Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 6691 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Melja

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #105 poslato: Novembar 20, 2019, 12:30:17 posle podne »
Pa dobro imamo razlicito gledanje. Ja sam trgovac i znam kako je. Ne mozes nikad imati sve. Koliko skoda ima modela, pa koliko svaki model ima razlicitih motora pa menjaca.. I kako ti da svaki imas na lageru. Neki ce da stoji 2 godine neki ce da ode za 7 dana, naravno da se uzima ono sto ce pre da ode. Ne verujem ni da u drugim zemljama jedan diler ima sve moguce varijante nekog modela. Bilo bi lepo kad bi moglo. Coveku je u ovoj situaciji najbolje da trazi da li iko ima auto kakav on zeli i da li moze da ga pogleda.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže Zarko

« Odgovor #106 poslato: Novembar 20, 2019, 12:41:18 posle podne »
Kod mene u Finskoj sve motore koji imaju za taj model imaju dsg, maunel sve ima. Ti automobili se posle 6 meseci prodaju za neku manju cifru ne puno manju ali manju. Ja sam probao manuelni pa dsg I ako sam pre toga vozio dsg, pa dizela izvoljevao i da ovde ti daju na test vožnju dan ceo.

Sent from my SM-G973F  

Na mreži Maksimus

« Odgovor #107 poslato: Novembar 20, 2019, 12:49:02 posle podne »
Bogme znam da su spojili kupca auta od 200k eura sa potencijalnim kupcem jer je taj bio jedini u zemlji(i to isporucen nesto pre toga,nisu ni svi celofani bili skinuti).

Tako da se desavaju ta spajanja,mada naravno mnogo igra ulogu i koliko je svaka od strana angazovana i koliko prodavac ima "slobode". Jednostavno nije isto ako je neko dosao i za 15 minuta sastavio auto i porucio ga(bio on od 15 ili 150k) i kada je neko xy puta bio tu,sastavljao i raspravljao o detaljima itd,tad se ipak bolje upoznaju prodavac i kupac.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #108 poslato: Novembar 20, 2019, 12:53:37 posle podne »
Skoda Srbija, (kad kazem Skoda Srbja, mislim na generalnog distributera i sve dilere), imaju para samo tako jer je ovaj brend najprodavaniji u srbiji. Svaki model u svakoj kombinaciji motora i menjaca mora da bude dostupan na test voznju u svakom trenutku. Ne zanima me koliko to kosta samo dilera. Zarade skodinih dilera su ogromne, test vozilo za njih nije nista. Takodje, preko test vozila reklamiraju svoju firmu. E sad pitanje da li je Gazdi dosta, pa mu vise para ne treba, pa ga ne zanima da zaradjuje jos vise tako sto ce marketingom i test vozilima privuci jos kupaca i odvratiti ih od ove posasti zvane Francuz i Zuti i Alfa >:(
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže fobia24

« Odgovor #109 poslato: Novembar 20, 2019, 05:02:15 posle podne »
I ako je stav generalnog uvoznika za Srbiju nezainteresovan za pridobijanje bilo kog kupca, mislim da je nerealno očekivati da imaju svaki model sa svim motorima za test vozilo. Ne verujem da ima dilera bilo kog brenda koji nema. Ja znam da je Dipem za mazdu šetao jedan auto od Čačka do Beograda. Mnogo je podvrsta i to bi bio ogroman vozni park. Dovoljno je da imaju po jedan takav motor na nivou zemlje nebitno u kojoj karoseriji, pa neka se dopunjuju međusobno. I naravno da postoje svi modeli da se probaju. Drugo su brendovi koji imaju po jedan ili dva modela kao lancia.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže nemilose

« Odgovor #110 poslato: Novembar 20, 2019, 08:40:53 posle podne »
Kad Škoda ne bude bila državni auto, onda će prodavci da se bore za kupce. Ovako ih baš briga.
  • Vozi: Opel Astra Classic II 1.4

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #111 poslato: Novembar 20, 2019, 10:55:12 posle podne »
Da, kao što svi ostali dileri "ne-državnih" vozila imaju test vozila svih verzija motora, naravno svaki u dve varijante - automatik i manuelni
Ajd malo realnosti, nije na odmet.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #112 poslato: Novembar 21, 2019, 06:19:31 pre podne »
Mi kao kupci treba da kazemo sta zelimo ;) naravno isuvise smo slabi da bi mogli da pobedimo Korporaciju. To je najveca sekta na svetu :o :(
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže PerC

« Odgovor #113 poslato: Novembar 23, 2019, 09:21:42 posle podne »
Mozda uvoznik misli da je za mene bolji izbor TDI motor pa mi takav i nude na probu.
  • Vozi: Superb 2

Pretraga Škoda foruma [Google]