i fabricki alarm, preklopi retrovizore..ali ostanu otkljucana prednja vrata i gepek..samo zadnja se vrata zakljucaju...cim otvorim prednja bez otkljucavanja, upale se oba alarma..ali su otkljucana

Znaci nesto yebeno sa strujom nije uredu..nema komunikacije nista ni sa cim

Nemam rezervni kljuc kao sto sam pisao na drugoj temi da vidim jel do toga

Na kraju me odslepaju kod jednog autoelektricara koji sumnja na neki dio pa ce kao vidjeti...a do tada, ima li ko ikakvu ideju ili iskustvo sta bi moglo da bude???
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6 tdi 2014 Ambient

Na mreži ugi85

Odg: Octavia upali pa se nakon sekundu ugasi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2019, 09:34:39 pre podne »
Cini mi se da otkazao CAN gateway usled cega dijagnostima ne moze uspostaviti komunikaciju sa modulima.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže bgdvinko

« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2019, 01:51:05 posle podne »
Proverise li majstori osigurace, jeli tu sve ok...Kad je najedanput tako odreagovala, a bilo sve uredu.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 tdi 2007

« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2019, 01:55:07 posle podne »
Sad ga zvao, kaže sumnja na BCM modul..ode do otpada da uzme pa da proba i vidi situaciju...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2019, 09:19:42 posle podne »
Zamijenjen BCM..sada brave rade kako treba, postoji komunikacija VCDS-a sa modulima
Ali sada na tabli pise KEY NOT RECOGNIZED
Znaci sada se mora upariti kljuc sa novim bcm-om..zna li ko sta...svaka pomoc je dobrodosla
Kessy sistem, keyless paljenje vozila

Na mreži bugarin

« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2019, 01:54:11 posle podne »
Coding
Coding information is found using the Long Coding Helper while connected to the vehicle with VCDS.
When replacing a module it is critical to save the original coding and transfer it to the new module.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Jetta_(16)_Body_Control_Module

ako si dao da ti elektroniku cacka majstor koji nema iskustva, moram priznati da si veoma hrabar............
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 13
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2019, 01:57:32 posle podne »
Tu nije samo pin kod u pitanju mora da se ocitaju i neki bitovi  da bi se kljuc upario, mislim da tu vcds ne moze nista, idi kod nekog ko se bavi kljucevima ili autoelektronikom
Sto niste probao da odradis tvoj bcm, mozda je otisao samo can transiver, neko ga je vec pomenuo
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži bugarin

« Odgovor #7 poslato: Avgust 10, 2019, 02:02:43 posle podne »
Moze ako se snimi kompletan longcode log. Ali to treba uraditi pre skidanja originalnog BCM-a.
Verovatno da moze i naknadno, ali tu onda verovatno treba originalni VAS ili nesto slicno.....
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
« Odgovor #8 poslato: Avgust 10, 2019, 02:26:28 posle podne »
Verovatno nije mogao jer nema komunikacije izmedju modula i auta, mora otvaranje i iscitavanje memorije sa programatorom ili namenskim alatima, to sve treba da se upari i sa ecu

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
« Odgovor #9 poslato: Avgust 11, 2019, 08:23:29 posle podne »
Sta uradi druze? Mislim da su ti svi podaci potrebni za kljuceve u tom BCM modulu

« Odgovor #10 poslato: Avgust 16, 2019, 08:17:00 pre podne »
Drugovi uspio sam riješiti...na kraju je završila na šlepi ponovo, odvukli u ovlašteni Škodin servis..nekom cakom su dali kontakt autu bez ključa (poskidali plastike oko volana i šta ti ja znam)..i uspjeli su iskodirati sa datim kontaktom
Sad sve fercera hvala Bogu..uradili smo to odmah sutradan kad sam pisao ali sam bio na putu pa tek sad pisem
Hvala vam svima na savjetima, nadam se da ce ovaj bcm potrajati duže  ;)

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
« Odgovor #11 poslato: Avgust 16, 2019, 04:12:12 posle podne »
To je Bugarin napisao da moze dijagnostikom u ovlascenom onlajn da se zavrsi
Koliko te kostalo ako nije tajna?

« Odgovor #12 poslato: Avgust 17, 2019, 09:08:32 posle podne »
130 eura sve
Al evo danas opet isto sranje..sve identicno..ja mislim da je nemoguce da onako slucajno crkne BCM 2 puta u mjesec dana..mora biti neki uzrok, nesto pravi kratki spoj i spali elektroniku..

Na mreži ugi85

« Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2019, 08:16:36 pre podne »
Treba videti koje greske dijagnostika prijavljuje kako bi se odredio uzrocnik kvara. Ukoliko je otkazala CAN magistrala uzrocnik je najverovatnije alarm.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2019, 06:25:16 posle podne »
Sad cemo izvadit Cobru skroz i vozat bez nje..jbg ubjedjivao me lik da je Cobra postavljena kako treba..fazon je sto ne mogu naci bcm da odgovara
A sta jos moze uzrokovati crkavanje BCM-a...jer ako mi zvekne opet i bez Cobre, ja ziv ne znam sta cu