Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 6674 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 35
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #90 poslato: Novembar 16, 2019, 06:49:34 posle podne »
Da li neko uspeo da nadje spisak dodatne opreme za superb FL? :-X  u cacku u salonu je bio izlozen ambition plus limo 2.0 TDI 190 KS 4x4. Za 29 000. Nekako mi je to bas veliki popust za 35 000. Mada super bravo2  na brzinu vidin da nema ukrasne lajsne pozadi. Napred ima na pragu vrata. Ali sa 235 45 18 gumama i full farovima bas deluje lepooi :bravo:
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže fobia24

« Odgovor #91 poslato: Novembar 16, 2019, 07:53:46 posle podne »
Jedini poznati problem koji je pratio u startu taj motor je uspešno rešen u ovoj temi
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Na mreži Zarko

« Odgovor #92 poslato: Novembar 17, 2019, 08:19:26 pre podne »
Planiram da kupim novi Superb pa imam sledeću "glavobolju":
Kakav je motor 1,5 tsi obzirom da mi je on trenutno u fokusu kupovine u paketu active? Interesuju me iskustva nekog ko vozi taj motor u superbu.
Šta te zanima vezano za taj motor? Taj motor je sasvim ok za taj auto, nema neku bog zna kakvu snagu, lepo vuce i kreće, malo je trom do dve hiljade - dve ipo ali posle toga, lepo vuce. Drugo superb nije trkački auto to je auto za uživanje. Motor nema više nikakvih probelma, to što je bilo u startu je rešeno, potrošnja je od 8l pa naviše zavisi kako ga voziš. Eto ako te jos nesto zanima pitaj.

Sent from my SM-G973F  

Van mreže PerC

« Odgovor #93 poslato: Novembar 17, 2019, 10:47:22 posle podne »
Šta te zanima vezano za taj motor? Taj motor je sasvim ok za taj auto, nema neku bog zna kakvu snagu, lepo vuce i kreće, malo je trom do dve hiljade - dve ipo ali posle toga, lepo vuce. Drugo superb nije trkački auto to je auto za uživanje. Motor nema više nikakvih probelma, to što je bilo u startu je rešeno, potrošnja je od 8l pa naviše zavisi kako ga voziš. Eto ako te jos nesto zanima pitaj.

Sent from my SM-G973F
Kupujem porodican auto tako da mi jurnjava nije primarna, ali mi je vazna snaga prilikom preticanja na magistralnim putevima. Kakav je u tom segmentu (preticanja)? Koliko je bucan na auto putu pri brzinama do 160 km i kolika mu je potrosnja na auto putu?
  • Vozi: Superb 2

Na mreži Zarko

« Odgovor #94 poslato: Novembar 17, 2019, 11:00:10 posle podne »
Kupujem porodican auto tako da mi jurnjava nije primarna, ali mi je vazna snaga prilikom preticanja na magistralnim putevima. Kakav je u tom segmentu (preticanja)? Koliko je bucan na auto putu pri brzinama do 160 km i kolika mu je potrosnja na auto putu?
Snage ima kažem ti lepo pretiče i nema probelma u na većim brzinama da, lepo ubrza dok pretiče. Izolacija je odlična, u poređenju sa oktavijom ne čuje se nista. Naravno ima, neke buke na 160, zavisi od puta od guma i ostalog, ali ništa zabrinjavajuće. Ja volim da ga stiskam malo više I na putu i po gradu, taj motor može da bude jako ekonomičan ako se nežno vozi, pali taj neki mod od dva cilindra i onda prepolovi potrošnju. Potrošnja je oko 6.5-7 litara na otvorenom sa mojim stilom vožnje, verovatno neko moze i niže da drži potrošnju. Evo i slika da vidiš od pre neki, dan.

Sent from my SM-G973F  

Van mreže PerC

« Odgovor #95 poslato: Novembar 19, 2019, 11:11:06 pre podne »
Da li neko ima informaciju gde bih mogao da probam superb sa 1.5 tsi motorom? Uvoznik nema, rent a car agencije nemaju. Hteo bih svakako da ga probam pre kupovine.

Na mreži Zarko

« Odgovor #96 poslato: Novembar 19, 2019, 11:15:56 pre podne »
Smešno je da uvoznik prodaje a nema kao test vozilo. Ja nažalost ne živim u Srbiji, inače bih ti dao da probaš. Sigurno da negde ima da se proba kod nekih drugih dilera.

Sent from my SM-G973F  

Van mreže PerC

« Odgovor #97 poslato: Novembar 19, 2019, 11:49:40 pre podne »
Smešno je da uvoznik prodaje a nema kao test vozilo. Ja nažalost ne živim u Srbiji, inače bih ti dao da probaš. Sigurno da negde ima da se proba kod nekih drugih dilera.

