Gost, dobrodošao na škodaforumllRS.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 4232 puta)

Na mreži HellBlaze

• Ambition
  • L&Ke: 9
Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #60 poslato: April 03, 2019, 05:13:38 posle podne »
To je Skoda connect i prvu godinu je free (mada mislim da moze samo lokaciju ne i cene goriva). Kad istekne placa se tipa 70€ godisnje sto je glupost u danasnje doba mobilnih telefona i guglovanja
  • Vozi: Fabia Combi 1.2htp 2007, Karoq 1.6TDI 2018

Van mreže Alex71

• Active
  • **
  • L&Ke: 1
« Odgovor #61 poslato: April 03, 2019, 05:15:51 posle podne »
Zasto si to uopste radio u alprosu? Ides u specijalizovani servis i uradis sta treba kod ljudi koji se samk time bave.

Stavio sam zeder u autocacku , tamo mi je bio auto. A inace su rekli (i alpros i autocacak) da mora kod njih da bi vazila garancija na letvu volana ... tako da nisam bas puno razmisljao da li ima sta specijalizovano ili ne. Inace je dosao majstor iz zedera kod njih u servis i stavio.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI MY2019

Na mreži fobia24

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
« Odgovor #62 poslato: April 03, 2019, 05:20:02 posle podne »
Pa ako imaš internet vezu, moguće da može. A ja nikad ne bih stavljao te mehaničke zaštite na kola. Ne mogu da smislim da imam postupak kao kod keca pre paljenja auta. ;) Sa zastavom je to bilo u raznim varijantama (gurka, lupanje po anlaseru, otključavanje ključem, sauh, itd). =))
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI, oktavia 1.6TDI greenline
error driver

Na mreži klisko

• RallyeSport
  • L&Ke: 28
« Odgovor #63 poslato: April 03, 2019, 09:39:05 posle podne »
To je Skoda connect i prvu godinu je free (mada mislim da moze samo lokaciju ne i cene goriva). Kad istekne placa se tipa 70€ godisnje sto je glupost u danasnje doba mobilnih telefona i guglovanja
Šta tih 70 evra uključuje? Sim karticu i prenos podataka ili ne? Šta se na našem tržištu dobije u okviru toga na superbu? Pisano je na forumu da ne dolazi crveno dugme za pomoć (što je u Nemačkoj free for lifetime), nisam siguran da li je bilo za kodiaq ili superb.
Šta se vidi na telefonu od informacija o automobilu? Količina goriva i lokacija ili još nešto? Može li da se upali automobil daljinski da bi se grejao zimi (bar oni sa dsg menjačem)? Ili da se otvore prozori da bi se ohladio leti?
Nađoh ovo: https://youtu.be/yShnzXTEQVg
Šta je od ovoga dostupno kod nas, na superbu i koji kodovi dodatne opreme su potrebni? Obzirom da imam dete koje će uskoro biti vozač, neke od stvari sa videa su mi vredne 6 evra mesečno, ali iskustvo mi kaže da dobijamo sakate sisteme asistencije pa nemam baš poverenja.
  • Vozi: Octavia 1.9TDI 2010

Na mreži rocktheroad

• Style
  • L&Ke: 9
« Odgovor #64 poslato: April 04, 2019, 05:52:25 pre podne »
Ako nemas SOS I remote assistance, onda nemas modul koji ti omogućava 99% funkcionalnosti. Mozes da pošalješ rutu i dodaš POI online na Trip Planner funkcionalnosti.

Sto se Skoda Connect servisa tiče, bila je akcija da se produži za 5800 RSD umesto 70 EUR. Nemam ideju, kao sto ne zna nijedan diler koji su servisi tu ukljuceni. Ako ću ostati bez vremenske prognoze, parking mesta i cene benzina, onda ću itekako odbiti da platim i posveticu posebnu pažnju pri demonstraciji auta svakom koga vozim koliko je skoda jadna da tri bedne aplikacije koje ni ne koristim hoće dodatno da naplati.

Nissan sa svojim Connect aplikacijama daje besplatan pristup tri godine, a i posle toga je produžio i ne traži ništa. Jeep/chrysler verovatno i Fiat sa UConnect sistemom ne traži ništa i ne spominje plaćanje. Skapirali ljudi da je dovoljna muka sto placas internet/data SIM kartice za pristup servisima i da je to dodatna vrednost u izgradnji brenda i loyalty imidža. Da be govorim o tome sa imaju hrpu korisnih aplikacija, trip Advisor, Twitter, Facebook, Eurosport itd....

