Gost, dobrodošao na škodaforumllRS.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Redovan servis  (Pročitano 415 puta)

Van mreže Hornet

• Ambition
  • L&Ke: 3
Redovan servis
« poslato: Februar 10, 2019, 08:01:24 pre podne »
Imam jednu nedoumnicu. U pitanju je redovan sto bi rekli mali servis. Posto je moj auto iz uvoza i u elektronskoj knjizi pise da su servisi radjeni na 30k km ili 2 godine sto je i normalno u EU a samo kod nas se na 15k ili godinu radi. Sta raditi posto se blizi vreme servisa? Presao sam 13k za ovu orvu godinu. Zasto kod nas se radi na godinu a preko na dve? Kazu u servisu kao znog goriva, kvaliteta ulja wac1
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Na mreži DSN

• Ambition
  • L&Ke: 5
Odg: Redovan servis
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2019, 11:53:39 pre podne »
Ja bih radio na 15k km. Uslovi eksploatacije su znacajno losiji kod nas, tako da ne mozes da pogresis. Pored toga sto je bolje po auto, verovatno ce biti i plus kada odlucis da prodajes.
  • Vozi: Octavia RS TSI

Van mreže Hornet

• Ambition
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2019, 02:48:49 posle podne »
Da, da... jasno sve... nego je vise bilo pitanje zasto smo mi uvek crna rupa, tj da li nas servisi zakidaju hearcut

Na mreži slobodanalex

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 40
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2019, 03:13:07 posle podne »
Navodno na svim vozilima iz uvoza strada bregasta zbog zamene ulja na 30k. E sad je to ima neke veze sa stvarnoscu ili je problem taj sto se skida kilometraza pa onda ispadne da svi imaju potrosenu bregastu na 200k i za to okrive redje zamene ulja...
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2019, 04:27:36 posle podne »
Ne znam konkretno kakav je slucaj za skodu,ali znam da npr Mercedes/BMW itd preko kada se kupe novi uglavnom dolaze sa paketima "besplatnih" servisa,stoga je tim autokucama isplativije da rade servise na 2 god/30k nego duplo cesce.
Za sam auto nema logike da 30k bude zdravije od 15k.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže ljusasd

• Style
  • L&Ke: 12
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2019, 10:54:02 posle podne »
Koliko sam ja upućen Mercedes samo kod nas ima "Forte 5" besplatne servise kada se kupe novi. U to ulazi besplatni mali servis na 20000 km ili 1 god. šta pre dođe i tako 5 godina. Plus 3 godine besplatnih update mapa za Navigacione uređaje.

Ja sam kupio prvi  polovan W212 E 200 cdi 2011 god. kada je imao 1 god. i nastavio sam do prodaje da koristim taj Forte5 paket. Narednih 4 godine.
Na drugom W212 E 250 cdi 2012 god. sam imao samo 1 besplatni servis, jer su 4 pre toga iskorišćeni.

Da napolju, Evropi, ne postoji ta vrsta usluge znam jer se moj prijatelj zadesio u Nemačkoj kada je morao da odradi servis i isti su mu naplatili, jer ta opcija ne važi tamo niti bilo gde u Evropi.

Mercedesova vozila imaju servisni interval od 20000 km do 25000 km kod nas i u Evropi. Nema razlike.

Kada se na pretraživaču ukuca broj šasije postoji podatak na koliko km. se radi servis. Šta se radi prilikom servisa sam kompjuter auta odlučuje i izbacuje na tabli kada za to dođe vreme ASSYST PROGRAM.
  • Vozi: AUDI A6 Avant 2.0 TDI s-line 2014; Mercedes A180CDI 2014;Renault Captur1.5 dCi

Van mreže Filip BG

• Style
  • L&Ke: 13
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2019, 09:39:56 pre podne »
Ja bih radio na 15k km.
Dobar dan Hornet,
pridružujem se citiranoj izjavi. Ja sam razmišljao čak da na 10.000 km radim ono što zovu uljni servis - zamena ulja i filtera ulja. Onda bih na svakoj drugoj zameni ulja menjao filter vazduha i klime. Ali mislim da neću tako raditi. Smatram da je dovoljno menjati na 15.000 km ulje jer je sipano (i nastaviću) Long Life ulje.
Imate dobar auto i mislim da je šteta da mu ugrožavate motor zamenom ulja na 30.000 km.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Hornet

• Ambition
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2019, 10:34:04 pre podne »
Svakako sam mislio da mu radim servis al reko da cujem ostala misljena o tome bravo2

Hvala na odgovorima :)

Na mreži mirkuk38

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 39
« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2019, 01:32:33 posle podne »
Za sam auto nema logike da 30k bude zdravije od 15k.

