Autor Tema: Koje brisače kupiti?  (Pročitano 5087 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip BG

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #30 poslato: Jul 18, 2019, 03:30:33 posle podne »
Dobar dan AcoSk,
pročitao sam da ste menjali gumice metlica brisača (original VW). Da li znate gde se mogu pronaći kataloški brojevi za druge dužine? Konkretno mi trebaju 600mm i 450mm za Superb 2.
Da li je po vama to vredno truda ili je bolje odmah kupiti original Economy line komplet metlice? Opet je pitanje gde naći kataloški broj za Passat B7, tj. dužinu koja mi je potrebna?
Izgleda da Škoda nema samo gumice kao poseban deo?
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 35
« Odgovor #31 poslato: Jul 18, 2019, 05:04:05 posle podne »
Ne postoje druge duzine. Samo 700mm i 650mm pa se krate koliko vam treba (sto, priznacete, nije nikakav problem).
Sve je isto i za VW i Skodu, za Superb, Oct itd. Samo se skracuju na potrebne dimenzije.
Inace sve pise u 17. i 21. postu.

Mislim da je bolje, jeftinije da se uzmu samo te gumice pa uvuku u postojece metlice.
Ja sam kupio tada te economy zato sto nisam ima originalne metlice vec neke lose kineske sa adapterima.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže Filip BG

« Odgovor #32 poslato: Jul 19, 2019, 08:52:31 pre podne »
Hvala, razumeo sam. Mislio sam da postoje i druge dužine. Naručiću onda original VW gumice jer su mi metlice originalne.

Okačili ste sliku kako ste zamenili gumice, ali ona je nestala sa servera (https://www.dodaj.rs/f/2f/RP/4sj8OUCS/metlice-kacenje-sa-stran.jpg). Na YT sam našao nekoliko načina. Koji je bio vaš? Ako imate sliku molim da je ponovo upload-ujete.

PS: kako vidite broj post-a u okviru teme? Zgodno je da se nekad navede kao referenca bez korišćenja citata.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži dzudzubajac

« Odgovor #33 poslato: Jul 19, 2019, 09:01:53 pre podne »
PS: kako vidite broj post-a u okviru teme? Zgodno je da se nekad navede kao referenca bez korišćenja citata.

Klikneš na naslov željenog posta i dobićeš u adres baru browsera link direktno do tog posta.
kopiraj i teraj dalje...
  • Vozi: octavia 1.6 tdi 2018 ambition

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 35
« Odgovor #34 poslato: Jul 19, 2019, 05:40:14 posle podne »
@Filip BG, pre svega proveri da li na tvojim metlicama postoji mogucnost uvlacenja gumice, jer postoje i metlice kod kojih je gumica izlivena sve sa onim spojlerom tj. iz jednog dela je sve.

Nemam slike, ali je lako.
Mozda najbolje da zamolis u ovlascenom da ti zamene (i oni to rade kada neko naruci nove metlice).

Broj posta je onaj broj ispred koga stoji #
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži nemilose

• Active
  • **
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 0
« Odgovor #35 poslato: Avgust 14, 2019, 11:24:38 pre podne »
Wurth sam kupio cena 1250 din oba.Neverovatno brisu prvih sest meseci sada su vec poceli da skripucu i mali preskacu..
Posle 5 godina se kvalitet nije popravio. Kada sam kupio, dobro su brisali, ali su posle par meseci popucale plastikice koje drže gumu.
  • Vozi: Opel Astra Classic II