Autor Tema: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...  (Pročitano 25468 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #195 poslato: 10. Apr, 2018. 16:29 »
Slazem se . Kratko i jasno treba da bude . Na primer , napred ne sme nista , pozadi toliko i toliko . Folije se rade tu i tu i atest kosta toliko i toliko i kraj . A ako vec uvode red nek uvedu i za njihove automobile . Rotacije svaki drugi auto na autoputu , ne sklanjam im se namerno . Bagra
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže slobodanalex

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #196 poslato: 10. Apr, 2018. 17:28 »
Zar Autočačak nije tražio 12.500 za saglasnost za sva vozila koja nisu oni uvezli i prodali?
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže adamGT

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #197 poslato: 10. Apr, 2018. 18:36 »
Ma budale . Drugar moj je profesor na saobracajnom i jedan od komisije koja daje predloge i zalbe na zakone . Kaze ovo za folije da potraje ovako nema sanse u narednih par meseci ce da menjaju sigurno . Ostace da mora atest naravmo ali da se pojednostavi dosta . Svaka folija koja ima sertifikat je vec prosla proveru kvaliteta i bezbednosti pre nego sto je stigla u radionice , kao i svuda trebalo bi sa tim setifikatom da se ode plati koliko treba i to je to . E sad sta ce biti videcemo
Buco da li misliš da ce stvarno skorije da menjaju ovu nebuloznu proceduru? Ja sam se vec pomirio sa skidanjem folija cim dobijem vremena, u servisu gde sam ugradio folije mi traže 50e za ubacivanje nalepnica ispod folije + oko 100e za atest i naravno da mi ne pada na pamet da plaćam nesto sto sam vec platio 100e,ne radi se toliko o novcu koliko im ne dam pare iz principa i nemam vremena da se vucaram danima po raznim izmisljenim agencijama

Sent from my Redmi 3S  


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #198 poslato: 10. Apr, 2018. 18:57 »
Iskreno tako mi je rekao drugar , da nema sanse ovo da potraje . Ja se za zadnje izvlacim da su fabricke do sad su mi poverovali . A sto je najgore folije su radjene u nemackoj i imam njihov atest sa mojim brojem sasije ali eto nasi izmisljaju samo .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže batke

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #199 poslato: 10. Apr, 2018. 19:02 »
Ja imam potpuno drugačiju informaciju, da ovo nije kratkog daha već da će kontrola biti permanentna. Do sada su zaustavili dosta mojih prijatelja koji su imali folije čak i samo na zadnjim staklima. Uzimaju brojeve sa stakala i verovatno preko njih proveravaju da li su stakla zatamnjena fabrički ili folijom. S obzirom na to da su svi imali folije očekuju da im za neko vreme stigne čestitka. Pošto se moj šurak bavi lepljenjem folija svakodnevno skine iste bar sa jednog vozila. I ja sam nažalost skinuo svoje  :(
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Maksimus

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #200 poslato: 10. Apr, 2018. 19:11 »
Mnogo se prosto proverava da li su fabricki zatamnjena-imaju slovo V pored onih brojeva.
http://mondo.rs/a1081220/Auto/Majstor/Oznaka-za-fabricki-zatamnjenja-stakla.html

Van mreže Hornet

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #201 poslato: 10. Apr, 2018. 19:26 »
Mnogo se prosto proverava da li su fabricki zatamnjena-imaju slovo V pored onih brojeva.
http://mondo.rs/a1081220/Auto/Majstor/Oznaka-za-fabricki-zatamnjenja-stakla.html

To sam i ja mislio dok uzivo nisam video. Imao sam sitno cukanje na poslu sa automobilom koji je imao fabricki zatamnjena stakla i nije bilo slovo V vec samo E! Kada je policija dosla, vise su se time bavili nego nasim cukanjem... jedno 20 minuta su proveravali da li je fabricka i nikako nisu mogli da ustanove. Taj auto je kupljen od Stojanova i ima stvarno fabricki zatamnjena ali bez tih oznaka.. sva sreca zadnje staklo je puklo pa smo uzeli staklo tj deo stakla i opet ga polomili da vidimo da li ce folija drzati, naravno, nije postojala folija vec fabricki zatamnjeno. Opet, lik je dobio opomenu da u sto kracem vremenskom periodu dostavi dokaz ili pisanu izjavu od Stojanova da su fabricka jer nema oznaka na njima iako smo dokazali na puknutom staklu.
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže Hornet

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #202 poslato: 10. Apr, 2018. 19:28 »
Zar Autočačak nije tražio 12.500 za saglasnost za sva vozila koja nisu oni uvezli i prodali?
Meni je receno 3000 jebem li ga, mozda je pre bilo 100€
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže Maksimus

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #203 poslato: 10. Apr, 2018. 19:42 »
Meni i superb i santa fe imaju to V...
Ma bas su napravili nauku od gluposti,ali moram priznati da se bas radujem da poostre tehnicke preglede jer sta se sada vozi je cirkus,koliko hoces trulih krseva bez signalizacije al jbg nemaju folije pa nisu opasnost...
Kad su vec napali folije nek napadnu i neke stvari koje su stvarno smetnja (evo prvi mi na pamet padaju kseljoni).

