Autor Tema: Fabia 4, utisci, komentari, informacije  (Pročitano 9442 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #75 poslato: 01. Jun, 2023. 15:07 »
Ма продана душа...  :)
Ствар укуса, али је Ф4 много лепша и боља (само да ме не демантује кад дође)...
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže observer

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #76 poslato: 01. Jun, 2023. 16:08 »
Ja nisam imao prilike da vozim F4 ali jesam Ibizu i to je za plakanje u smislu kvaliteta enterijera, izolacije i opšteg utiska. Deset godina sam imao Polo (2010-2020) i možda me je to malo razmazilo sa očekivanjima. Uglavnom, utisak je da su cene otišle previše gore (ja razumem inflaciju i sve ali 30% je nenormalno i potpuno neopravdano za ono što se za te pare dobija). Na sreću ne moram da žurim (planiram da Golfa eksploatišem bar još 10 godina).
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Mareska

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #77 poslato: 01. Jun, 2023. 16:47 »
Ма продана душа...  :)
Ствар укуса, али је Ф4 много лепша и боља (само да ме не демантује кад дође)...
Lepota je stvar ukusa, a da je bolja i funkcionalnija nije sigurno barem po recima coveka koji ih je do sada vozio.
Elem pre neki dan sam bio do auto cacka 29.000e oktavia 2.0 dsg pa da li su oni normalni😂😂
  • Vozi: Passat

Van mreže Šiki

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #78 poslato: 01. Jun, 2023. 16:52 »
 Slažem se sa observerom. Ja sam 11 godina vozio fabiju prve generacije i u odnosu na 3., a pogotovo na 2. generaciju ovog modela je dosta iznad u smislu upečatljivog kvaliteta izrade i upotrebljenih materijala. I dan danas(pošto je ostala u krugu porodice) u enterijeru ništa ne "krcka", sve je pedantno i kvalitetno uklopljeno. Što se tiće 4. generacije, još uvek nisam imao prilike da je detaljnije pogledam. Ovako, na prvi pogled, deluje zaista lepo, moderno i skladno, i uz prvu generaciju mi se svakako dopada i ostavlja lep utisak.
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #79 poslato: 01. Jun, 2023. 17:46 »
Lepota je stvar ukusa, a da je bolja i funkcionalnija nije sigurno barem po recima coveka koji ih je do sada vozio.
Elem pre neki dan sam bio do auto cacka 29.000e oktavia 2.0 dsg pa da li su oni normalni😂😂

Писао сам већ о овоме, али да се укратко поновим.
Супруга одлучила да заменимо Ф3 (купљена нова, вожена 2 месеца мање од пет година).
У кратком времену испробали 7-8 сокоћала исте или мало слабије класе (Свифт, Игнис, Степвеј, Клио, Ц3, Кросленс, Дастер, Стоник, ...). У све улазили и седали и супруга и син.
Последње што су испробали је Ф4 и реакција им је била идентична, када су сели у њу, узели волан у руке и мало се осврнули, обоје су само рекли "То је то!". Исто сам и ја реаговао. И моја очекивања су усклађена са класом и ценом Ф4, а то је да спада у скоро па најјефтинија возила, па и не могу очекивати спејсшатл.

Такође, возили смо скоро пет година Ф3, у истом пакету опреме и са истим мотором, и испунила је сва наша очекивања и више, а на први поглед Ф4 делује доста боље.

