Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Nova pravili na tehničkim pregledima - diskusija djomla43
[danas u 07:16:29 posle podne]

Zamena sedišta Fabia mk1 djordjebg
[danas u 01:36:57 posle podne]

Regeneracija DPF filtera A.Mladenović
[danas u 11:04:13 pre podne]

Kako provjeriti oznaku balasta bez skidanja? AcoSk
[juče u 10:24:58 posle podne]

skoda octavia 1,9 tdi 66kw 2003,curenje tecnosti za hladjenje slobodanalex
[juče u 07:13:41 posle podne]

Homosintetiicki zglob Buca Skoda Mladenovac
[juče u 06:55:27 posle podne]

Zujanje iz volana salepostman
[juče u 06:18:49 posle podne]

Potrošnja goriva na Škodama..općenito AcoSk
[juče u 02:11:14 posle podne]

Octavia 3 - Slike i Video Vladimir1971
[juče u 01:07:53 posle podne]

Fabia 1,2htp mnogo troši ulje shuxx
[juče u 12:30:13 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Ugradnja xenona i projektora?  (Pročitano 1043 puta)

Na mreži Turbo

• Laurin&Klement
  • Član od: Maj 2013
  • L&Ke: 16
Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #30 poslato: Januar 14, 2018, 11:56:50 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Može i meni Mare? Posto stiže Fabija a baš sam dosta čitao da su fabrički projektori loši. Tj loše osvetljavaju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Fabia 1.2TSI 105PS Eibach Pro Kit | Civic 1.5 V-Tec Eibach Pro Kit

Van mreže Johnnynikola

• Active
    • **
    • Član od: Jul 2017
    • L&Ke: 1
    « Odgovor #31 poslato: Januar 14, 2018, 12:32:24 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam ugradio na nov auto, i prezadovoljan sam. Sljakaju vec 80.000 km bez greske. Saljem ti na PM gde sam ugradio.

Hvala Markkoni !
    • Vozi: Skoda Fabia 3 1.2 110 KS

Na mreži jabre

• Ambition
    • Član od: Maj 2018
    • L&Ke: 3
    « Odgovor #32 poslato: Jul 13, 2018, 08:39:39 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Jeste tema stara ali da doprinesem i ja svojim iskustvom...
    Ugradio sam morimoto projektore u 3 auta..... poredio sam ih s više auta s fabričkim i morimoto radi bolje....
    I probao xenone najjeftinije i najskuplje sve je to isto  bukvalno nema razlike.... evo sad na oktaviji ne mogu da se naviknem na ovo loše svetlo jedva čekam malo vremena da dobijem da ubacim projektore....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Van mreže nidza

• RallyeSport
    • Član od: Sep 2016
    • L&Ke: 23
    « Odgovor #33 poslato: Jul 14, 2018, 09:40:54 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Poredio si ganc nov auto iz fabrike i njegov xenon sa tim morimoto ili polovan?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Na mreži jabre

• Ambition
    « Odgovor #34 poslato: Jul 14, 2018, 12:20:44 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Znam zašto pitaš.... 10-tak godina stari auti a imalo je i neki noviji niže klase s sočivom u faru morimoto je bolji.... e sad nemoj da gledaš nove automobile visoke klase.....   ali  ako me pitaš za npr 10-tak godina star auto.... uvek je bolje da izbaci fabrički projektor i ubaci morimoto jer ona reflektujuća površina matira posle toliko vremena....  veruj mi da znam šta pričam dosta njih je ubacivalo morimoto i u mnogo skuplje limuzine jer im je bilo lakše i neuporedivo jeftinije da srede svetla.... a efekat isti a negde i bolji.   
    Morimoto imaš već za 35e.... najobičniji set h1 xenona 20 pa računaj.... dok za polovne projektore originalne sa bmw audi itd traže više.....  e sad nisam stavljao led svetla u morimoto ne znam dal može fizički da stane sijalica pošto su led šire.... verujem da bi to bilo extra.....   

Kod mene morimoto radio pola miliona km bez greške i zamenio sam ih tek ove godine a stavio na prošli auto 2011.... pa ti vidi dal se isplati il ne.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Skoda Skup
    • Član od: Apr 2017
    • L&Ke: 22
    « Odgovor #35 poslato: Jul 14, 2018, 12:30:27 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Izbaciti fabricki i zbudziti neki drugi . Ako fabricki radi ovo niko normalan ne bi uradio . Evo meni je auto 10g star sa fabrickim projektorima i vidi se besprekorno .
    • Vozi: Felicia MPI, Fabia 16v mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži jabre

• Ambition
    « Odgovor #36 poslato: Jul 14, 2018, 12:59:07 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Lepo si rekao - ako radi....

Van mreže nidza

• RallyeSport
    « Odgovor #37 poslato: Jul 14, 2018, 02:05:14 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pitam pošto su testirali i Morimoto, pa se nije nešto proslavio, iako je kudikamo bolji od svake halogene varijante. Takođe može biti bolji od starog potrošenog xenon fara, ali od fabričkog novog - neće biti.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Na mreži jabre

• Ambition
    « Odgovor #38 poslato: Jul 14, 2018, 03:15:30 posle podne »
  • 0
  • 0
  • "Fabrički nov" je širok pojam.... recimo na puntu je sočivo a vidi se užas.... i takvi auti slične klase a oni su novi.... da li se razumemo?
    Nisam mislio na neki bmw visoke klase.... nov projektor kod takvih novih vozila radi ekstra, ali u slučaju da je matirala reflektujuća površina, što se i desi nakod 10+ godina..... najjeftinija varijanta za dobro svetlo i odnos cena/dobijeno  je morimoto + xenon 4300k..... 

