Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Škodaforum.RS skup - Sajam automobila 2015  (Pročitano 1642 puta)

Van mreže KarlheinzTopic starter

• Administrator
  • Član od: Mar 2013
  • L&Ke: 98
Odg: Škodaforum.RS skup - Sajam automobila 2015
« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2015, 02:49:52 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Mala anketa o utiscima sa štanda Škode na sajmu.

Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se

Anonimna, trenutni rezultati će biti prikazani čim popunite anketu.
    Kratka: gotova je sa 9 klikova i jednim upisanim tekstom. Hvala.

KONAČNI REZULTATI ANKETE biće ubačeni ovde ispod, 4. ili 5. aprila!

REZULTATI: Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se
    « Poslednja izmena: April 04, 2015, 08:38:08 posle podne Karlheinz Hell »
    • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži krcaerdoglija

• Laurin&Klement
    • Član od: Nov 2013
    • L&Ke: 54
    • ERDOGLIJA KINGDOM
    « Odgovor #16 poslato: Mart 22, 2015, 04:09:12 posle podne »
  • 0
  • 0
  • na zalost nisam mogao da se iskombinujem da idem sa kolegama sa foruma ali popunjavam anketu sledece subote kada se vratim sa sajma!!pozz
    • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000
    Skoda moj znak

Van mreže Filip

• Laurin&Klement
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 54
    « Odgovor #17 poslato: Mart 22, 2015, 04:59:03 posle podne »
  • 0
  • 0
  • dobro sročena anketa!

moji utisci: Superb 3 odličan, previše belih automobila (i ta Škodina bela metalik boja mi je skroz obična), nedopustiv izostanak RS-ice, Fabije su lepe, promoterke mislim nikad lošije, a uz to pojma nisu imale, pa čak ni koje je boje bilo mislim 5 od 8 vozila (obična ili metalik/perla bela, kao i koja tačno)

još jedna zamerka: politika da se uz odgovarajući model napiše "cena OD toliko i toliko Evra", pošteno je da uz to bude istaknuta i cena izloženog

pohvala: svaka Škoda je imala alu-felne, tako se radi za sajam!
    • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip
    214 HP

Na mreži bugarin

• Global Moderator
    • L&Ke: 101
    « Odgovor #18 poslato: Mart 22, 2015, 07:55:28 posle podne »
  • 0
  • 0
  • zastava skodaforum.rs na premijeri ;)

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 08:49:38 pre podne bugarin »
    • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži bugarin

• Global Moderator
    « Odgovor #19 poslato: Mart 22, 2015, 08:11:18 posle podne »
  • 0
  • 0
  • novi superb

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 08:55:55 pre podne bugarin »

Na mreži mirkuk38

• Laurin&Klement
    • Član od: Mar 2014
    • L&Ke: 39
    « Odgovor #20 poslato: Mart 22, 2015, 09:04:33 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Drago mi da su obe superbice bile izložene, pa ih je lakše uporediti.
    Ovako na brzinu, rekao bih da nisu napredovali u materijalima.. i dalje je to relativno skromno, ali solidno.
    Mesta za putnike ima manje, pogotovo na zadnjoj klupi za kolena. Prodavavc se pravda time što nova ima nabudžena sedišta, koža, grejači itd... i to stoji. Sedišta su za klasu bolja nego na Ambition staroj superbici, ali ipak se primeti da je skučenija...
    Mesta za stopala za zadnje putnike isto ima manje nego na staroj.. ris udara u donji deo sedišta. Verovatno ista priča.. zbog nabudženih sedišta.
    Dodatno što me razočaralo je zatvaranje vrata. Na staroj superbici se vrata zatvaraju kao na autima visoke klase... pun, jak, kratak zvuk, bez vibracija i aftersound-a. Na novoj je to za klasu lošije. Trebalo je samo da poboljšaju staru superbicu, ne i da izmišljaju toplu vodu. Možda je to danak koji je plaćen zbog skidanja kilograma.

Da li neko kod nas radi izolaciju i punjenje vrata da bi se dobio taj zvuk koji odaje utisak kvalitetnog autobmoila?

Nikakva uteha mi je ta što sam posle isti fušeraj vezano za zatvaranje vrata primetio i na novom Passatu.

Cenovnik su obećali do kraja marta da će izbaciti, pa ćemo konačno sabrati utiske o S3 :)

Još uvek se proizbodi stara superbica i može se poručiti, sa popustom koji je aktuelan zadnjih desetak dana.

Pozdrav.
    Auto: Škoda Superb 2.0TDI MY2016 + Eibach Pro-kit + Revochip

Van mreže dulefontana

• Laurin&Klement
    • L&Ke: 40
    « Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2015, 10:23:50 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Evo i mojih par slika.

