Autor Tema: Spreciti ili umanjiti posledice saobracajne nezgode za koju nista niste krivi  (Pročitano 184 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48Topic starter

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
Ovih dana jos jedna jeziva saobracajna nezgoda u zaustavnoj traci.

Verovatno zaspao vozac kamion ili imao srcku ili cackao telefon. Kao i babic i njegov.vozac na rampi i siptar iz finske sto ubi decu letos.

-kupite LED rotaciju 12V za bilo kakvo zaustavljanje u zaustavnoj ili na putu

-sva 4 upaliti i rotaciju i pozicuju obavezno ako izlazite iz kola a izaci obavezno ako je to moguce i vozilo ostaviti na travi pored zaustavne trake

-ako je hladno i sl a zaustavite se obavezno rotaciju na krov sva 4 i sva moguca svetla popaliti. Sto znaci da rezervoar mora biti sto puniji zimi.

-kad se slepaju dva vozila, trukut ide na vuceno pozadi na zadnja vrata a vozilo koje vuce naped na masku haube i sva 4. To srbi nikako da usvoje ne znam iz kog razloga. Ne znam sta je toliki problem ljudskoj sujeti i ponosu da stave 2 trokuta u gepek. Vrv tezina trokuta toliko srce gorivo da je to nepodnosljivo. Lim i plastika nisu zivo bice!

Rotacija je 10 evra i nije skupa. Niti vuce uopste struju u led varijanti.

Ne stedite akumulator i farove vozila zbog dobre obelezenosti na putu, nije vredno zivota! Ali ne vredi sve ovo uzalud pricam

• Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
  • Total likes: 3
  • Ugled L&K: 13
Odg: Spreciti ili umanjiti posledice saobracajne nezgode za koju nista niste krivi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2019, 10:44:57 pre podne »
Prosao sam juce tamo posle nezgode, nije bilo magle ni kise, ok za voznju, nema tragova kocenja, nista, verovatno je zaspao vozac. Pre 2 nedelje,  mozda 2 km blize ka Beogradu u  traci ka Beogradu se prevrnuo kamion, preprecio put, nafta svuda po putu, imas utisak da ce neko da raspali rostilj u svakom trenutku, usrao sam se ziv, nisam se toliko uplasio ni kad sam se okrenuo na krov na autoputu. Cekali smo sat vremena da se rascisti put.
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže sale.kriminale

Odg: Spreciti ili umanjiti posledice saobracajne nezgode za koju nista niste krivi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2019, 11:11:13 pre podne »
Imao sam razgovor sa vozačem kamiona (skupa vozila) koji je izazvao sudar nedavno baš u zaustavnoj traci jer je slučajno ušao u tu traku. Vozilo u zaustavnoj je bilo propisno obeleženo ali džabe. Zaslepelo ga sunce a on je nešto njakao po kabini. Posle kada mi je rekao pod kakvim uslovima radi sve mi je bilo jasno. Vozi negde na mesto utovara noću pa u kamionu "spava/čeka" do jutra da bi se natovario/istovario pa nazad. Nema tu odmora. Gazda ga plaća nešto preko računa a nešto keš. Daleko je to od ozbiljne organizacije i ozbiljne države. Gde god da se zaustavljaš moraš biti obeležen i nakićen kao novogodišnja jelka. Na auto-putu moraš držati svoju traku po svaku cenu. Nema tu zezanja.
  • Vozi: Dacia Logan 1.4 MPI
Samo klotara se isplati.

Na mreži 2 Busy

« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2019, 09:27:45 posle podne »
Rotaciona svetla su zabranjena na privatnim putničkim vozilima. Kao i blinkeri.
Najbolje je, ako se zaustaviš u zaustavnoj traci, da se propale svi svetlosni uređaji i svi putnici sa vozačem iza ograde. Okrene se šlep služba i čeka se iza ograde.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

V.A.G.-Volkswagen-Škoda-Audi-Porsche-Seat-Bugatti-Bentley-Lamborghini-Ducati-Scania

Van mreže djordje48Topic starter

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2019, 09:45:26 posle podne »
Bas ne briga ako me uapse zbog rute rotacije na krovu, eno babic ubio zenu pa nikom nista. On ne ide u zatvor a tatina princeza Teodora i dalje je carica instagrama >:(
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži klisko

« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2019, 05:02:26 posle podne »
ZOBS, iz člana 111:
"Žuto trepćuće ili rotaciono svetlo može da se upotrebljava na vozilu kao upozorenje za prinudno zaustavljeno vozilo, saobraćajnu nezgodu, priredbu na putu ili drugu prepreku na putu."
  • Vozi: Octavia 1.9TDI 2010

Pretraga Škoda foruma [Google]