Autor Tema: Octavia A7 trzne kod ubacivanja u rikverc  (Pročitano 2474 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže tivanTopic starter

• Active
  • **
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 1
Octavia A7 trzne kod ubacivanja u rikverc
« poslato: Jun 28, 2019, 09:30:37 pre podne »
Postovanje svima na forumu.

Novi sam ovdje i ovo je moja prva tema. Druga ce biti predstavljanje auta u garazi cim napravim slike.

Auto je Octavia 3, 2015, 1.6 sa 110KS, 5 brzina.

Primjetio sam da ponekad, a najcesce nakon duzeg stajanja auta, kada ubacim u rikverc auto kao da se strese. I to ne bi rekao motor da strese, vec prijenos. Svakako mi to nije normalno i volio bi neku sugestiju sto bi to moglo biti.

Spomenio sam u ovlastenom, naravno oni u zurbi nista ne znaju samo pricaju uhodane šeme i da zakazem termin. Razumijem to i to cu i napraviti. No volio bi neke informacije prije nego se u to upustim. Auto je jos pod jamstvom.

Hvala
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI

Na mreži nidza

Odg: Octavia A7 trzne kod ubacivanja u rikverc
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2019, 02:24:18 posle podne »
Obavezno da zabeleže napismeno problem, da imaš kada im istekne obaveza prema tebi, jer su onda dužni da reše sve što je prijavljeno, a nisu.

Kada manuelni menjač neće da uđe u prvi stepen prenosa ili rikverc, vrati u neutral, pusti kvačilo, pritisni ga ponovo i probaj da ubaciš nežno u brzinu.

E, sad, meni nije sasvim jasno, da li se strese kad ubacuješ u brzinu ili kada pokrećeš automobil iz mesta?

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

• Active
  • **
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2019, 02:27:37 posle podne »
Problem je samo rikverc kada auto u potpunosti miruje (drugacije i ne ubacujem u rikverc). I auto uredno ubaci u rikverc, cak niti ne ide tesko. Samo se nekad pri tome strese kao sto sam napisao. Ne znam kako bi to bolje rekao...
Kod kretanja ne trese nista.

Na mreži salepostman

« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2019, 05:09:08 posle podne »
Bas neki dan sam pricao sa prijateljem koji ima isti problem i bio je kod majstora, ovaj mu rece da je 99% pukla korpa kvacila. Jedino sto kod njega bas tesko ulazi u brzinu tj samo u rikverc sve ostale idu lako. Ali i ti u svakom slucaju moras kod nekoga da ti pogleda.
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

• Active
  • **
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2019, 01:54:44 posle podne »
Kratki update:

Obratio se ovlastenom servisu, od njih dolazi odgovor da oni to ne znaju popraviti, da je to takav mjenjac. Ako se pogorsa da dodjem k njima pa ce probati uraditi nesot. Ukratko i malo karikirano.

Ono sto sam sam jos kroz koristenje skuzio je sljedece: Ako prije ubacivanja u rikverc, prvo ubacim u prvu ali bez pustanja kvacila i onda odma u rikverc (dok je kvacilo jos stisnuto), nema udarca ni nicega, sve radi savrsemo i to tako svaki puta, jos mi se niti jednom nije desio taj udarac ako tako napravim. Dok ako to ne napravim, redovito.

Obzirom na gore navedeno, da li netko ima sad mozda bolju ideju sto bi moglo biti?

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2019, 02:02:23 posle podne »
Otisao sinhron . Ako neces da pogorsas tako nastavi da ubacujes . Prijatelj tako vozi vec 5 god nema daljih problema .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

• Active
  • **
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2019, 02:30:38 posle podne »
Onda obzirom da je auto jos pod produljenjim tvornickim jamstvom, pretpsotavljam da je dobro da odem i prijavim taj kvar.

Jedino sto me strah da ne smrdaju nesto drugo... nemam previse povjerenja u ovlasteni. No ako ostavim, bit ce to skup popravak kasnije.  :(

Na mreži crtacrta

« Odgovor #7 poslato: Avgust 13, 2019, 02:37:35 posle podne »

Ono sto sam sam jos kroz koristenje skuzio je sljedece: Ako prije ubacivanja u rikverc, prvo ubacim u prvu ali bez pustanja kvacila i onda odma u rikverc (dok je kvacilo jos stisnuto), nema udarca ni nicega, sve radi savrsemo i to tako svaki puta, jos mi se niti jednom nije desio taj udarac ako tako napravim. Dok ako to ne napravim, redovito.