U principu sam zadovoljan izgledom Skodinog standa i vozilima, mada prva zamerka na sam stand su mi bili reflektori koji toliko grejali na celom standu, da mi je na ostalim standovima posle bilo hladno. Sto se automobila tice:
    Oktavija je imala balon gume 205/55/16 dok su ostali modeli imali 215/45/16.
    Dizajn prednjih vrata na Fabiji (a i ostalim modelima) mi se uopste ne svidja zbog spica koji je umalo castio jedno dete udarcem u glavu. Po meni je to propust.
    Nisu bile izlozene cene predstavljenih modela, dok je na drugim standovima to bilo standardno.
    I naravno, Superb 3 koji izgleda odlicno, nije mi jasno zasto su mu srednja tri rebra na masci samo slika na kockastom delu, zasto nisu mogli kao na ostalim Skodama da budu rebra (na prethodnom Superbu toga nema). Opet po meni stvarno jeftino izgleda i ne znam za ostale, ali meni iritantno.
    Sto se promoterki tice, jedna je bila krajnje ljubazna (Rapid Spaceback) dok promoterka sa Fabije karavan iz nekog cudnog razloga ne da da se otvara gepek, i ako ga neko otvori ona ga odmah zatvara. :D

Zahvaljujem se Auto Čačku NBG kao i Dušanu Cincaru što nam je obezbedio druženje i posetu Sajmu automobila.
    « Poslednja izmena: Mart 23, 2015, 10:32:05 pre podne dulefontana »
    I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
    I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears...in...rain.

Garage: Škoda 110R – Škoda Favorit 136LS – Škoda Felicia 1.3 GLX

Na mreži mirkuk38

• Laurin&Klement
    • Član od: Mar 2014
    • L&Ke: 39
    « Odgovor #22 poslato: Mart 23, 2015, 11:38:51 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Ako misliš na ovo, evo odgovora:

If you look closely, you'll see that the vertical slats are replaced with a box at the center. Probably housing the distance sensors (used by systems such as the advanced cruise control):

Auto: Škoda Superb 2.0TDI MY2016 + Eibach Pro-kit + Revochip

Van mreže dulefontana

• Laurin&Klement
    « Odgovor #23 poslato: Mart 23, 2015, 11:52:21 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Makar su linije mogle da budu ispupcene. Kako god po meni ruzan momenat.
    I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
    I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears...in...rain.

Van mreže zoranius

• Style
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 3
    « Odgovor #24 poslato: Mart 23, 2015, 12:30:55 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Superb 3 je fenomenalno uradjen. Konacno su uskladili linije i ispravili sva problematicna mesta sa Superb 2 (dugacak, uzak a visok auto). Sada se radi o autu skladnih proporcija sa odlicnom linijom. Nisam sedao u njega (jer od blejaca koji setaju i obozavaju da sednu u svaki auto ne moze da se pridje) ali mi se cini da zaista ima manje mesta pozadi nego u staroj. E sad pitanje je da li je ikom trebalo pozadi toliko mesta koliko je bilo u predhodnoj verziji. Boja izlozene je odlicna (jel to ranija platina grey ali malo svetlija?). Ono sto mi je zasmetalo je materijal u gepeku, isti bezlicni sam imao i u Oktaviji i sada u Superb a ostavili su i u novom.  Pa bar da je crn delovao bi kvalitetnije ovako...Zao mi je sto su prestali da rade zadnja vrata za Twin door-om jer je odlicno resenje ali sta je tu je.
    Nova Fabia takodje mnogo lepse izgleda nego predhodna generacija. Ono sto mi i ovde smeta (a sto su poceli da rade sa Rapidom, nastavili sa Oktavijom i Superb 2 FL) to su kose ivice na vratima gepeka koje mi toliko bodu oci da je to neverovatno. Stand je bio prepun kola, velika guzva, devojcice bezlicne (ali opet valjda nas je velika vecina tu zbog kola :))

Van mreže dulefontana

• Laurin&Klement
    « Odgovor #25 poslato: Mart 23, 2015, 01:54:11 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Zao mi je sto su prestali da rade zadnja vrata za Twin door-om jer je odlicno resenje ali sta je tu je.
    Kako mi rece kolega Kassad, izbacivanjem tog sistema su ustedeli odnosno olaksali auto za 20kg, i navodno se kod ljudi nije dobro primio, mada je to meni bio jako interesantan detalj kada sam ga prvi put video na proslom sajmu.

Na mreži Lignjoslav

• Style
    • Član od: Feb 2014
    • L&Ke: 16
    « Odgovor #26 poslato: Mart 23, 2015, 02:45:37 posle podne »
  • 0
  • 0
  • dok promoterka sa Fabije karavan iz nekog cudnog razloga ne da da se otvara gepek, i ako ga neko otvori ona ga odmah zatvara.

Hehe.... a ja mislio da sam jedini to primetio. ;)

Btw, ono sto smo komentarisali o "propustu" kod farbanja rucice vrata (kako je to zbog ustede na Skodinim vozilima), proverio sam, isti slucaj i kod Audija. :)
    • Vozi: Fabia 1.2 http

Van mreže dulefontana

• Laurin&Klement
    « Odgovor #27 poslato: Mart 23, 2015, 03:04:15 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ne znam, meni je to propust, mogla je makar osnovna boja ali ok.

Van mreže KarlheinzTopic starter

• Administrator
    • L&Ke: 98
    « Odgovor #28 poslato: Mart 23, 2015, 04:01:21 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Dobre slike! Ja nažalost nisam mogao još da odem, nadam se da ću uspeti krajem nedelje.
    Ulaznica za forumaše je bilo knap za sve, više ih nema. S obzirom da se samo do par dana pred sajam u ovoj temi nije prijavilo mnogo ljudi zainteresovanih da idu grupno na salon, nisam hteo da uzmem od AČ previše ulaznica iako su mi obezbedili više.
    • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži bugarin

• Global Moderator
    « Odgovor #29 poslato: Mart 23, 2015, 09:07:17 posle podne »
  • 0
  • 0
  • octy scout

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 08:57:39 pre podne bugarin »