Autor Tema: Superb SportLine  (Pročitano 6793 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 33
Odg: Superb SportLine
« Odgovor #105 poslato: Avgust 24, 2017, 06:51:09 posle podne »
Što mu nije mesto? Vrlo ozbiljan auto je u pitanju i poprilično sposoban.

Lep eksterijer i fantastičan izbor atraktivnih felni se skroz fino uklapa u ove neobične boje.

Ako ti se to ne sviđa, imaš smireni L&K u vrhu ponude kao drugu krajnost. Imaju svako pravo da pokriju što veći segment i prodaju što više automobila.

Sent from my SM-N9005  

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 40
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
« Odgovor #106 poslato: Avgust 24, 2017, 06:53:58 posle podne »
Sve je to tacno, dok je ovaca i vune ce biti, zato i treba pokrivati sve.

Postoji li neka trka, kup gde bi Superb SPORTLINE mogao da ucestvuje? Ili vec psotoji ali mi je promaklo?

Limuzina je to.
Poruka hejterima:
Jedino što možete uraditi je da mi pljunete pod prozor

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
« Odgovor #107 poslato: Avgust 24, 2017, 06:55:17 posle podne »
Mnogo atraktivnih limuzina D segmenta nema na trkama. Nije Superb uopšte izuzetak.

Nema ni Octavia, pa ih ne sprečava da spakuju GTI PP u nju.

Sent from my SM-N9005  

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
« Odgovor #108 poslato: Avgust 24, 2017, 07:05:11 posle podne »
Nema granica mašti. Sve je moguće, tu se slažem.
Poruka hejterima:

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
« Odgovor #109 poslato: Avgust 24, 2017, 07:08:45 posle podne »
https://youtu.be/Li_ZIDcc_c4

Sent from my SM-N9005  

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
« Odgovor #110 poslato: Avgust 24, 2017, 07:10:39 posle podne »
Da nije stavio rukavice, ne bi imao dojam da je vozio besnu sportsku masinu  =))
Poruka hejterima:

Na mreži Hidroponika

• Style
  • Ugled L&K: 7
« Odgovor #111 poslato: Avgust 25, 2017, 08:25:36 pre podne »
Bas su lepe ove vesele boje..... Sigurno lepse nego neka siva ili crna

