Autor Tema: Smartgate i Media Command  (Pročitano 393 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži zoraniusTopic starter

Smartgate i Media Command
« poslato: April 12, 2019, 01:29:28 posle podne »
Imao bih pitanje za iskusnije vlasnike. Po specifikaciji moj Superb ima Smartgate, u podesavanjima za Wllan na autu postoji mreza. Preimenovao sam je i dodelio drugu lozinku. Na telefon sam instalirao Skodinu Smartgate aplikaciju. Telefon prijavim na ovu mrezu (doduse kaze mi da je povezan ali da internet nije dostupan) ali aplikacija nece da se poveze. Negde u setovanju sam video da je stiklirano da je dozvoljen prenos podatak preko Wlan-a (ili nesto slicno). Ne znam da li ga je problem sto sam promenio ime mreze i lozinku jer u apliakciji kaze da se mreza zove Smartgate_xxxx (zadnej cifre broja sasije) i da je lozinka broj sasije.
Drugo pitanje se odnosi na opciju Media command koja je vidljiva u Amundsenu. Da li je ona ukljucena u paket ili se posebno aktivira? Na telefon sam instalirao Skodinu aplikaciju, povezem sa USB kablom  i kada odem na ovu opciju pokaze povezivanje i onda stoji i na kraju se nista ne desi.
Hvala unapred.

Odg: Smartgate i Media Command
« Odgovor #1 poslato: April 18, 2019, 10:04:34 pre podne »
Pošto niko ovde nije znao dogovor, svratio sam do AČ da pitam pa da napišem možda nekom bude korisno. Superb Ambition ima u sklopu paketa opreme Smartlink + Smartgate. Isto stoji i za Ambition plus, ali kod njega kao dodatna oprema stoji "Navigacioni sistem Amundsen sa mapama Evropa,  Apple  konekcija,  Smart link". Ovo izgleda znači da Ambition plus nema Smartgate. Malo mi je čudno da nešto što je dodato isključuje nešto što je u sklopu standarne opreme.
Za Media command sam našao da se posebno naručuje.
Ovom prilikom želim da pohvalim dva izuzetno ljubazna momka koja su mi odmah izašla u susret oko ovog pitanja (za razliku od njihove koleginice vezano za Tag od prošle nedelje). Na osnovu broja šasije su mi odštampali spisak sve opreme koju auto ima. Nisam zapamtio kako se zovu ali u svakom slučaju sve pohvale.
« Poslednja izmena: April 18, 2019, 10:10:32 pre podne zoranius »

Van mreže srlek

« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2019, 08:49:45 pre podne »
Taj Smartgate nije nista drugo nego hotspot za internet uz uslov da imas USB modem koji ukljucis u USB, Onda taj gateway deli internet svima u autu, uz koriscenje intereta za rad same navigacije ... malo trapavo resenje sa tim USB modemom koga prodaju prilicno skupo.
  • Vozi: Škoda Karoq 2.0TDI 4x4 150 StylePlus+

« Odgovor #3 poslato: Jul 15, 2019, 09:41:18 pre podne »
Mislim da Smartagte nije hotspot za internet. Hotspot za internet postoji ako u kaseti postoji i mesto pored dve SD kartice sa Sim karticu. Pokazali su mi momci kako izgleda. Mala kutijica koja se kaci iza OBD konektora. Kada postoji pojavi se jos jedna wi fi mreza ali misli da preko nje ne moze da se izadje na net. Na play storu postoje aplikacije kojima se iscitava dosta parametara auta i motora preko Smart gate.
Inace gledao sam na jednoj Superb u Ambition opremi i nema ga ni ona. Sad bi im trebalo sesti za vrat sto stavljaju u spisak opreme nesto sto auto nema.
Kupovina kutijice sa Smart gateom je moguca i kosta 'svega' oko 20000 dinara.

Na mreži Zarko

« Odgovor #4 poslato: Jul 15, 2019, 06:59:49 posle podne »
Mislim da Smartagte nije hotspot za internet. Hotspot za internet postoji ako u kaseti postoji i mesto pored dve SD kartice sa Sim karticu. Pokazali su mi momci kako izgleda. Mala kutijica koja se kaci iza OBD konektora. Kada postoji pojavi se jos jedna wi fi mreza ali misli da preko nje ne moze da se izadje na net. Na play storu postoje aplikacije kojima se iscitava dosta parametara auta i motora preko Smart gate.
Inace gledao sam na jednoj Superb u Ambition opremi i nema ga ni ona. Sad bi im trebalo sesti za vrat sto stavljaju u spisak opreme nesto sto auto nema.
Kupovina kutijice sa Smart gateom je moguca i kosta 'svega' oko 20000 dinara.
No Smartgate je aplikacija sa kojom mozes da vidiš potrošnju goriva, status automobila, i još neke stvari dali ima greške i te fore. Ja sam tek skoro provalio da to imam i to moraju da ti upale ovi u servisu meni su oni to aktivirali. Ako imaš ono dugme za SOS onda bi morao da imaš tu opciju.

Sent from my SM-G973F  

« Odgovor #5 poslato: Jul 15, 2019, 07:58:56 posle podne »
Nemam to dugme jer u kaseti ne postoji mesto za SIM karticu. A deo koji treba da bude ugradjen da bi Smart gate funkcionisao izgleda ovako:
https://www.skoda-parts.com/spare-part/6v0063218-smartgate-skoda-30281.html
To su mi i momci u AC i pokazali i to kosta 20000din. Koliko sam uspeo da proucim, kada ovo postoji, telefon se prijavi na wi fi Skoda_SmartGate koji se dodatno pojavi sa auta (ovo ne podrazumeva da moze da se izadje na net sa nje) i aplikacija instalirana na telefonu SKODA SmartGate (a i jos neke) cita razne podatke.
Sada mi se u autu pojavi wi fi ali sa njim ne mogu da izadjem na net jer auto izgleda ima neki ruter ugradjen ali mu fali SIM kartica pa Skoda connect radi samo preko hotspota sa telefona na koji se prijavi.

Na mreži Zarko

« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2019, 12:21:05 pre podne »
Nemam ni ja mesto za sim karticu ali imam dugme i radi mi smart gate i skoda connect tako da, kazem ti opet nema to veze koliko znam sa sim karticom. Samo treba da, se aktivira u servisu.

Sent from my SM-G973F