Sent from my SM-G973F
Kod nas su prodavci neozbiljni. Kontaktirao sam ih vise puta, ne samo u vezi probe superba sa Tsi motorom nego i uvezi nekih pojasnjenja. Nisu me udostojili ni pismenog odgovora iako su uredno upisali kontakt podatke. Verovatno misle da ako nesto nemaju ili ne znaju da ne moraju da ogovore. A bave se prodajom automobila🤔

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 35
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #98 poslato: Novembar 19, 2019, 04:05:20 posle podne »
Hmm meni dostavise ponudu za superb od 53 000 evra =)) nisi dovoljno napuco sa opremom =)) =)) =))
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže IvanC

« Odgovor #99 poslato: Novembar 20, 2019, 09:56:54 pre podne »
Definitivno su mi iz Cacka potvrdili da nema ni jedan Superb sa 1.5 TSI motorom za probu. Kad ce biti i da li ce biti to nije izvesno.Tako da to je to sto se tice probe preko uvoznika. Da li postoji neki ulicni skup ljubitelja Skoda automobila i kada se odrzava da odem i na licu mesta se informisem iz prve ruke? Mozda je pitanje blesavo ali nemam drugog nacina, jer nemaju ga ni renta car agencije.

Na mreži Melja

« Odgovor #100 poslato: Novembar 20, 2019, 11:18:14 pre podne »
Nije mi jasno kako ne mogu da pozovu dilere ili pogledaju da li su ikad prodali auto sa takvim motorom i ko ga je prodao. Pa zatim da nadju vlasnika i pitaju da ti dodjes na test voznju. Izgleda im je tesko da se malo potrude ako su ikad prodali takav auto. Bar da kazu znate nismo prodali nikad takav auto pa da covek zna na cemu je.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #101 poslato: Novembar 20, 2019, 11:30:41 pre podne »
Zamišljam situaciju u kojoj me zovu iz auto kuće da dovezem svoj auto kod njih, da ga proba neki meni levi lik... I kakvo bi tu napušavanje palo
Daj malo realnosti, nismo deca.

Van mreže IvanC

« Odgovor #102 poslato: Novembar 20, 2019, 11:30:56 pre podne »
Nije mi jasno kako ne mogu da pozovu dilere ili pogledaju da li su ikad prodali auto sa takvim motorom i ko ga je prodao. Pa zatim da nadju vlasnika i pitaju da ti dodjes na test voznju. Izgleda im je tesko da se malo potrude ako su ikad prodali takav auto. Bar da kazu znate nismo prodali nikad takav auto pa da covek zna na cemu je.
Nude mi dizel 4x4 dsg 190 ks za probu. Neuporedivo sa onim sta hocu. Imaju karoq 1.5 tsi dsg oa cu mozda njega probati. Ma, bez veze.

Na mreži Melja

« Odgovor #103 poslato: Novembar 20, 2019, 11:52:11 pre podne »
Zamišljam situaciju u kojoj me zovu iz auto kuće da dovezem svoj auto kod njih, da ga proba neki meni levi lik... I kakvo bi tu napušavanje palo
Daj malo realnosti, nismo deca.
Pa tvoje je da kazes ne zelim da ustupim auto ili zelim. Ne treba tu da bude nikakve ljutnje. Ako nema drugog resenja kao sto nema sada automobila na lageru, ja kao diler bih to radio da bih prodao auto. Naravno da bi diler trebao da se uveri kakav je covek, koliko je ozbiljan itd ne da salje svaku budalu. Mene su vise puta slali kod ljudi da pogledam i probam auto i svi su bili vise nego radi da ustupe i sve pokazu. Cak je i bolje otici kod vlasnika nego u salon jer onda saznas stvari koje mozda u salonu ne bi saznao. Primera radi skoro su me zvali da probam Kodiaq 2.0 tdi od 190 ks jer je dosao na redovan servis i vlasnik je rekao slobodno sve probaj sta te zanima i pitaj.  Vlasnik nije bio sa mnom u autu vec je bio direktor firme koja prodaje Skodu u ZR.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži observer

« Odgovor #104 poslato: Novembar 20, 2019, 11:56:49 pre podne »
... a ja bih posle takvog postupka dilera zauvek zaboravio na svaku buducu saradnju.
To sto su dileri u Srbiji pilicari jer smo bedna zemlja treceg sveta, pa nece da se otvore za vece i raznovrsnije zalihe modela, nikako ne sme da se preliva na kupce (ni prosle ni buduce).
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Pretraga Škoda foruma [Google]