Autor Tema: Regeneracija DPF filtera  (Pročitano 3705 puta)

1 Član i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 18, 2019, 01:20:39 posle podne »
A što 1500e? Zamenski će isto tako obavljati funkciju. Naravno da nema veze sa pređenom km koliko sa uslovima eksploatacije i obrazovanosti vozača i njegovog umeća u vožnji.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Na mreži observer

« Odgovor #46 poslato: Oktobar 18, 2019, 01:25:36 posle podne »
Ja uvek kalkulisem najgoru mogucu varijantu pa sam miran. Sve radim u ovl.servisu.
Eto jos jednog razloga da zadrzim ovaj TDI - da ga licno testiram i proverim sve. Mada kad zavrsim taj proces za jedno 20-tak godina dok ne dodjem do 300.000 km to nece nikom nista znaciti, pa ni meni :)
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži slobodanalex

« Odgovor #47 poslato: Oktobar 18, 2019, 06:52:25 posle podne »
315.000 km na satu, regeneraciju radi na svakih 400-800 km (bez lampice). Nikad skidan i nikad ciscen.
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Van mreže Melja

« Odgovor #48 poslato: Oktobar 18, 2019, 08:47:38 posle podne »
Moj superb je na 217000. Samo jednom pre nekih 20000km je radio regeneraciju i to nisam ni znao sta radi. Stojao je u leru i ja vidim dimi nazad iz auspuha. Kasnije sam primetio kad ga ugasim duva ventilator ko lud. Onda sam uzeo vozio ga malo zustrije i sve je prestalo. Nije se to dosad ponavljalo, a eto proslo je sigurno bar 20000 km. Doduse ja prelazim 90% otvoren put, 10% grad. Nek izdrzi jos malo  :))
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #49 poslato: Oktobar 18, 2019, 10:40:05 posle podne »
Moj superb je na 217000. Samo jednom pre nekih 20000km je radio regeneraciju i to nisam ni znao sta radi. Stojao je u leru i ja vidim dimi nazad iz auspuha. Kasnije sam primetio kad ga ugasim duva ventilator ko lud. Onda sam uzeo vozio ga malo zustrije i sve je prestalo. Nije se to dosad ponavljalo, a eto proslo je sigurno bar 20000 km. Doduse ja prelazim 90% otvoren put, 10% grad. Nek izdrzi jos malo  :))

Radio je on regeneraciju verovatno nego nisi primetio na otvorenom putu .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži jovan.ilic.89

• RallyeSport
  • Total likes: 8
  • Ugled L&K: 51
« Odgovor #50 poslato: Novembar 14, 2019, 10:26:22 pre podne »
Hvala, fobia24, bitno ste mi pomogli oko ovoga.

Нешто више о врстама регенерације има у другој теми на форуму bravo2

Van mreže Maestro1975

« Odgovor #51 poslato: Decembar 01, 2019, 03:24:45 posle podne »
Postovani clanovi foruma, ja sam ovde nov clan, a ujedno i kao vlasnik octavie 2015 god. 2.0 tdi 110kw pa vas molim za savete i pomoc. Gde se Uopste nalazi lampica na instrument tabli za taj dpf?
Kada dam kontakt ona ne svetli ili ja ne umem da je nadjem!? Auto sam uzeo u ovlascenom servisu na 120.000km i mogu vam reci da ide kao metak. Ne sumnjam da nije sve ok sa dpf-om.
Ali sve Ovo sa dpf-om je po meni mnogo vise napravljena fama nego sto je to realno u stvarnosti i problem sa njim.
Ima li neko nekakvo iskustvo sa ovim motorom 2.0tdi 110kw po pitanju dpf i kakvo je iskustvo?
Hvala najlepse
  • Vozi: Skoda octavia 2.0 Tdi 2015 style

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 35
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #52 poslato: Decembar 01, 2019, 04:46:07 posle podne »
Imas na sajtu skode upustvo pa ga mozes skimuti i na srpskom ako vec nemas za svoj auto pa nadji gde su lampice odmah na pocetku pa ces videti polozaj te lampice u tabli. Mada ne bih rekao da je dpf nesto sto je opustena prica. Vec na 200 000 kad novi auto krene da se raspada dpf je veoma skup kvar. To ako si kupio nov. A ako si kupio uvezen auto sa 132 000 onda onda odmah rizikujes problem...ali i ne mora da znaci. Ako.od 2021 uvedu merenje izduvnih gasova na tehmickom onda ce biti problem ako nema dpf ili ne radi kako treba :o

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2019, 04:54:04 posle podne djordje48 »
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
« Odgovor #53 poslato: Decembar 01, 2019, 04:55:18 posle podne »

