Autor Tema: Škoda Fabia 1.2tsi 66kw problem sa klimom  (Pročitano 274 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže hihatTopic starter

Škoda Fabia 1.2tsi 66kw problem sa klimom
« poslato: Jul 09, 2019, 08:47:30 pre podne »
Poštovanje forumaši
Imam problem sa klimom na fabiji 1.2tsi koja prestaje da hladi kada se pređe 2000 obrtaja. Kada se uspori ili prikoči klima proradi. Bio sam i u AutoČačak i Ćirinac  i niko ne može da ustanovi šta je problem. Svaki njihov odgovor je da je to zaštita motora i da računar gasi klimu usled opterećenosti motora. Kakav je to auto kada moraš da ga voziš 80km/h da bi klima radila.
Ako neko ima neki predlog bio bih zahvalan.
Pozdrav
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 tsi

Na mreži pajapop

• RallyeSport
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 20
Odg: Škoda Fabia 1.2tsi 66kw problem sa klimom
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2019, 09:57:08 pre podne »
Ja sam pre neki dan kupio Fabiju i klima joj je neispravna...Nikad pre nisam imao automobil sa klimom i ne znam da li klima radi u svim rezimima voznje i da li su ti rezimi za sva vozila isti. Ako su ti majstori tako rekli i to iz dobrih servisa, bez nekog predloga za resavanje problema, moguce je da problema i nema vec da je to.. tako.. Ali, gledaj to i sa vedrije strane...bar ti je racunar ispravan...  bravo2
  • Vozi: skoda felicia 1.3 lx 2001, skoda Fabia 1.2 htp sedan 2003.

Van mreže hihatTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2019, 10:25:11 pre podne »
Hvala na odgovoru ali nema šanse da auto tako radi. Nemoguće ja klima radi samo do 80-90 km/h. Ja sam pre ove škode vizio sandera i klima je radila bez obzira dal je motor na 1000 ili 5000 obrtaja znači uvek. Sandero je za škodu auto,prešao 300000km i samo redovni servisi. Nikad stao na putu i nikad problem. U firmi imamo desetak ovakvih škoda i na svim škodama škripe zadnje kočnice,ne smeš ručnu da puvučeš jer posle toga ti ostanu blokirani zadnji točkovi,na par škoda naslon od vozačevog sedišta se posle izvesnog vremena sam spusti,kolegi je prolupa menjač na 100000km (izuzetno staložen čovek sa laganom nogom na gasu bez cimanja divljanja i šta ti ja znam)i svi automobili se isključivo voze na auto putu.
Meni je na 60000 zaribao kočioni cilindar na prednjem levom točku,drugom kolegi još od prvog dana se čuo čudan zvuk u motoru kao da neki kaiš žvaće....
Nadam se da kada se budu menjali da više neće biti škoda
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 tsi

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2019, 12:34:56 pre podne »
Tako jeste, kompresor se isključuje u nekim trenucima kada dodaš gas jače, ali ne bi smelo da ne hladi trajno. Da li su ti u nekom od ta dva servisa uradili dijagnostiku?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Markkoni

• Laurin&Klement
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 34
« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2019, 07:14:10 pre podne »
Ma kakvi bre da ne hladi. Mozda se gasi u nekim ekstremnim situacijama. Meni se nije gasila ni pri jakom gasu nikada. Clan Munja je imao slican problem, a deluje mi cak i kao isti, ali ne znam gde je on resio problem na kraju.

Sent from my SM-G950F  

Van mreže Karlheinz

• Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+