Obzirom na gore navedeno, da li netko ima sad mozda bolju ideju sto bi moglo biti?
ovo su simptomi kvačila koje ne odvaja ...jer rikverc nema sihrona i zato trzne

i mislim da kvačilo ne ulazi u garanciju ..osim ako ne  povisiš glas
  • Vozi: octavia 1.6 mpi

• Active
  • **
« Odgovor #8 poslato: Avgust 13, 2019, 02:40:48 posle podne »
ovo su simptomi kvačila koje ne odvaja ...jer rikverc nema sihrona i zato trzne

i mislim da kvačilo ne ulazi u garanciju ..osim ako ne  povisiš glas

Moguce... ali nije mi jasno ako kvacilo nije odvojilo kako treba, kako onda na to moze utjecati prethodno ubacivanje u prvu pa onda tek u rikverc da bi se izbjegao taj udarac/grebanje a bez otpustanja kvacila izmedju?

Na mreži crtacrta

« Odgovor #9 poslato: Avgust 13, 2019, 08:23:20 posle podne »
kad staviš u prvu sinhron zaustavi lamelu ...tada pomogne gustoča ulja i otpori pa je zamajac više ne može pokrenuti ..možda i može , stisni kvačilo pa stavi u prvu , vrati u ler i pričekaj malo , tada probaj ubaciti u rikverc ...naravno cijelo vrijeme je kvačilo pritisnuto
  • Vozi: octavia 1.6 mpi

Na mreži DonKihot

« Odgovor #10 poslato: Avgust 13, 2019, 10:47:05 posle podne »
Ja sam se kao mali dreseva navozao, i znam za fazon kad god menjac teze ulazi u rikverc da se ubaci u prvu pa u rikverc. Problem su uglavnom bile istegnute i propale sajle pa je jednostavno iz polozaja prve birac lakse upadao u rikverc. Dal to ovde ima kakve veze ne znam. Ali nije imalo veze dal se ceka posle prve il odmah ubacis. I znam da sam pasata 3 kad smo uzeli dugo vremena ubacivao iz prve u rikverc, po navici.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

• Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI
Samo 4x4 B-)

• Active
  • **
« Odgovor #11 poslato: Avgust 14, 2019, 11:38:55 pre podne »
Evo ponukan vasim odgovorima, jos samo se malo igrao sa ubacivanjem u rikverc i skuzio sljedece: Ako ubacim u rikverc odma po stisnkanju kvacila, dakle bez ikakve zadrske, desi se taj problem. No ako sacekam tipa sekund, moda malo vise, ne desi se. i ovo je 100%. Jucer sam to isprobao sa jedno 20 ubacivanja u rikverc i kad god sam malo pricekao (bez ubacivanja u druge brzine) nisam imao problem, a kad sam zurio imao sam problem.

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 13
« Odgovor #12 poslato: Avgust 14, 2019, 12:37:46 posle podne »
Mozda te zeza cilindar kvacila
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži nidza

« Odgovor #13 poslato: Avgust 15, 2019, 07:24:45 pre podne »
Ja sam ti odmah napisao da sacekaš malo pre ubacivanja u rikverc. Sva kola sam naučio tako da vozim, čak i automatik. Prosto svakom menjaču koji se vrti u jednu stranu treba vreme da se zaustavi da bi se zavrtelo sve kontra.

Ti ga ubacivanjem u prvu ili čekanjem zaustaviš, i onda on normalno uđe.

Sent from my POCOPHONE F1  

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

• Active
  • **
« Odgovor #14 poslato: Avgust 15, 2019, 07:30:04 pre podne »
Ja sam ti odmah napisao da sacekaš malo pre ubacivanja u rikverc. Sva kola sam naučio tako da vozim, čak i automatik. Prosto svakom menjaču koji se vrti u jednu stranu treba vreme da se zaustavi da bi se zavrtelo sve kontra.

Ti ga ubacivanjem u prvu ili čekanjem zaustaviš, i onda on normalno uđe.

Sent from my POCOPHONE F1

Napisali ste da vratim u ler, pustim kvačilo i onda pokušam ponovo. Dijametralno drugačije od ovog što ja radim.

Svejedno, hvala vam na odgovoru i sugestijama, kao i svima ostalima u temi.