Autor Tema: Povecan nivo ulja u motoru  (Pročitano 668 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ninozTopic starter

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2019, 10:02:13 pre podne »
Najverovatnije je dpf uzrokovao problem, kolega je lepo objasnio i tu ne treba ništa dodavati. Ja bih te samo pitao da li do tog problema imao pretežno gradskih vožnji koje upravo uzrokuju prisilne nedovršene regeneracije? Ako jesi, put je samo pomogao da se pasivno regeneriše dpf ako je još ispravan. Treba praktikovati vožnje na tempomatu na autoputu makar 15-ak minuta posle cca 500km isključivo gradske vožnje.

Da vecinom je bila gradska voznja. Znaci preporuka je na  500 km  izaci na auto put i vozi  brzinom vecom od 80, koliko ?
  • Vozi: skoda superb II

Van mreže observer

« Odgovor #16 poslato: Avgust 05, 2019, 10:42:57 pre podne »
Na zalost, ne odredjujes ti nego ECU kada ce da se dogodi regeneracija. Sta to znaci: mozes voziti 3000 km na autoputu i kad se vratis kuci i parkiras u garazu - krene regeneracija. E to mi je vrh debilizma i u takvim momentima pozelim da zapalim ceo auto (onda se setim da trosi 4.8 u proseku pa se malo smirim :) )
Tako da preventivne voznje puno ne pomazu - kad pocne pasivna regeneracija, onda ga isteraj na put.
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

« Odgovor #17 poslato: Avgust 05, 2019, 03:14:01 posle podne »
Na zalost, ne odredjujes ti nego ECU kada ce da se dogodi regeneracija. Sta to znaci: mozes voziti 3000 km na autoputu i kad se vratis kuci i parkiras u garazu - krene regeneracija. E to mi je vrh debilizma i u takvim momentima pozelim da zapalim ceo auto (onda se setim da trosi 4.8 u proseku pa se malo smirim :) )
Tako da preventivne voznje puno ne pomazu - kad pocne pasivna regeneracija, onda ga isteraj na put.

Molim te samo malo posto mi je ovo skroz nepoznato, kako mogu ja da vidim ili osetimtu regeneraciju

Van mreže observer

« Odgovor #18 poslato: Avgust 05, 2019, 03:54:38 posle podne »
Duzi put moze samo da koristi. Regeneracija DPF se najlakse poznaje po tome sto su tada na leru obrtaji oko 1000 (inace su oko 800). Ako primetis da je u toku ne treba gasiti motor. Obicno je dovoljno voziti narednih 15 min. Auto treba da je u pokretu, brzina najmanje 60 km/h i cetvrti stepen prenosa (konsultovati uputstvo za auto jer se ovo moze razlikovati od modela do modela i godista). Koliko je presao auto?

Citiracu samog sebe, sa prethodne stranice :)
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

« Odgovor #19 poslato: Avgust 05, 2019, 06:54:47 posle podne »
Citiracu samog sebe, sa prethodne stranice :)

Hvala, pomogao si mi, pozdrav

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 18
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #20 poslato: Avgust 05, 2019, 07:10:00 posle podne »
A da se aktvira regeneracija nasilno preko vcds? :o
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!