Anketa

Nova Skoda SCALA izgleda:

Odlično!
55 (56.7%)
Lepša spolja, nego unutra.
5 (5.2%)
Unutra lepo, spolja manje.
6 (6.2%)
Vrlo dobro, originalno.
13 (13.4%)
Obično, ništa posebno.
16 (16.5%)
Loše, promašaj.
2 (2.1%)

Ukupno glasova: 97

Autor Tema: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije  (Pročitano 12379 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Vladapetr

• Ambition
Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #105 poslato: Februar 12, 2020, 06:03:51 posle podne »
Što se duže vozim, sve mi se više svidja ovaj motor. Našao sam mu i dugoročnu potrošnju, ovo je više nego dobro.

Pravi mali zvrk, danas je i kolega probao i oduševio se. Uzimajući u obzir da 30+ godina vozi samo dizele, motor zaista vredi.

Sad me zaintrigirao 1.5 TSI sa DSG motorom, moram ga probati.

Na mreži vlado985

• Style
« Odgovor #106 poslato: Februar 12, 2020, 08:44:50 posle podne »
Taj Scala sa 1.5tsi I dsg ide ko raketa  bravo2   slikaju malo tablu sa cajgerima, jos bolje ako je virtual , I volan, malo sjedista itd, mada svi smo dosta slika vec vidjeli ali ipak je ovako sladje kad neko iz prve ruke slika  ;)   Generalno kako su se dosad pokazali ovi VAG 1.0 tsi, jesu li imali nekih izrazenijih boljki ili je to vec prilicno ispeglan i usavrsen motor ?

Kad smo vec kod tri cil turbo motora, vozio sam jedno 45 minuta testnu novu Corsu 1.2 T 3cil, 100ks, ljudi ja sam ostao zapanjen kako to ide I nabire, sve predrasude o tim malim 3 cil turbo motorima su pale u vodu  :bravo:   a potrosnja smjesna,kolko kod je deres nije mogla preci 7,5 litara , samo kod opela je prilicno los mjenjac, tj ja nisam navikao na te duge hodove, al generalno nova corsa pun pogodak.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži Vladapetr

• Ambition
« Odgovor #107 poslato: Februar 12, 2020, 09:46:36 posle podne »
Mislio sam na 1.5TSI sa DSG u nekom većem tj višem autu. Npr Kamiq ili Karoq. Ove niske limuzine nisu za mene, sav se polomim dok udjem i izadjem.

Ovde je virtuelni kokpit, identičan onom u mom Kodiaqu... Osim što nema navigaciju Zaista veoma čudno, i pored multimedija tableta i virtuelnog kokpita da nisu stavili navigaciju.

Još jedno veoma prijatno iznenadjenje je Start-stop sistem: radi kao doksa, ne oseti se kad se motor uključi i reakcija na gas je maltene instant. Na Kodiaqu ga gasim jer me nervira što osetim blagu vibraciju kad se pali, plus i reakcija je malo sporija.

Na mreži Mihailo

• Ambition
« Odgovor #108 poslato: Februar 12, 2020, 09:55:33 posle podne »

Ozbiljna prosečna brzina, deluje da je vecina ap i otvoreno...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži observer

• RallyeSport
« Odgovor #109 poslato: Februar 13, 2020, 10:44:00 pre podne »
Koliko znaci kad neko ovako nesto napise iz prve ruke.
Vise nego svi novinski clanci zajedno.
Dakle, vredi razmotriti 1.0 TSI :)
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Vladapetr

• Ambition
« Odgovor #110 poslato: Februar 13, 2020, 05:04:11 posle podne »
Motor je, bez sumnje, vredan razmatranja. Štaviše, za nekoga ko nema puno vožnje van grada i ne tegli puno saputnika/tereta sa sobom, ovo je možda i idealna opcija.

Šta su mane: pre svega nedostatak navigacije u standardnim paketima, doplata je preko 1000e.
Lane Assist radi drugačije nego na Kodiaqu, manje je primetan. No, mora se gasiti svaki put kad upališ auto - jer je deo standardne opreme i po defaultu je uključen. To će sad biti standard u svim vozilima, još jedna patnja u najavi...

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #111 poslato: Februar 13, 2020, 05:49:09 posle podne »
Upravo sam danas imao priliku da probam rapid 1.0 TSI 110 i da ga uporedim sa rapidom 1.2 TSI 105 koji vozim svaki dan. Tu razliku u kilovatima ne mogu da primetim ali mislim da se primeti obrtni moment. 1.0 TSI bolje povlaci na nizim obrtajima. Razlika nestaje preko 100 kmh ali do te brzine se onako oseti po malo. Nazalost osetio sam karakteristican zvuk 3 cilindra, to ne osecam kod 1.2. Ali to ne kvari utisak u voznji, cak mozda i naprotiv, svijda mi se bravo2 ono gde sam ispizdeo je dizajn rucice za migavce/dugo svetlo. Prvo sam imao utisak da mi je stalno upaljeno dugo svetlo jer je rucica odgurnuta mnogo vise nego kod 1.2 TSI. Medjutim dizajn rucice je drugaciji. Zalomeljena je na pola vise nego ma starom rapidu. E pa bas lepo >:(Dizajneru idi ti lepo u Reno i Hjundai pa tamo zalamaj >:(
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Pretraga Škoda foruma [Google]