Ne kapiraju da BMW i Merc i premium brendovi koji te servise dodatno naplaćuju, zapravo to besplatno nude kao promocije kod produženja garancije, servisa, planova održavanja. Jeste da je to tamo tri puta skuplje, ali be znam nikoga u Srbiji da to nije dobio džabe. Čak i kad istekne garancija, ili bilo koji deal, ako nastaviš u ovlašćenom da održavaš auto produžavaju ti gratis...

Te pretplate imaju smisla ako želim upgrade software, ako naprave nove aplikacije i nove mogucnosti. Ali svi znamo da ih to ne interesuje, da će samo novi modeli dobiti nova poboljšanja. svakako ću taj novac dati za aplikacije na mobilnom koji sve te servise nude mnogo bolje i više...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 32
« Odgovor #65 poslato: April 04, 2019, 08:09:16 pre podne »
Kod nas je većina tih servisa upitna, mi smo rupe na karti sveta i na to bi diler trebalo takođe da obraća posebnu pažnju kad predstavlja automobil. Šta meni znače informacije o saobraćaju koje ovde ne postoje? Čim pređem granicu Slovenije sa Italijom, sve proradi kao sat. Navigacija dobije novu dimenziju.

Tako je kako je...
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Van mreže sky-nm

• Active
  • **
  • L&Ke: 0
« Odgovor #66 poslato: April 04, 2019, 11:10:09 pre podne »
Može li da se upali automobil daljinski da bi se grejao zimi (bar oni sa dsg menjačem)? Ili da se otvore prozori da bi se ohladio leti?

Koliko sam shvatio dok sam razgovarao sa dilerima i dok sam gledao raspoložive podatke daljinsko grejanje postoji ko opcija ali se dodatno naplaćuje 1000 eur kod nas i nema veze sa Škoda connectivity.

Što se same navigacije tiče opcija da ti navigacija kaže na kom parkingu/ garaži ima mesta po meni je korisna ali je diskutabilno koliko su ažurni podaci u krajnjem slučaju predpostavljam da preuzimaju podatke sa ovog sajta https://parking-servis.co.rs/lat/gde-mogu-da-parkiram/ ako je tako to mogu i na telefonu da proverim.

Ali slažem se da nismo u Srbiji bilo bi mnogo logičnije uplatiti fabričku navigaciju i sve što nude, barem na osnovu linka sa o Škoda connectivity

Na mreži Joka

• Test Drive
  • *
« Odgovor #67 poslato: Maj 13, 2019, 11:24:16 pre podne »
Pozdrav svim clanovima.

Vec neko vreme citam teme, pa ajde da pitam i ja nesto o izboru novog automobila. Imam budzet od 20k koji nazalost ne mogu da probijem. Gledao sam octavie i karoqa u nekim srednjim paketima ali sam slucajno video da superb u active opremi ima istu, ako ne i bolju opremu, a u tom nekom cenovnom rangu.

1. Superb active 1.5 tsi / 150 ks / 6g, od dodatne opreme - crna metalik boja, parking senzori, alu felne 16" (naknadno bih kupio 17/18-ice za leto, a 16-ice za zimu)
2. Octavia ambition 2.0 / 150ks / DSG, od dodatne opreme - crna metalik boja, parking senzori, trokraki multifunkcionalni volan sa komandama
3. Karoq Ambition Plus 2.0 / 150ks / 6g, od dodatne opreme - crna metalik boja

Sto se tice serijske opreme, ubacicu u prilogu da ne bude ovo kilometarski post.

Da li je ovde superb najbolji izbor? Po meni je on najbolja kupovina od ponudjenog. STo se tice moje voznje, najcesce je u pitanju kombinovana voznja (grad-magistrala), redje autoput.

Na pitanje sta meni konkretno od automobila treba, odgovor je uvek: najbolji porodicni auto za te pare, a da je skoda. U nekim skodinim salonima se ljudi hvataju za glavu kada im to kazem, kao da za te pare mogu da mi naprave 100 ponuda.

1. Da li je 1.5 tsi dobar izbor? Citao sam da ti motori imaju problema sa poskakivanjem kada su hladni, mada sam i na briskoda forumu procitao da je ta greska ispravljena novim softverom.
2. Da li je bolero mnogo bolji od swing multimedie? Procitao sam ovde da bolero ne moze da se naknadno ubaci? Da li kod superba odustati od alu felni, ostati na celicnim (za zimu), a doplatiti za bolero?
3. Da li je moguce da octavia i karoq u srednjem paketu opreme nemaju automatsku klimu? Vozim fiat nuova bravo 2008 sa automatskom klimom, tempomatom, 7" touchscreen multimediom.
4. Da li je osetna razlika izmedju superba i oktavije po pitanju udobnosti, zvucne izolacije i slicno?

Hvala puno.