Sent from my iPhone  

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 37
« Odgovor #112 poslato: Septembar 20, 2017, 03:15:01 posle podne »
Cudi me da niko sa foruma nije kupio sportline.
Ja moj vozim vec par meseci,u pitanju je 2.0 tdi 190 4x4 dsg,u crnoj boji (meni se svidelo sto izgleda bas tamno jer nista belo na njemu nema,cak je i nebo unutra crno  :B=) ,a hrom ne volim nikako). Bas sam zadovoljan autom,po meni ubedljivo najzanimljiviji paket za superba(style je pored njega jako obican). I da,greska je gledati style ili sportline kao slabiji ili jaci paket,sportline je nesto sitno skuplji,ali nudi drugaciju opremu (npr sedista koja su neuporedivo bolja od onih u style-u,pogotovo za visoke osobe),zatamljena stakla,sportsko vesanje,mode select,crno nebo itd. Style nudi par el. zezalica,npr el gepek(koji ja licno ne mogu da smislim),prednje senzore (dobra stvar),el suvozacevo sediste (ja licno ne volim ni sto je vozacevo elektricno) i amudsen navi (dobra stvar,to je zapravo nesto sto mislim da je propust sto nije i u spotrline-u standard jer je jeftina doplata,mada sada moze da se poveze android telefon i da se sa njega preuzima navigacija).
Moj je my2018,tako da ima one izmene sa piano black klimom i staklenim dugmicima na infotainmentu(obe izmene se meni licno jako dopadaju,izgleda mnogo modernije mada ima posla za krpicu ). Ono sto nisam hteo da doplatim su one prelepe 19 felne jer je doplata takva(oko 800e)da se vise isplati kupiti ih odvojeno pa da 18 ostanu prakticno dzabe(za zimski set). U principu nase trziste je jedno od retkih gde se ne dobijaju 19 u standardu(doduse kod nas je sportline prilicno povoljan u odnosu na npr Nemacku gde bi me moj superb kostao oko 45 hiljada,jer mu fali opreme,ali ima 19 u standardu). Ja planiram da kupim te 19 kad iskoci dobra ponuda (pa da ih obujem na prolece).
Auto ide odlicno (mada ja ne divljam,za one koji vole gas tu je tsi koji kod nas ima fantasticnu cenu,bukvalno istu kao tdi),ima dovoljno snage za opusteno preticanje i odrzavanje lepog tempa,takodje ne pravi nikakav problem i kada je auto natovaren. Ono sto u superbu smatram jako bitnim (bukvalno must-have) je 4x4 pogon,totalno menja automobil,lezi neuporedivo bolje (mozda ima i do sportskog vesanja nesto,mada mislim da je pogon mnogo bitniji) i uz xds+ diferencijale NA OBE osovine on stvarno odlicno ide kroz krivine.
Sportline sedists i volan su highlight auta,sedista su jako lepo naglasena ali ne smetaju u svakodnevnoj i gradskoj voznji,takodje izgledaju jako lepo na oko (pogotovo zbog onih stepova) a alkantara odlicno drzi telo u krivinama(koza ume da bude klizava) a i bukvalno uvek je hladna. Ja licno najvise volim ful kozu (u superbu se i ventilacija dobija za relativno malu doplatu,tako da se resava problem znojenja) ali nju je nemoguce dobiti uz sportline,a sedista u style-u su mnogo manje udobna od ovih. Prednost alkantare je meni licno to sto bolje drzi telo,a i hladna je (a u sportline-u su o tapaciri vrata u alkantari i to izgleda mnogo bolje nego u style-u ),ali mana je sto je mnogo teza za odrzavanje od full koze. Lep detalj je i ambijentalno osvetljenje u 10 boja,doprinosi osecaju luksuza.
Eksterijer mi se jako svidja,ceo crn (i felne su tamno sive),crna maska doprinosti namrstenijem izgledu (samo farovi i znak nisu crni). Uz spusteno vesanje izgleda mnogo agresivnije od ostalih superbova (a ima i mali spojler na gepeku  =)) ).
I da, karavan je prelep u sportline izvedbi,a inace mi je izgledom dosta iza limuzine.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži slobodanalex

• Laurin&Klement
« Odgovor #113 poslato: Septembar 20, 2017, 03:29:41 posle podne »
Otvori garazu i predstavi auto, a cekamo i slike...  ;)
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 37
« Odgovor #114 poslato: Septembar 20, 2017, 05:33:14 posle podne »
čemu uopšte SportLine paket na crnom autu? svi detalji po kome se model izdvaja stapaju se u boju

po mom ukusu za SportLine Dragon Skin i crvena
Po meni na crnom tek ima smisla. Da vidis sportline i npr style parkirani jedan pored drugog,oba crna, a toliko razlicita. Sportline izgleda mnogo agresivnije,a neko sa strane i ne skapira odmah zasto. Nizi,tamniji(ja licno bas ne volim hrom,a na crnom o bas dolazi do izrazaja,pogotovo maska). Crveni je lep na slici,ta boja je prilicno mrtva uzivo(ili po nekom iole losijem vremenu),a dragon skin je nesto skuplja,mada je interesantan izbor za mladje(mada ne znam ko mladji uzima superb). Meni su crna i bela favoriti(mada mi je crna omiljena). Kad uzmem 19(trenutno je na 18) izgledace ovako
https://www.youtube.com/watch?v=7QtMjLqImsU
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže -nebojsa-

