Autor Tema: Neravnomeran rad motora kod prvog paljenja 1.8tsi  (Pročitano 340 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rajkojov79Topic starter

• Test Drive
  • *
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 0
Neravnomeran rad motora kod prvog paljenja 1.8tsi
« poslato: Mart 28, 2019, 08:02:10 posle podne »
Zdravo, da li mi neko moze pomoci u resavanju problema sa hladnim startom motora prilikom cega motor u prvih 20 sekundi se trese, sve dok se broj obrtaja ne podigne na 1200 obrtaja i nakon toga se smiri motor.Na dijagnostici ne pokazuje nikakve greske. Takodje, prilikom  rada na leru javlja se i veoma kratko podrhtavanje motora. Hvala na savetu.
  • Vozi: Skoda superb 1.8 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Neravnomeran rad motora kod prvog paljenja 1.8tsi
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2019, 08:25:33 posle podne »
Moze da bude ama bas svasta . Najbolje dijagnostika da se ocitaju eventualne greske parametri itd . Znaces bar odakle da pocnes
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže -nebojsa-

« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2019, 09:12:14 posle podne »
Naslage karbona, dizne, nesto slicno tome. Kao sto rece Buca da se ocitaju parametri na 'ladan motor. Ja bih poceo odatle.
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

• Test Drive
  • *
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2019, 10:27:59 posle podne »
Uradjena je dijagnostika u zvanicnom servisu i sve je u redu. Komentar majstora je da se to desava dok se ne podigne nivo ulja i dok se ne zategne lanac. Onda je pitanje,zasto sebto nije ranije desavala, pre predjenih 135000km.

Van mreže Miro MNE

« Odgovor #4 poslato: Mart 29, 2019, 07:08:00 pre podne »
Da ne grijesim dusu ali bas onako "odjeb" odgovor kao sto se i da ocekivati od ovlascenog. Ocitaj parametre kod nekog ko se razumije u dijagnostiku i parametre doticnog motora. Lako je reci nema greski, al to ne znaci da je sve OK.
Kad si mijenjao svecice? Bombine jesu li mijenjane? Kablovi? Odradi dekarbonizaciju motora (pogotovo kod tsi nece da skodi i preventivno da se odradi).
Ukoliko je kratko seckanje pri leru moze biti do bombina (moja pojava na 2.0 fsi).
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

• Test Drive
  • *
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2019, 04:54:54 posle podne »
Jedino mi preostaje dekarbonizacija. Na dijagnostici je sve u redu sa elektronikom. Cak i kad sam zamenio nove iridijumske svecice,nista se nije promenilo na bolje.Auto je ranije vozen samo na otvoren,a u zadnjih 10.000 vozen je 70% u gradu i od tad je poceo oroblem sa prvim paljenjem. Hvala svakako na savetu.