Autor Tema: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem  (Pročitano 821 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži MalaZapočeo temu

Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« poslato: 04. Maj, 2024. 04:19 »
Pozdrav svima. Evo iskustvo žene koja se zaletila glavom kroz zid. Prije mjesec dana kupila škodicu karavana,vrs,automatik,135 kW, 2015godiste,presla 180xxxkm. Auto glede svega odrzavan,mazen i pazen ali ide problem. Prijasnji vlasnik (poznanik i suradnik) je napomenia da ima vecu potrosnju ulja u motoru,da joj je to mana. Ali eto posten covjek,sve rekao,nema veze neka malo vise trosi nego inace nije problem,pa znamo se nece me zafrknuti. On se ogradio s tim da trosi vise ulja a ja sa ulivenom litrom ulja prijeđem cca 500km 👀
Bila u ovlastenom servisu,vidljivo je da prckalo po motoru jos prije,jedino sto preostaje je opet otvarati motor ali su malo skepticni. Jeli ima itko isti ili makar slican problem,da mi date savjet? Prodala bi je ali ni ne znam ko bi je kupio..
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže fobia24

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #1 poslato: 04. Maj, 2024. 05:28 »
Naslov teme je u pogresnoj sekciji.
Za toliku potrosnju ulja je morao reci i koliko potrosi jer "malo veca" bi se moglo protumatici 1l na 5000km, a ne 500. Taj motor kao nov na mom proslom autu nije trosio ulja. Jel su u servisu eliminisali turbinu kao uzrok?

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #2 poslato: 04. Maj, 2024. 09:10 »
Ispricavam se za fulanje grupe.

Pa ja sam skuzila da veća potrosnja iznosi tipa litru na 3,4 tisuce. Nije ni to dobro ali je prihvatljivije od ovog. Covjek iz sela ima identican auto sa 10000km manje,auto mu radi ka sat,nikakvih problema.
Na prvom pregledu auta mi je receno da je generalno sve ok. Komentari od to je normalno za taj motor,pogotovo ako vozis brzo,te su prokomentirali da triba motor otvarati ,klipove ne znam ni ja sto ali da ima u verzija da prominem motor.... sad sljedeci tjedan iden se naruciti u drugi servis da vidim njihovo mišljenje
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Na mreži wkobre

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #3 poslato: 04. Maj, 2024. 10:09 »
Ja bih probao za početak isto ulje koje sipa taj komšija.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #4 poslato: 04. Maj, 2024. 10:56 »
Ja bih probao za početak isto ulje koje sipa taj komšija.
Najzalosnije, u istom smo servisu i isto ulje se koristi
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #5 poslato: 04. Maj, 2024. 12:52 »
Taj motor je pregrijavan ocigledno. Nazalost bez otvaranja nema pomoci. Koje ulje se sad sipa u motor?

To je loš covjek koji tako zavali zenu, svjesno ti uvalio auto. U fazonu snalazi se. Za pocetak naspi orginalno ulje, i vozi ga do 2000 obrtaja. Pa prati situaciju. Ako i tada bude trosio. Otvaranje.

Takodje nek majstor provjeri da li turbima radi kako treba i da li ona ne jede ullje.

Ps

Kako izgleda motor okolo? Da ne curi neki semering? Kakav je dim na izduvu?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #6 poslato: 04. Maj, 2024. 13:56 »
Taj motor je pregrijavan ocigledno. Nazalost bez otvaranja nema pomoci. Koje ulje se sad sipa u motor?

To je loš covjek koji tako zavali zenu, svjesno ti uvalio auto. U fazonu snalazi se. Za pocetak naspi orginalno ulje, i vozi ga do 2000 obrtaja. Pa prati situaciju. Ako i tada bude trosio. Otvaranje.

Takodje nek majstor provjeri da li turbima radi kako treba i da li ona ne jede ullje.

Ps

Kako izgleda motor okolo? Da ne curi neki semering? Kakav je dim na izduvu?

Nije mi poslalo prvi odgovor pa cu ponovno.
Zao je i meni sto san naivno pala ali na greskama se uci,jedino mi je zao sto nije da se znamo od jucer. On se ogradia, ponovia je da trosi ulje ali da nije pratia na koliko te da je nije trosila toliko.

