Autor Tema: Baterija zamena za kljuca  (Pročitano 248 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20Topic starter

• Style
Baterija zamena za kljuca
« poslato: Februar 10, 2020, 09:47:25 posle podne »
Ne znam jer ima ovakva tema, nisam je nasao.
Moj superb je 2016g. Kada sam sinoc usao u auto na bord kompjuter pisalo je da treba da zamenim bateriju kljuca. Malo mi je cudno auto nije keyless , i obicno se auto vozi na duge relacije. Znaci niti se nesto posebno koristi kljuc niti se kljuc cuva na hladno il nesto sl. Prije na prosli auto ford focus za 7 godina (dok sam ga zamenio) kod mene nikada nije bilo potrebno promenu baterije. Sada pitam se jel stvarno je potrebno nova baterija, ili je neki program da na odredjeno vreme trazi promene baterije. Nisam primetio da slabije radi kljuc vec sasvim normalno. Mslm nije problem i da promenim bateriju, samo smatram da je bezveze ono sto pise na bord compjuter i da bih menjao za djabe. Neka iskustva?
  • Vozi: Superb

Van mreže Šiki

• Active
  • **
Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2020, 10:16:55 posle podne »
 Imate na ovom linku istu temu i vrlo zanimljive i korisne komentare... Možda nešto Vam bude od koristi...
http://forum.skodaforum.rs/octavia-2013/baterija-daljinskog-kljuca-se-brzo-prazni/msg96353/#msg96353
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

• Style
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2020, 11:56:33 posle podne »
Hvala Siki. Kada vidim druga iskustva ovo sto se kod mene javilo nakon necelih 4 godina je i OK :) Al necu da menjam bateriju dok radi pa videcu dokle ce raditi.

Van mreže fobia24

• Laurin&Klement
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2020, 07:31:43 pre podne »
Meni se pojavio natpis pre par dana. Posto sam na putu kolima nisam hteo da razmisljam i promenio. Auto je kupljen krajem juna 2018 i nije presao mnogo. Verovatno vise propada baterija tako nego kada se vozi stalno. Nakon zamene sve ok, a zamena baterije ni 2e.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

• Style
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2020, 12:22:59 posle podne »
Sam si je promenio? Gde si kupio bateriju?

p.s. interesantno da ti poruka za zamenu stoji u voznji. Meni pokaze to kada upalim auto i izgubi se za par sek.

Van mreže fobia24

• Laurin&Klement
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2020, 05:14:21 posle podne »
Zamenio je za 20 sekundi čovek u radnji koji prodaje baterije. Poruka se gasi u početku, ali sam je ja ignorisao i posle nekoliko dana je počela stalno da gori.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

• Style
« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2020, 11:26:36 pre podne »
Probao sinoc sa rezervnom klucom koji nikad nisam upotrebio, poruka se nije pojavila. Znaci ipak ima nesto, nije po difolt poruka da se javlja nakon nekog vremena. Bice uskoro kod mene redovni servis za 15 dana pa verovatno cu i to odraditi.

p.s. Ja sam mislio da si sam menjao bateriju.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2020, 12:34:23 posle podne »
4 god max za bateriju. Dobar brend baterije ne mora da znaci kvalitet. Moze baterija da iscuri, i da napravi karambol. Obavezno promeniti i u rezervnom kljucu. Svajcarske baterije Renata su top kad su dugmetare u pitanju, bilo za kljuc ili rucni sat, aparat za secer pritisak i sl. Ili ako imate mocnog rendzera na baterije ;)
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže Šiki

• Active
  • **
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2020, 11:40:44 posle podne »
 Super 20, nema na čemu. Izgleda da kod novijih modela zbog stalne komunikacije između daljinaca i centralne upravljačke jedinice se baterija brže troši nego kod starijih modela. Ili važi ova teorija, ili ni baterije nisu ono što su nekad bile... :( Meni npr. na fabiji(2005.godište), koju od 2016. koristi brat, i dalje radi originalna, prva fabrička baterija... Šta reći... :) 
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Pretraga Škoda foruma [Google]