Autor Tema: Columbus pitanja  (Pročitano 213 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže davidbgdTopic starter

Columbus pitanja
« poslato: Jul 09, 2019, 12:36:55 posle podne »
posedujem Skodu superB 2015 FL sa Columbus navi ali mi treba pomoc.
Naime, iscitao sam podatke od nje ali ne znam da ih rastumacim.

HW version H27
SW version 6276
Active map East Europe/Navteq
map version 8196

pitanja su mi:
*da li je mapa najnovija (kako sam citao na forumu ovde v13 je najnovija & najbolja za nas ??)
*da li je hw takav da omogucava pustanje dvd i/ili dvix i moraju li originali ili moze rezenje? DL ili obicni DVD diskovi?
*Ako sam dobro razumeo ova mapa pokriva EE te me vrlo zanima da li mogu i kako da , recimo, ubacim WE (koliko vidim v15 je najnovija (valja li?)- ako neko zna gde da je svucem neka baci link) , koristim u WE i onda opet vratim nazad ovu(ili tu noviju) EE??  : kako sam skontao bice da je skoda podelila evropu na dva pa ne mogu obe odjednom???

Hvala. :bravo:
  • Vozi: superB 2015

Van mreže davidbgdTopic starter

Odg: Columbus pitanja
« Odgovor #1 poslato: Jul 10, 2019, 11:04:22 pre podne »
forumasi,

evo da ovde uradim jedan update, malo sam istrazivao i iskopao sl.
verujem da ce biti mnogima od koristi

V12 = Europe East   mapa : 8196   ver mape : Q1/2014   publikovano: 11/2014   
V13 = Europe East   mapa: 8317           ver mape : Q1/2015    publikovano: nema zvanicnog datuma da je pustena?
v13.1 = Europe East mapa: 8350   ver mape:  Q1/2015   publikovano: 10/2015

V15 = Europe West mapa : 8515    ver mape: Q1/2017   publikovano : 10/2017
V16 = Europe West mapa : 8536    ver mape: Q1/2018   publikovano :10/2018   

e sada bi bilo dobro da se neko oglasi i recimo kaze

- da je neko stavljao v13.1 i ako jeste valjda li ? ja nemam link za .iso ako moze da neko dostavi
- ako v13.1 nije bolja od v13 (sa aspekta Srbije i zemalja ex YU) dajte savet na koju da se baziramo (v12/v13/v13.1)
- ima li neko link za V16 WE?
- i dalje stoji kljucno pitanje kako ili kombinovati obe mape (WE/EE) u jednu pricu ako to nije moguce kako onda odraditi da po potrebi staviti/koristi WE pa onda vratiti na EE (da li kroz dva DVD narezana ili dve SD karte itd)
- da li je uopste potrebna SD karticu da bi se mape azurirale na WE/EE ili je dovoljan DVD narezan? Kad kazem SD kartica mislim na originalnu (ili moze i bilo koja )?

imam jos jedno silly pitanje , to sam primetio skoro...
kada radi radio/BT ili CD , navigacija je jako jako jako tiha (kada treba da najavi neku pormenu na ruti-bukvalno se samo nazire u pozadini... mislim utisa navi audio zvuk od radija ali audio od navigacije je aposluno tih? kako to resiti? i ima li srpska verzija ili mora sa ENG?

• Vozi: superB 2015