10k je još zdravije, a tek 7.5k :)

Pitanje je samo koliko želimo da motor potraje, 2 miliona, milion ili 750k. Sve je pitanje kompromisa, a proizvodnja ulja i njegovo odlaganje/reciklaža sigurno ima uticaj na prirodu. Fabrička preporuka je 30k ili 2 godine za DIN EN 590 gorivo (osim ako ECU ne proceni drugačije i upozori da se ranije odradi servis).

Da li je zdravije za motor menjati prevremeno - jeste. A i finansijski je isplativije ... nekome ;).

Auto: Škoda Superb 2.0TDI MY2016 + Eibach Pro-kit + Revochip

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2019, 03:50:58 posle podne »
Koliko sam ja upućen Mercedes samo kod nas ima "Forte 5" besplatne servise kada se kupe novi. U to ulazi besplatni mali servis na 20000 km ili 1 god. šta pre dođe i tako 5 godina. Plus 3 godine besplatnih update mapa za Navigacione uređaje.

Ja sam kupio prvi  polovan W212 E 200 cdi 2011 god. kada je imao 1 god. i nastavio sam do prodaje da koristim taj Forte5 paket. Narednih 4 godine.
Na drugom W212 E 250 cdi 2012 god. sam imao samo 1 besplatni servis, jer su 4 pre toga iskorišćeni.

Da napolju, Evropi, ne postoji ta vrsta usluge znam jer se moj prijatelj zadesio u Nemačkoj kada je morao da odradi servis i isti su mu naplatili, jer ta opcija ne važi tamo niti bilo gde u Evropi.

Mercedesova vozila imaju servisni interval od 20000 km do 25000 km kod nas i u Evropi. Nema razlike.

Kada se na pretraživaču ukuca broj šasije postoji podatak na koliko km. se radi servis. Šta se radi prilikom servisa sam kompjuter auta odlučuje i izbacuje na tabli kada za to dođe vreme ASSYST PROGRAM.
Postoje 100% varijante service inclusive i napolju,e sad moguce da ako je uplacen kod nas ne vazi u Nemackoj.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže Miro MNE

• Style
  • L&Ke: 19
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2019, 01:14:51 posle podne »
Navodno na svim vozilima iz uvoza strada bregasta zbog zamene ulja na 30k. E sad je to ima neke veze sa stvarnoscu ili je problem taj sto se skida kilometraza pa onda ispadne da svi imaju potrosenu bregastu na 200k i za to okrive redje zamene ulja...

+1 živa istina ... long life je najveći ubica TDI motora (ali I novijih TSI) kod VAG grupacije. Ili ih ubije long life ili ih ubiju servisi koji umjesto zamjene odrade dosipanje pa onda na 60kkm turbo, na 90kkm bregasta I tako dalje

Mene niko ne može ubijediti da ulje može da izdrži 30kkm a da adekvatno podmazuje. Isto kao što me niko ne može ubijediti da su neke vrste ulja doživotne tj. da nije predviđena njihova zamjena (priča ovlašćenog servisa za moju 1,6mpi tiptronic)
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 32
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2019, 07:15:58 pre podne »
I ne izdrži 30.000. To je maksimalna km koja je moguća na varijabilnom servisnom programu.

ECU beleži km, opterećenja, hladne startove, regeneraciju DPF i slično, pa skraćuje interval.

Ako je vozen u gradu i na kratkim relacijama, nije nemoguće da je sam auto tražio servis mnogo ranije, recimo na polovini intervala.

Sent from my POCOPHONE F1  

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style