Koliko znam castrol 5w30 ako se ne varam.  Motor cist,sve okolo cisto nigdi nista ne curi, ne dimi (imam obicaj zbog starog auta pogledat u retrovizor kad stisnem jace gas).  Filteri mijenjani prije cca 3ipo tisuce km,sljedeci tjedan cemo ponovno sve
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #7 poslato: 04. Maj, 2024. 14:01 »
Evo trenutno stanje,ulivena litra ulja nakon paljenja lampice,sad je proslo cca 240km otad
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #8 poslato: 04. Maj, 2024. 16:31 »
Nazalost. Losa situacija... Al vrijedi popraviti. Jer ces bolje proći nego da ga prodas ispod cijene. Inace taj vrs niko ne mazi a primamljiv je i svi ga hoce :))
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #9 poslato: 04. Maj, 2024. 21:44 »
Toliko ulja da trosi, a da ne dimi je malo nerealno. Pre je da negde curi kao blesav.

Po ovom meracu je 800ml na 240km, taj motor ne bi ni palio jer kompresiju tesko da bi imao sa ovom potrosnjom ulja. Ako se duze vozi ovako, a ima i dalje dpf verovatno bi bio toliko zacepljen da snagu ne bi ni imao.

Menjaj servis, jer ti koji su ti rekli da je sve ok i da je to normalno, veze sa vezom nemaju.

  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #10 poslato: 04. Maj, 2024. 23:20 »
Toliko ulja da trosi, a da ne dimi je malo nerealno. Pre je da negde curi kao blesav.

Po ovom meracu je 800ml na 240km, taj motor ne bi ni palio jer kompresiju tesko da bi imao sa ovom potrosnjom ulja. Ako se duze vozi ovako, a ima i dalje dpf verovatno bi bio toliko zacepljen da snagu ne bi ni imao.

Menjaj servis, jer ti koji su ti rekli da je sve ok i da je to normalno, veze sa vezom nemaju.

Ja stvarno vizualno nisam uocila da itimalo dimi. Dpf je uklonjen iz xy razloga od prvog vlasnika. Vozila san ga i di san ga ostavila upaljenog pa i ugasenog nema kapi ulja,a ispod haube sve cisto.
Komentari su svugdi ka normalno da puno trosi,ali
 to tvoje ne valja,u banani je a motor nije dobro dirati i otvarati. Eto... probat cu ovaj tjedan vidjet na cemu sam.
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #11 poslato: 05. Maj, 2024. 00:19 »
Bez dpf a tolika potrosnja ulja bi tek trebala da bude uocljiva na izduvu.

Raspitaj se sta imas najozbiljnije od servisa, (privatnih ne ovlascenih) koji su na glasu i oteraj na pregled. To je moj savet
« Poslednja izmena: 05. Maj, 2024. 00:24 Buca Skoda Mladenovac »
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #12 poslato: 05. Maj, 2024. 12:33 »
Bez dpf a tolika potrosnja ulja bi tek trebala da bude uocljiva na izduvu.

Raspitaj se sta imas najozbiljnije od servisa, (privatnih ne ovlascenih) koji su na glasu i oteraj na pregled. To je moj savet
Zvala sam momka koji je na dobrom glasu sto se tice posla i kompliciranijih problema. Tocno se nadam da ce se nesto rijesiti. Javim rezultate i hvala na savjetima
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Na mreži MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #13 poslato: 12. Maj, 2024. 12:46 »
Evo,najnovije.. dode mi da zapalim auto. 4mehanicara (sto ovlastenih sto ne) su pregledali auto,promijenjeno ulje,filteri...auto je po svima jako odrzavano i utegnuto. Nigdi ne curi,ne lupka,ne dimi. Nista. Naliveno je ulje i covik mi je reka da doden za 400km da vidi on koliko je potrosnja.Jedini izlaz je generalka motora. Ali,po rijecima na 4strane,ne garantira mi se da ce se stanje popraviti usprkos generalki. I evo dva zadnja dana,prvo paljenje jutarnje,umjesto verglanja 2 sekunde,pocela je verlgati 5 sekundi,bas uocljivo. Da napomenem,zivim na moru,temperature danju su preko 20,nocu nisu ispod 7stupnjeva. Za tri dana idem kod 5 mehanicara,da vidim i njegovo misljenje
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže fobia24

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #14 poslato: 12. Maj, 2024. 13:29 »
Ja bih se svakako obratio prodavcu i trazio raskid ugovora. Nije naveo da guta ulje, a ne samo da trosi, sto je svakako znao jer je morao dolivati jednom nedeljno litru.



Pretraga foruma [Google]