Autor Tema: Seckanje i gasenje  (Pročitano 927 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DosijexTopic starter

Seckanje i gasenje
« poslato: Avgust 19, 2019, 12:13:09 pre podne »
Pozdrav svima ,novi sam na ovom forumu.treba mi pomoc kupio sam skodu feliciu 1.3 lx 1998 god.danas sam primetio da kad vozim i auto  postigne radnu temp.prilijom davanja gasa na brzini preko 60 km\h.pocne da secka trza pogotovu kad dam pun gas ,a kad ga izbacim iz brzine ugasi se.sumnjam da bi mogao bit filter goriva nisam ga provjerio,ali ipak bi volio da mi kazete vas savjet na sta da obratim paznju i sta da pregledam.hvala unapred za vase utroseno vreme i odgovore.
  • Vozi: Skoda felicia1.3 mpi

Na mreži pajapop

• RallyeSport
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 20
Odg: Seckanje i gasenje
« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2019, 07:17:31 pre podne »
Pa kad se kupi polovan automobil, normalno je da se uradi "mali" i "veliki" servis da bi se auto doveo u neko pocetno, kolio toliko fabricko stanje, jer se obicno ne poznaje istorijat odrzavanja tog automobila. Kod te felicije sa karburatorom, mali servis podrazumeva zamenu ulja (4l), filter ulja, filter vazduha, filter goriva, zemenu svecica odgovarajuce toplotne vrednosti ( na primer NGK BCPR5ES ilil BRISK DR17YC...), provera ili zamena kablova za svecice, kontrola razvodne kape i ruke i njihova zamena po potrebi, zamena klinastog kaisa alternatora. U veliki servis ubrojalo bi se servis karburatora (i njegovo stelovanje u tvom slucaju pod obavezno), podmazivanje razvodnika i podesavanje momenta paljenja, stelovanje ventila, i zamena lanca sa lancanicima. Do duse, ako se lanac ne cuje (ne zveci) i ne mora, alli to ce majstor da odluci...
  • Vozi: skoda felicia 1.3 lx 2001, skoda Fabia 1.2 htp sedan 2003.

Van mreže DosijexTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2019, 07:23:09 pre podne »
Sve sam to uradio sad mi se pojavi problem sa ler gasom.naime skino sam i ocistio klapnu i kad sam vratio sve na svoje mjesto kad upalim auto i kad vozim ler gas  a i kad se ugrije motor gas ne vraca normalno vec stoji na jedno 1600 obrtaja i onda polako opada ili dodam malo gasa i onda normalno opadnu obrtaji.ocisti sam i mikro prekidac i motoric radi normalno ali neznam sta moze da bude problem a i dalje mi secka kad se voxi brze od 80km\h.
  • Vozi: Skoda felicia1.3 mpi

Na mreži pajapop

• RallyeSport
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 20
« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2019, 11:07:41 pre podne »
Sto se tice broja obrtaja o kome pises, mislim da je sve u redu, tako je i kod mene..to tako reaguje taj vodeni automatski sauh...sto se tice seckanja pri vecoj brzini problem moze da ti bude u zaprljanom filteru goriva ili losoj benzinskoj pumpi...Ili oba... wall1
  • Vozi: skoda felicia 1.3 lx 2001, skoda Fabia 1.2 htp sedan 2003.

Pretraga Škoda foruma [Google]