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
« Odgovor #68 poslato: Maj 13, 2019, 12:56:58 posle podne »
Bolero jeste neuporedivo bolji od swinga,defonitivno vredi doplate.
 Sto se tice active superba,on je osetno losije opremljen od ostalih paketa,i najvise se izdvaja vizuelno. Nema xenona,nema felni,nema ni ista sedista kao ambition. Naravno,sve zavisi koliko ste zahtevni i sta ocekujete od auta.

Prednosti superba:
Udobniji je,sto zbog veceg medjuosovinskog rastojanja,sto zbog multilinka. Takodje je i bolje izolovan i sam enterijer je lepsi i prostraniji. Ja bih doplatio bolero i celicne 16 ostavio za zimu,a naknadno kupio neke 17-18 felne.

Prednosti oktavije:motorizacija,dsg je ogroman plus i iz vozacke perspektive oktavija ce sigurno ponuditi veci ugodjaj i rastereceniju voznju. Takodje 2.0 dizel je mnogo provereniji od 1.5 tsi-a,koji je prakticno tek stigao u prodaju.

Po pitanju dvozonske automatske klime,ne znam da li je standardna u oktaviji,ako nije mjslim da je vredi doplatiti.

U principu u konkretnom poredjenju superb je komforniji,oktavija je lepsa i opustenija za voznju,pa sta vam vise odgovara. Takodje gabariti superba se ipak osete u gradu,oktavija ce se tu bolje snalaziti jer je osetno kraca.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži Joka

• Test Drive
  • *
« Odgovor #69 poslato: Maj 14, 2019, 12:25:12 pre podne »
Delim vase misljenje.

Prvi mi je izbor i dalje superb i najverovatnije menjam alu felne za bolero. Sto se tice opremnljenosti, opet mislim da je superb u active varijanti bolja kupovina od octavie u srednjem paketu, za iste pare.

Hvala na preciznim odgovorima.

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
« Odgovor #70 poslato: Maj 14, 2019, 12:49:42 pre podne »
Ali ja nikako ne bih zanemario dsg i 2.0 u oktaviji,tako da se ne bih slozio da je superv bolje opremljen ako i motorizaciju gledamo kao opremu.

Nema na cemu  bravo2
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže Filip BG

• Style
  • L&Ke: 13
« Odgovor #71 poslato: Maj 14, 2019, 09:32:02 pre podne »
Dobar dan Joka,
usled nemogućnosti da proizvede dovoljan broj TSI motora Škoda (matična kuća) je pre nekoliko meseci davala 2000 e popusta na 2.0 TDI motore za modele Superb i Kodiaq. Dobar deo tog popusta se prenosio na krajnjeg kupca, ali su deo zadržavali prodavci.
Ja bih se raspitao da li negde na lageru (u Srbiji ili drugoj zemlji) ima još vozila iz tog kontingenta i kupio Superb 2.0 TDI. Ali onda nema izbora boje i doplata za dodatnu opremu. Auto se kupuje takav kakav je.
Ili da vežbate svoje pregovaračke veštine i probate da za 20.000e (što nisu male pare) sami konfigurišete (i dobijete ponudu) za Superb Active 2.0 TDI bez alu felni (njih možete kupiti kasnije preko oglasa), sa Bolerom.
O prednostima i manama Oktavije i Superba se u nečemu slažem sa članom Maximus. U nečemu ne. To treba da bude vaš izbor nakon što provozate oba auta. Njih barem ima kao test vozila.
Možda ima smisla i da sačekate facelift Superba i vidite šta će Active paket sadržati nakon facelifta. Iskustvo govori da se tokom godina pojedine stavke dodatne opreme uključuju u predefinisane pakete.
Srećno.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Joka

• Test Drive
  • *
« Odgovor #72 poslato: Maj 15, 2019, 01:36:31 posle podne »
Stopirali su sve porudzbine za superba.  wac1

Ne moze da se porucuje dok ne dodje FL verzija u trecem kvartalu, a trenutno se ne znaju nove cene, bice za koji dan, nadam se. Pretpostavljam da ce biti skuplje sigurno.

Van mreže Karlheinz

• Administrator
  • L&Ke: 100
« Odgovor #73 poslato: Maj 18, 2019, 03:19:54 posle podne »
Ne verujem da će dugo biti stopirana prodaja, FL model čeka promociju, nakon toga ide u prodaju, Škoda kaže da će to biti sredinom juna (generalno), verujem da će tako biti u RS.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže -nebojsa-

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 58
« Odgovor #74 poslato: Maj 18, 2019, 09:10:45 posle podne »
Mozda su stopirali porudzbine, ali uvoznik ima lager i vozila u dolasku, ne verujem da nece moci da se kupi Superb do dolaska FLa. Cak je moguce da ce biti i nekih popusta na odlazeci model.
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made