Autor Tema: Rapid 1.2 tsi nece da upali  (Pročitano 1648 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Rapid 1.2 tsi nece da upali
« poslato: 23. Dec, 2019. 11:00 »
Jutros me izdade Rapid iz naslova nece da upali, vergla ali kao da nema goriva.
Desilo mi se isto pre neki dan, posle palio normalno. Jutros nisam cuo pumpu za gorivo pri davanju kontakta. Ima li ko iskustvo sta bi moglo biti.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #1 poslato: 23. Dec, 2019. 16:21 »
Izgleda da je pumpa za gorivo.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #2 poslato: 13. Jan, 2020. 18:24 »
Definitno pumpa za gorivo, ona u rezervoaru je bila u pitanju. Zamenjena isti dan ali sam cekao neko vreme da bih bio siguran.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže fobia24

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #3 poslato: 13. Jan, 2020. 18:27 »
Koliko je presao?

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #4 poslato: 13. Jan, 2020. 22:23 »
120 000 km. trebalo bi da je orginalna kilometraza.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže claytonldn

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #5 poslato: 07. Apr, 2024. 15:12 »
Imam isti/slican problem poslednjih mesec dana koji se pojavljuje povremeno (na od 3 do 7 dana).

Desava mi se najcesce u toku voznje (ne pri velikim brzinama), prikikom stajanja na semaforu da se motor samo ugasi. Ne gasi se struja vec samo motor prestane da radi i kada pokusam ponovo da ga upalim vergla kao da nema gorivo. Tek posle nekoliko pokusaja upali ili nekog vremena kada ga nepokusavam da ga upalim (10ak 15 min) on upali i ponasa se najnormalnije.

Nekoliko majstora/elektricara je stavljalo auto na dijagnostiku i nisu nasli nikakvu gresku (jer u tom trenutku je auto radio). Prethodno je zamenjen akumulator (AGM jer auto ima s/s sistem) , a u ponedeljak uradjen mali servis. Kazu majstori sve je OK, osim sto je navodno start-stop sistem prijavio neku gresku koji su oni resetovali. Inace, start stop sistem uvek ugasim cim upalim auto mada i kada to zaboravim nisam imao problema da startujem auto pritiskom na kvacilo.

Poslednji put sam ovu neprijatnost imao juce. Auto je vozen preko dana bez ikakvih problema, stajao parkiran nekih 2 sata, upalio sam auto bez problema i nakon 5 sekundi se ugasio sa porukom na instrument tabli 'Ignition switch off'. Pokusao sam nekoliko puta da ga upalim ali bez uspeha, vergla isto kao da nema goriva ali nije hteo da se upali. Ostavio sam auto i odvezao se drugim, nakon dva sata sam probao ponovo da ga upalim i upalio je iz prve, i posle toga sam ga vozio bez problema ( i sa ukljucenim S/S sistemom i bez) a evo i danas vozim bez problema(dok ponovo ne stane). 😅

Da li neko zna sta moze biti uzrok ovom nadasve cudnom ponasanju automobila, neki savet za auto servis? U pitanju je Skoda Rapid 1.2tsi 85 KS, 212k presla , zaista ocuvana sa uradjenim velikim/malim servisom i pre svega odlicnim 'ponasanjem' u voznji dok se ne javi ovaj pomenuti problem.

Svako savet i komentar je dobrodosao. Hvala u napred. 🫡
  • Vozi: Skoda Rapid

Na mreži Ljuba

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #6 poslato: 07. Apr, 2024. 18:51 »
Jedino da se nekako organizujes da kad ti se ponovo desi auto odmah odslepas majstoru pa da se izmeri pritisak goriva kako sa pumpe niskog tako i visokog pritiska. Takođe, da se u tom trenutku provere signali sa senzora bregaste i radilice, moguce je da krenu da baguju od visoke temperature.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže hirurg

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #7 poslato: 07. Apr, 2024. 21:15 »
Meni isto smrde senzori na bregastoj i radilici.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže claytonldn

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #8 poslato: 08. Apr, 2024. 09:15 »
Znaci moze biti pumpa za gorivo, senzor bregaste ili senzor radilice. Jedno od ta tri ili sva tri... 😅

Da li mozete da preporucite neki servis ko bi to mogao lepo da dijagnostikuje u cemu je problem?
  • Vozi: Skoda Rapid

Van mreže Remark78

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #9 poslato: 08. Apr, 2024. 09:17 »
A odakle si?
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže claytonldn

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #10 poslato: 08. Apr, 2024. 10:07 »
Beograd
  • Vozi: Skoda Rapid

Van mreže claytonldn

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #11 poslato: 08. Apr, 2024. 10:08 »
Mada nije problem da odvezem auto kod dobrog majstora i u okolini ako ima (50ak km) samo da mi rese problem.
  • Vozi: Skoda Rapid

Na mreži Ljuba

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #12 poslato: 08. Apr, 2024. 11:30 »
Ne znam kod koga si do sad odrzavao, problem je u tome sto se greska javlja povremeno, treba je uhvatiti u tzv. live data. Hocu da kazem da ti ne znaci nista da odes 100, 200, 300 km van Bg kad majstor ne vidi gresku. Druga je opcija menjanje delova " napamet", kod nasih majstora veoma popularna, naravno, o trosku musterije..
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže claytonldn

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #13 poslato: 08. Apr, 2024. 12:16 »
Kako stvari stoje moracu da sacekam da stane skroz i da ne upali vise a dok se to ne desi da se stresiram ili da zamenim snezor bregaste i radilice + plus pumpu za gorivo i da resim problem. Samo da izracunam sta mi se vise isplati da puknem odmah lovu ili da se nerviram dok auto ne stane skroz.
  • Vozi: Skoda Rapid

Van mreže hirurg

Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Odgovor #14 poslato: 08. Apr, 2024. 12:22 »
Pumpa se prekontrolise vrlo lako. Svaki majstor bi trebalo da zna. Senzore za početak probati ocistiti. Pisu ljudi na forumu da su tako uspjeli da otklone kvar. Ako imas nekog alata i volje mozes i sam pokusati ili sa nekim drugarom.

Sve je bolj3 od stresa :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]