А цене су катастрофа, јер након пет година нова Ф4 је 85% скупља од тада нове Ф3! А неко је о томе и писао цитирајући неки чланак, да ми сада кроз ове надуване цене заправо плаћамо произвођачима њихов развој електромобила! Али шта да се ради, узми или остави!
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #80 poslato: 02. Jun, 2023. 16:03 »
Moj dobar drug je uzimao kao drugi auto uvek novu fabiu,sad kad je hteo ovu nesto su ga iznervirali ode i kupi novi hyundai i20 njegov komentar je gde mi je pamet do sada bila.. Stvarno lep gradski autic.
Da, i20 je bio i za mene kandidat u uzem izboru. Zaista nije posebno bitno ali je zanimljivo, treba uporediti zvuk zatvaranja vrata u i20 i F4. U i20 to zvuci kao da je auto vise klase a u F4 zveci... Od tih sitnica i sminkerskih stvari ovo sam odmah zamerio F4. Druga razlika, u i20 se nekako bolje sedi napred. E sad, sedista u F4 u Ambition i Style opremi su prilicno razlicita. Oblik (i materijal) je drugaciji ali ne znam koliko je udobnost razlicita odnosno da li ima razlike u sundjeru i konstrukciji. Pokusavao sam da podesim sediste u F4 ali nisam bio zadovoljan. Ova dilema mi je ostala jer nisam ima dovoljno prilike u salonima da uporedim. Videcemo kada mi stigne auto i kada ga budem vozio malo duze.
Sve ostalo mi je bilo na strani F4. Naprimer ne mogu da svarim zadnju stranu kod i20, sve ostalo je odlicno. Vise verujem u menjac, motor i mehaniku kod F4 a to mi je najvaznije (Nadam se da ne gresim u ovome). Oprema kod F4 Style je zaista odlicna. I20 se sklapa u Turskoj...
Kad sam se premisljao i20 je bio znacajno jeftiniji od F4 u odgovarjucoj opremi. Trenutno su izjednaceni po ceni. Treci kandidat mi je bio Reno Clio eventualno a cetvrti nije ni bitan.
Pravo da vam kazem presudio je 1.0 tsi 110 KS kod F4. Tu na osnovu raznih stvari imam velikih ocekivanja. Bude li me razocarao relativno brzo cu prodati Fabiu. Taj motor se veoma dobro chipuje na mnogo vecu snagu (ja to inace necu raditi) ali i to nesto govori.
Po mom misljenju bez obzira na visoke cene (u toj klasi) najbolji odnos placenog i dobijenog je kod F4. Nadam se da necu promeniti misljenje ali videcemo. Jako cenim sto F4 ima najnizi koeficijenta otpora, 0.28 cini mi se.
Dakle ono sto mene zanima jeste koliko je F4 tiha i izolovana (tu ce gume biti jako vazne) i kakva joj je potrosnja.
Ma zanima me sve u vezi voznje, motor, menjac, lezanje u krivinama...
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #81 poslato: 02. Jun, 2023. 16:30 »
E moram jos nesto da napisem, mozda mi neko od vas razjasni.
TVRDA PLASTIKA.
Mene fascinira koliko ljudi na forumima, takodje i novinari koji testiraju automobile, pisu o tvrdoj plastici. Prosto pocnu da svrsavaju kad negde na vratima, tabli itd. vide parce najjeftinijeg platna ili kakvu letvicu od najjeftinijeg recikliranog materijala, ili neki srebrni detalj (ofarbana plastika), padaju u trans kad vide neku vestacku kozu, letvicu od aluminijuma ili cak pravog drveta i slicnih detalja koji obicno stoje po podrumima, shupama, kontejnerima i deponijama. Samo da nije TVRDA PLASTIKA!!!
Ljudi u cemu je stvar? Da li oni spavaju u kolima ili makar redovno maze svoje obloge vrata, instrument table...
Moze plastika ali da je makar mekana na dodir. Moze i da se raspada i da cvrci ali da je mekana.
Ili ono, moze da se kvari, raspada, da mi deci oduzima i najosnovnije (jer par puta godisnje iz dzepa isteruje nekoliko stotina evrica) ali da pise "Audi" "BMW" i slicno. Znam jednog koji stanuje kao podstanar, ima decu, ali iznajmljuje garazu za svog ljubimca (inace krntija stara 15 godina).
U cemu je tajna? 
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #82 poslato: 02. Jun, 2023. 16:46 »
Zaista nije posebno bitno ali je zanimljivo, treba uporediti zvuk zatvaranja vrata u i20 i F4. U i20 to zvuci kao da je auto vise klase a u F4 zveci... Od tih sitnica i sminkerskih stvari ovo sam odmah zamerio F4.

Е ово је и код Ф3 коју смо возили била једна од малобројних замерки, кад затвараш возачка врата а она звече...
Неки објашњавају, наводно, да је и то разлика између Пола и Ф, и да је на Полу, рецимо, дебљина стакла 5мм а на Ф 4,5мм, и да се тако штеди, па онда и звечи... :(

И Фбиа - читај приватне поруке.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #83 poslato: 02. Jun, 2023. 17:02 »
Е ово је и код Ф3 коју смо возили била једна од малобројних замерки, кад затвараш возачка врата а она звече...
Неки објашњавају, наводно, да је и то разлика између Пола и Ф, и да је на Полу, рецимо, дебљина стакла 5мм а на Ф 4,5мм, и да се тако штеди, па онда и звечи... :(