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #204 poslato: 10. Apr, 2018. 20:34 »
Kseljoni su sledeca stvar najavljeni za kontrolu  :B=)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Peja

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #205 poslato: 10. Apr, 2018. 20:55 »
Kseljoni su sledeca stvar najavljeni za kontrolu  :B=)
Cepas auto putem, 140+ km/h i nekom se otkaci lose naknadno nalepljen spojler ili otkaci nasrafljen nastavak za auspuh i pri toj brzini naletis na takav objekat. Opasno bre. Ima onih koji to lepo odrade, a ima mnogo vise onih koji nakrpe nesto.

Zbog te vecine, podrzavam svaku akciju dovodjenja auta u fabricko stanje.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže -nebojsa-

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #206 poslato: 10. Apr, 2018. 21:12 »
To su bre budale  :B=), nasi policajci. Zaustavili su barem 10ak mojh stranka sa fabricki zatamnjenim staklima, i ne mogu da ustanove da nema folija. Kao da je tesko spustiti prozor par cm i videti ima li ivice folije, kad vec ne znaju oznake.

Kseljone plave u pohabanom faru treba istrebiti.

Sto se spojlera i sl. tice, treba uvesti red, ali mislim da je to daleko od vrha liste prioriteta. Kad sa tehnickog budu izlazili samo ispravni automobili - izd.gasovi, kocnice, stanje guma, stanje svetala, curenje ulja, izduvni sistem...ispravni; tada mozemo o spojlerima, lajsnama, izduvima. Sve dok ima automobila iza kojih se nista ne vidi, sto od dima sto od nedostatka svetala, otpadanja delova auspuha, rastelovanih farova, upaljenih zadnjih maglenki a bez magle; izduvi i spojleri mi ne smetaju.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži vojkan85

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #207 poslato: 10. Apr, 2018. 21:15 »
Ma da hoće lako bi oni provalli šta je fabrika i naknadno zatamljeno. Uređaj u šake i na stako, izmeri i ćao ali i ovako mogu lepo da zarade naši plavci.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #208 poslato: 10. Apr, 2018. 22:11 »
Kad sa tehnickog budu izlazili samo ispravni automobili - izd.gasovi, kocnice, stanje guma, stanje svetala, curenje ulja, izduvni sistem...ispravni; tada mozemo o spojlerima, lajsnama, izduvima. Sve dok ima automobila iza kojih se nista ne vidi, sto od dima sto od nedostatka svetala, otpadanja delova auspuha, rastelovanih farova, upaljenih zadnjih maglenki a bez magle; izduvi i spojleri mi ne smetaju.

Upravo tako. Nasi policajci se zbog para bave glupostima a realno je na ulicama toliko tehnicki neispravnih vozila, sto je najgore jos sa neispravnim kocnicama, stopaljkama... a oni se bave sminkom: folijama, spojlerima, izduvima...

Jer to je Srbija!

Samo moram priznati da me iritira kad na forumu kojekakvi likovi koji ne zive u Srbiji i dodju eventuialno jednom godisnje u istu, komentarisu o uvodjenju reda... Kao, mnogo su zabrinuti... A prvi bi u istim tim yemljama u koje su pobegli stavili iste te folije, felne, cipovali auta... ali nece da izvade 200-300 eura sto naspram srpskog standarda nije vise od 20-30 eura, da su kod nas atesti u vrednosti 20-30 eura verujem da niko ne bi pravio problem...
Ovako nam takvi inostrani likovi prosipaju pamet... a i ne zive u Srbiji...

Nedavno je bila emisija na RTS-u o folijama i ispade da Srbija ima najkomplikovaniju proceduru za atest folija i najrigoroznije propise... A toliko neispravnih vozila na ulicama... Dakle, lud zbunjebog...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Peja

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #209 poslato: 10. Apr, 2018. 22:34 »
Kojekakvog lika, tj. mene, a vidim da provociras ponovo, na osnovu kompetentnosti angazovala strana firma. U Srbiji se sistem prema mom znanju kao i znanju supruge lekara, kao i odnos zdravstvenog sistema prema ćerci nije pokazao ni prelaznom ocenom 2. Nasao se neko ko ceni cak i strance koji su ga 2 puta u ratu pobedili.

Gledaj ti sebe, svoj zivot i svoje probleme.

  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]