Autor Tema: Skoda Octavia III A7, promena volana, rucice menjaca, ugradnja rikverc kamere.  (Pročitano 551 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nebaa11

• Test Drive
  • *
  • L&Ke: 0
Skoda Octavia III A7, promena volana, rucice menjaca, ugradnja rikverc kamere.
« poslato: Januar 04, 2019, 04:42:07 posle podne »
Pozdrav,

Imam par pitanja u vezi Oktavije 2015.

Skoro sam kupio automobil koji ima Ambition opremu.

Volan koji je trenutno u njemu, nema dugmiće za javljanje na telefon, promenu pesme, pojačavanje zvuka itd. Da bih promenuo pesmu moram da nabadam prstom na ekran tokom vožnje, i potpuno promenim fokus... nije baš pametno...
Ukoliko kupim volan koji ima takve dugmiće, da li isti mogu da se i povežu tako da sve to funkcioniše i gde bih to mogao da uradim?
______

Ručica menjača DSG, počinje da se ljušti i voleo bih da je promenim, ne mogu nigde da nađem originalnu u dobrom stanju.
Jedino što sam uspeo da nađem: https://www.cars-equipment.com/en/shop/gear-knobs-hand-brake-grip-trims-2/oem-5e1-dsg-gear-knob-skoda-4/

Da li neko ima ovakvu ručicu automatskog menjača, cena?

______

Na automobilu postoje samo zadnji senzori ugrađeni, pa bih ugradio i rikverc kameru. Pošto je originalna 400 evra... da li znate neku jeftiniju opciju, trenutno razmatram da naručim neku sa AliExpressa za 20 dolara?
Da li znate ko vrši ugradnju rikverc kamere, uz ovu što mislim da naručim dolazi kabl za napajanje do štop svetla, 6m kabl do putnog računara i kamera koja se postavlja umesto običnog otvarača gepeka.

Hvala unapred.

• Vozi: Skoda Octavia III A7 2015 1.6 TDI, 110KS

Van mreže nebaa11

• Test Drive
  • *
Odg: Skoda Octavia III A7, promena volana, rucice menjaca, ugradnja rikverc kamere.
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2019, 04:55:26 posle podne »
Volan koji mi treba:

Rucica:

Kamera:

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
Odg: Skoda Octavia III A7, promena volana, rucice menjaca, ugradnja rikverc kamere.
« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2019, 07:43:03 posle podne »
Rucicu poruci u ovlascenom,mislim da nije ni skuplje od tih 50e sa linka.
Volan moze da se zameni,ali ne znam da li treba menjati onu "spulnu" da bi komande radile.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže -nebojsa-

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 59
« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2019, 09:57:03 posle podne »
Meni ta rucica ruzna  :) Za manuelni je slicno dizajnirana; sam oblik mi je bez veze. Ja sam uzeo original rucicu za Audi A3 s line, kosta nova oko 50ak €. Zasto ovo pisem: u principu sve rucice menjaca na VAG automobilima slicnih generacija se montiraju slicno.
Sto se DSG rucice tice, tu opet pase sa VWa, Audi modela, cak i ona zdepasta sa Karoq-a.
https://www.drive2.com/l/516019774564598596/

Za MF volan, kao i kod prethodnih generacija verovatno treba drugi kontroler volana+kabl airbaga+ druga "spulna" tj. spiralni kabl volana + kodiranje. Dakle prilicno stavki.
U stvari mozda i ne treba za A7:
https://www.drive2.com/l/519712759244390623/

Ovde ima svacega, treba samo iskopati...
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

Van mreže -nebojsa-

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 59
« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2019, 10:29:52 posle podne »
Izvinjavam se sto pisem poruku odmah posle prethodne, ali ipak za MF volan treba stosta:
https://www.drive2.com/l/507583496722580468/
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2019, 05:15:27 posle podne »
Kako je prebacio ovu rucicu sa kodiaqa? Ja sam razmisljao o tome ali je baza u konzoli drugacija pa sam mislio da to ne moze da se ubaci. Pre svega mi se svidelonjer mi se cini da je kraca od one u mom autu.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže nebaa11

• Test Drive
  • *
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2019, 03:43:35 posle podne »
Hvala vam na odgovoru, gde si ovo drive2 iskopao, svaka ti čast.

Elem, sad sam bio u intersremu da pitam za volan i ručicu. Kod njih je ručica samo 19.000 dinara hahah... A volan pošto je Ambition, mora da se menja centrala, za koju je rekla da je mnooogo više od ovih 19k za ručicu, tako da ne znam da li bih se upustio u te vode...

Našao sam ista dugmad za ovakav volan na Aliju za oko 60 dolara, ali ako treba i ta centrala i kablovi ne isplati se, uzeću neke wifi koje se nalepe na volan ili nešto slično...

Gledam ovo za ručicu, stvarno mi se ne sviđa ova ako može ta široka od Kodiaqa to bi bilo vrh, pokušaću.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 30
« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2019, 05:22:22 posle podne »
Pogledaj cene za rucicu na superskoda sajtu . Ja sam odatle uzimao neke dodatke za vrs odlicno je sve
  • Vozi: 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2