Ima jedna olaksavajuca okolnost. To zveckanje moram da cujem samo jednom po voznji, dok ulazim u auto, tako da bas me briga ako to bude najveci problem.
Nego niste uporedili taj zvuk sa vasom F3 i onom u salonu sa F4. Jel bilo razlike?
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Mareska

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #84 poslato: 02. Jun, 2023. 17:10 »
Е ово је и код Ф3 коју смо возили била једна од малобројних замерки, кад затвараш возачка врата а она звече...
Неки објашњавају, наводно, да је и то разлика између Пола и Ф, и да је на Полу, рецимо, дебљина стакла 5мм а на Ф 4,5мм, и да се тако штеди, па онда и звечи... :(

И Фбиа - читај приватне поруке.
Verovao ili ne da vidis i na superb ambisn kako uvece vrata, a pasat comfortline kao da je mercedes naspram nje.
  • Vozi: Passat

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #85 poslato: 02. Jun, 2023. 17:10 »
Ima jedna olaksavajuca okolnost. To zveckanje moram da cujem samo jednom po voznji, dok ulazim u auto, tako da bas me briga ako to bude najveci problem.
Nego niste uporedili taj zvuk sa vasom F3 i onom u salonu sa F4. Jel bilo razlike?

Зар мислиш да сам од жене и сина имао прилику да се бавим неким детаљима? Једва су ме пустили да и ја пробам...  :) :) :)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #86 poslato: 02. Jun, 2023. 17:12 »
Verovao ili ne da vidis i na superb ambisn kako uvece vrata, a pasat comfortline kao da je mercedes naspram nje.

То је заиста разочаравајуће!
Па разлика у цени Суперба и Ф је најмање два пута!
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #87 poslato: 02. Jun, 2023. 17:13 »
E sad bi mogli da napisemo sta je cija lista prioriteta za dodatnu opremu.
Moja lista je sledeca (uzimajuci u obzir odnos cene i koristi):
1. Klima (bilo koja)
2. Udobnost sedista (naprimer lumbalna podrska, mogucnost podesavanja, uopste udobnost sedenja)
3. Parking senzori zadnji (zvucni), jako korisno!
4. Rezervni tocak, bilo koji a ne alat za krpljenje.
5. Tempomat.
Ovde ide nekoliko praznih mesta jer sve ostalo ne zasluzuje svoju cenu.
Obrtometar bi bio na vrhu ali to ima svaki auto i nije vise dodatna oprema.
Jako bih voleo detekciju mrtvog ugla ali je preskupo i necu staviti na listu.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže munja23

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #88 poslato: 02. Jun, 2023. 17:16 »
E sad bi mogli da napisemo sta je cija lista prioriteta za dodatnu opremu.
Moja lista je sledeca (uzimajuci u obzir odnos cene i koristi):
1. Klima (bilo koja)
2. Udobnost sedista (naprimer lumbalna podrska, mogucnost podesavanja, uopste udobnost sedenja)
3. Parking senzori zadnji (zvucni), jako korisno!
4. Rezervni tocak, bilo koji a ne alat za krpljenje.
5. Tempomat.
Ovde ide nekoliko praznih mesta jer sve ostalo ne zasluzuje svoju cenu.
Obrtometar bi bio na vrhu ali to ima svaki auto i nije vise dodatna oprema.
Jako bih voleo detekciju mrtvog ugla ali je preskupo i necu staviti na listu.

Mislim da je sve što si naveo bitno, ali bitnije od svega da ima dosta airbag-ova. Ja sam na svoju fabiu 2015 kada sam pakovao stavio sve od airbag-ova što je moglo da se stavi. Kada sam to štiklirao, onda sam išao na sve ostalo, tj. ostalo je jako malo stvari koje nisam stavio  :)
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #89 poslato: 02. Jun, 2023. 17:18 »
Зар мислиш да сам од жене и сина имао прилику да се бавим неким детаљима? Једва су ме пустили да и ја пробам...  :) :) :)
Blago tvojoj zeni i sinu!
Nadam se da ti ne zakidaju na hrani i slicnom  =))
Ozbiljno, bas lepo od tebe sto si tako pazljiv prema njima ja na tvom mestu ne bih prodavao F3 tako mladu i tek razradjenu.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?



Pretraga foruma [Google]