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    • Član od: Sep 2017
    • L&Ke: 29
    « Odgovor #39 poslato: Jul 14, 2018, 07:49:54 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Cekaj,odakle punto u prici? Koliko ja znam on nije ni imao opciju fabrickog ksenona,on samo ima projetor za halogenu sijalicu,a i ako se ne varam to je onaj stariji punto(pre fejslifta) koji je najmladji star 15 godina,a i njegov reflektor nikada nije ni bio zamisljen za ksenon (i temperaturu takve sijalice) stoga je verivatno i podlozniji matiranju.
    Ne moramo pominjati bmw,dovoljno je uzeti npr oktaviju sa fabrickim ksenonom,meni je za 10 godina rada i prvog i poslednjeg dana svetlela bez greske.
    Fabricki nov je precizan pojam,auto koji nema trag upotrebe na faru(nek je,zarad polemike, malopre izasao iz salona).
    O xenonima na velikom broju novih auta da ne pricamo,od zakretanja u krivini do podesavanja razlicitih modova snopa u zavisnosti od uslova na putu.
    • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži Marjanke

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2016
    • L&Ke: 9
    « Odgovor #40 poslato: Jul 14, 2018, 09:21:33 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Socivo je dobro dok ne izgori reflektujuca povrsina iza njega, posle toga po meni samo zamena moze da popravi stvari. I meni je socivo plus xenon na autu i zadovoljan sam za sad.

Van mreže nidza

• RallyeSport
    « Odgovor #41 poslato: Jul 14, 2018, 10:08:15 posle podne »
  • 0
  • 0
  • "Fabrički nov" je širok pojam.... recimo na puntu je sočivo a vidi se užas....

Fabrički nov XENON. :) Mislio sam da o tome pričamo, te nije bilo potrebno da naglašavam.

Punto ima halogen projektor, nije iz ove priče, kao i Octa 2 FL - doduše odličan halogen far, ali xenon briljantan.

Na mreži Haris0032

• Style
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 9
    « Odgovor #42 poslato: Jul 14, 2018, 10:12:19 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Izbaciti fabricki i zbudziti neki drugi . Ako fabricki radi ovo niko normalan ne bi uradio . Evo meni je auto 10g star sa fabrickim projektorima i vidi se besprekorno .

Evo moje iskustvo pošto je isti far, sočiva su bila ok, ali kad sam na nagovor stavio after market bi xenon projektor, mogu ti reći da je razlika nebo i zemlja u korist after market projektora. Da li zbog istrošenosti ili nekog drugog razloga nisam siguran.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Na mreži jabre

• Ambition
    « Odgovor #43 poslato: Jul 14, 2018, 11:07:19 posle podne »
  • 0
  • 0
  • @Maksimus punto moj drug kupio nov 2007/8  tako nešto fabrički ima sočiva.... pa većina alfi ima projektore vide se do qrca.... zatim znam bar 10 ljudi koji su u audi/bmw 10 ubacili morimoto i prezadovoljni su..... 

Da ne stavljam link od čoveka koji to profi radi iz Bugarske ispašće reklama..... kakva sve vozila dolaze kod njega skidaju fabrikanu ugrađuju morimoto....

I šta drugo može da se odradi kad matira fabričko sočivo.... ja sam ranije hteo da "osvežim" projektor i farove.... jedva sam našao jednu firmu  koja radi to, 30e po projektoru..... znači 60e.... i to nisam video kako rade.....
     morimoto košta 35e i komplet xenona 20..... fabričke xenon sijalice koštaju ko ceo komplet kineskih.... 5e komad kineski xenon.... ko vozi nonstop sve to igra ulogu..... ja sam za 7-8 godina  možda promenio 3-4 sijalice..... s tim što godišnje mi je prosek bio 70-80000 km....

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    • Član od: Sep 2017
    • L&Ke: 29
    « Odgovor #44 poslato: Jul 15, 2018, 08:21:50 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Ja ne sporim da postoji punto sa reflektorima (a taj drug je kupio gramde punto pretpostavljam,obican posle 2003 mislim da nema opciju reflektora) ali ne postoji punto sa fabricki ugradjenim XENONIMA.  Automobila sa halogenim reflektorima ima koliko hoces.
    Ne znam koja je poenta poredjenja matiranog fabrickog fara sa morimoto projektorom,valjda ima smisla porediti nov fabricki xenon sa novim morimoto,a ne far za zamenu sa novim morimotom. A ti si napisao da su morimoto bolji od fabrickih xenona (ispravnih,nematiranih) sto jednostavno nema sanse da bude tacno.
    Eto u npr oktaviji 3 xenoni imaju 5 modova rada,zakrecu se u krivini,imaju autonivelaciju (kao i svi fabricki ksenoni). I zasto bi to iko promenio za morimoto-ako eventualno nije neispravno a ne zeli da da novac koji treva za vracanje u fabricko stanje. Znaci ne gledamo cenu sijalica,popravke vec samo poredimo coste performanse,a tu nema poredjenja fabrickog i aftermarket xenona.
    • Vozi: Superb Sportline 4x4

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!