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 61
« Odgovor #115 poslato: Septembar 20, 2017, 07:33:09 posle podne »
@maksimus:
Svaka cast na izboru modela i opreme.
Sto se malog broja Sportline-a tice, to ti je deo zalosne situacije gde su barem 80% novoprodatih automobila u Srbiji flote, sluzbeni i sl.
A tu nije primaran Sportline.
Na ovom forumu i slicnim Sportline bi bio medju prvim opcijama, ali nazalost to ne mnogima; ukljucujuci i mene, daleko i nedostizno.
Ex Škoda Felicia 1.3 LX 1998.
Ex Škoda Fabia 1.4 MPI Classic+ 2003.
Ex Škoda Fabia Combi 1.9 TDI Ambiente 2006.
Ex Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made
Trenutno: Službeni Citroen

Na mreži nidza

• Laurin&Klement
« Odgovor #116 poslato: Septembar 20, 2017, 07:42:56 posle podne »
Retko ljudi kod nas kupe bogato opremljenu Škodu. Dva segmenta kupaca je najviše voze, službeni i oni koji su pasent zaokružili priču.

Drugi problem je mentalitet, većina će da kupi što prestižniji polovnjak poreklom iz Nemačke, jer je ovde sramota voziti Škodu.

Ima onaj vic o liku koji je kupio novu Škodu i priča kako je sve super, oprema, motor, performanse, nego kaže, kad je parkiraš, izađeš iz nje i pogledaš je, malo te sramota. Mislim da odlično objašnjava što kola poput tvog nema i neće biti na našim ulicama.

Mnogo bogatijim vozačima iz EU to ne predstavlja problem, ljudi prosto nisu iskompleksirani kao mi, tako da je moguće videti mnogo lepih i opremljenih novih automobila, koji su kod nas retkost.

Prestavi mašinu da je malo hvalimo.

Sent from my SM-N9005  

Na mreži slobodanalex

• Laurin&Klement
« Odgovor #117 poslato: Septembar 20, 2017, 08:01:29 posle podne »
Sto je jedan moj drugar rekao kad se pojavila A5 "nekad smo se smejali Skodi, a sad mastamo o njoj"
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Van mreže Filip

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 54
« Odgovor #118 poslato: Septembar 21, 2017, 07:40:13 pre podne »
Po meni na crnom tek ima smisla. Da vidis sportline i npr style parkirani jedan pored drugog,oba crna, a toliko razlicita. Sportline izgleda mnogo agresivnije,a neko sa strane i ne skapira odmah zasto. Nizi,tamniji(ja licno bas ne volim hrom,a na crnom o bas dolazi do izrazaja,pogotovo maska). Crveni je lep na slici,ta boja je prilicno mrtva uzivo(ili po nekom iole losijem vremenu),a dragon skin je nesto skuplja,mada je interesantan izbor za mladje(mada ne znam ko mladji uzima superb). Meni su crna i bela favoriti(mada mi je crna omiljena). Kad uzmem 19(trenutno je na 18) izgledace ovako
https://www.youtube.com/watch?v=7QtMjLqImsU

crna "pojede" sve crne Sportline detalje, baš ono po čemu je ova verzija prepoznatljiva, ti dodaci se stope u boju i uopšte ne dođu do izražaja, a upravo njima u velikoj meri ovaj model duguje svoju upečatljivost
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip
214 HP

Van mreže Filip

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 54
« Odgovor #119 poslato: Septembar 21, 2017, 08:09:22 pre podne »
Crna boja - takođe bi bio i moj izbor za ovakav auto. Na nekoj drugoj boji jesu detalji crni ali takav retko ko (niko!) bi ga razlikovao od redovnog Superba, tj. retko ko "se razume" u ove nove opcije (tj. izgled spolja, npr. Sportline) opreme koje Škoda nudi, pa mislim da ovako kompletno crn uočljiviji i lepši za vlasnika ali i ostale, kao retka i neobična pojava na putu, parkingu isl...

onda može u toj boji da se uzme i Aktiv koji nema puno hroma i sa malo folija bude komplet crn... posebno bi to bilo lakše i jeftinije uraditi bez dodavanja tih "novih opcija" Sportline modela :)) baš naprotiv, crni Sportline se najmanje razlikuje od redovnog, običnog Superba
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip
214 HP

Pretraga Škoda foruma [Google]