Van mreže Maestro1975

« Odgovor #54 poslato: Decembar 01, 2019, 04:59:59 posle podne »
Ufff. Hvala Djordje puno. Nadam se da necu videti ovu lampicu ikada upaljenu. U suprotnom, skupljanje para i zamena, nema trece opcije.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
« Odgovor #55 poslato: Decembar 01, 2019, 05:24:04 posle podne »
Skini upuststvo za auto a trazi i papirni oblik u autocacku. Samo kazes mesec kad je auto stigao u srbiju i porucie ti besplatno upustvo iz  ceske. U salonu na nbg. Oni ce reci da ti to ne treba da to jos niko nije porucivao i sta  ce ti to jer ionako moras u servis kad se nesto pokvari oni kazu na modernim vozilima ne mozes nista sam da uradis. Ali budi uporan. Ja sam cekao 3 meseca i stiglo je za moj superb. Jer korisno je imati knjigu. Ozbiljnije je kad budes prodavao auto a takodje nekad neces imati telefon pored sebe a zatreba ti npr sema osigiraca. Takodje koliko god dobar fon da imas nece moci lako da lista pdf od 200 strana..  :( :o

https://manual.skoda-auto.com/260/cs-CZ/Model/Octavia_5E/05-2015/sr

Van mreže fobia24

« Odgovor #56 poslato: Decembar 01, 2019, 05:32:36 posle podne »
Nema tog savremenog auta koji će krenuti da se raspada sa 200.000km, osim dačije koju recimo moj burazer vozi. Stanje auta zavisi od vlasnika i kakav je vozač. Ponajviše od toga po kakvim putevima se vozi, kakav kvalitet limarije i zaštite limarije koju poseduje, da li je garažiran, da li je održavan, a jako bitno da li ga je vozio neko sa osećajem ili neko ko nema ama baš nikakav osećaj za kola, sklopove, izbegavanje neravnina.
Ako se upali lampica nije smak sveta. Samo je zapušen i ne može se očistiti normalnim putem, već zahteva da se izveze na autoput i proba pod uslovima opisanom u priručniku, ako to ne pomogne, servisna prisilna regeneracija. Ni stanje km nije toliko bitno, opet uslovi eksploatacije. Jer ako bi se auto koristio kao u Nemačkoj gde recimo neko putuje do posla 100km, taj dpf će trajati neuporedivo duže od nekoga ko je koristio auto samo do pijace.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže Maestro1975

« Odgovor #57 poslato: Decembar 01, 2019, 05:35:35 posle podne »
Nema tog savremenog auta koji će krenuti da se raspada sa 200.000km, osim dačije koju recimo moj burazer vozi. Stanje auta zavisi od vlasnika i kakav je vozač. Ponajviše od toga po kakvim putevima se vozi, kakav kvalitet limarije i zaštite limarije koju poseduje, da li je garažiran, da li je održavan, a jako bitno da li ga je vozio neko sa osećajem ili neko ko nema ama baš nikakav osećaj za kola, sklopove, izbegavanje neravnina.
Ako se upali lampica nije smak sveta. Samo je zapušen i ne može se očistiti normalnim putem, već zahteva da se izveze na autoput i proba pod uslovima opisanom u priručniku, ako to ne pomogne, servisna prisilna regeneracija. Ni stanje km nije toliko bitno, opet uslovi eksploatacije. Jer ako bi se auto koristio kao u Nemačkoj gde recimo neko putuje do posla 100km, taj dpf će trajati neuporedivo duže od nekoga ko je koristio auto samo do pijace.

Svaka ti je na mestu, slazem se potpuno. A i za onu Daciu si sve u pravu ;)
Hvala

Van mreže Maestro1975

« Odgovor #58 poslato: Decembar 01, 2019, 05:36:12 posle podne »
Skini upuststvo za auto a trazi i papirni oblik u autocacku. Samo kazes mesec kad je auto stigao u srbiju i porucie ti besplatno upustvo iz  ceske. U salonu na nbg. Oni ce reci da ti to ne treba da to jos niko nije porucivao i sta  ce ti to jer ionako moras u servis kad se nesto pokvari oni kazu na modernim vozilima ne mozes nista sam da uradis. Ali budi uporan. Ja sam cekao 3 meseca i stiglo je za moj superb. Jer korisno je imati knjigu. Ozbiljnije je kad budes prodavao auto a takodje nekad neces imati telefon pored sebe a zatreba ti npr sema osigiraca. Takodje koliko god dobar fon da imas nece moci lako da lista pdf od 200 strana..  :( :o

https://manual.skoda-auto.com/260/cs-CZ/Model/Octavia_5E/05-2015/sr

Uradicu tako Djordje. Hvala najlepse jos jednom.

Pretraga Škoda foruma [Google]