Autor Tema: Zvuk iz haube... neko zujanje?  (Pročitano 434 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NeskelaZapočeo temu

Zvuk iz haube... neko zujanje?
« poslato: 10. Jan, 2024. 16:17 »
Fbia posle vožnje kada ugasiš auto i izađeš, jel ti se čuje neki zvuk iz haube...neko zujanje, kao neka struja ili tako nešto?
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže fobia24

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #1 poslato: 10. Jan, 2024. 16:39 »
To se cuje i na oktaviji novoj. Nekoliko minuta po gasenju sve dok ne ode racunar u sleep mode. Cuje se i unutra. Normalna pojava.

Na mreži Fbia

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #2 poslato: 10. Jan, 2024. 17:22 »
Nisam primetio. Obraticu paznju pa cu ti javiti. Medjutim kad dignem haubu, povremeno cujem povremeno neko zujanje i cini mi se i kliktanje.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže fobia24

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #3 poslato: 10. Jan, 2024. 17:31 »
Ja cujem jer parkiram u garazi gde je apsolutna tisina.

Van mreže NeskelaZapočeo temu

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #4 poslato: 10. Jan, 2024. 20:36 »
Evo sad sam opet obratio pažnju.
Ja nema potrebe da otvorim haubu,čim ugasim auto čuje se neko zujanje i da kao neko kliktanje(kao neki ventilator da polako usporava a jedna lopatica nešto kači)tako neki zvuk.I onda prvo staje zujanje pa onda kliktanje sve to ukuono traje jbg oko nekih 15 sekundi.
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Na mreži Baltazar

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #5 poslato: 10. Jan, 2024. 22:16 »
Električna vodena pumpa.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže NeskelaZapočeo temu

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #6 poslato: 11. Jan, 2024. 19:10 »
Recimo da ste obojca u pravu.Fobia24 reče da je to normalan zvuk dok ne ode racunar u sleep mode.
Baltazar reče da je to električna vodena pumpa.
Sad me zanima da li je to normalan zvuk za električnu vodenu pumpu ili nešto nije u redu?

Ja se izvinjavam možda nekome moja pitanja zvuče smešno, ali ne razumem se mnogo u automobile i vozio sam sve stare automobili od min. 7+ i više godina starosti gde sme krcka, lupa,škripi....Tako da ne znam šta je normalno a šta ne, i manje više šta kako treba da se čuje kada je novo.

  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Na mreži Zdushan

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #7 poslato: 11. Jan, 2024. 19:36 »
Neam pojma sta je, ali čuje se i na mom 2.0 traktoru

Na mreži Baltazar

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #8 poslato: 11. Jan, 2024. 20:15 »
Recimo da ste obojca u pravu.Fobia24 reče da je to normalan zvuk dok ne ode racunar u sleep mode.
Baltazar reče da je to električna vodena pumpa.
Sad me zanima da li je to normalan zvuk za električnu vodenu pumpu ili nešto nije u redu?

Ja se izvinjavam možda nekome moja pitanja zvuče smešno, ali ne razumem se mnogo u automobile i vozio sam sve stare automobili od min. 7+ i više godina starosti gde sme krcka, lupa,škripi....Tako da ne znam šta je normalno a šta ne, i manje više šta kako treba da se čuje kada je novo.
Moje misljenje je da nemas razloga za zabrinutost. Kod mene se cuje 5 godina i nema problema.
Pominjamo je ovde na forumu u nekoliko tema. Kada sam prvi put cuo raspitao sam se kod mehanicara i guglao na stranim forumima.
Ja sam shvatio da po gasenu motora el. pumpa radi jos neko vreme da ohladi naprimer turbopunjac.
Imam poznanika koji radi u Skoda servisu, kada na prolece budem radio veliki servis pitacu ga da mi potanko objasni.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži petarp031

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #9 poslato: 11. Jan, 2024. 20:59 »


Ja sam shvatio da po gasenu motora el. pumpa radi jos neko vreme da ohladi naprimer turbopunjac.

Tačno tako, odlično rešenje.
Pozdrav

Van mreže romano_st

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #10 poslato: 29. Jan, 2024. 23:16 »
Pozdrav, meni se to čuje na novom Kodiaqu i Fabiji, dok god mi se ne pogase coming home svjetla, moše biti električna pumpa jer znam da Kodiaq ima tu neku dodatnu pumpu u rashladnom sistemu kod filtera ulja, za fabiju ne znam
  • Vozi: Kodiaq,Fabia 4

Van mreže NeskelaZapočeo temu

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #11 poslato: 30. Jan, 2024. 10:57 »
U pravu si romano_st.I kod mene isto na novoj Fabiji se čuje taj zvuk, zvao sam servis i objasnili su mi da to električna pumpa završava svoj nekij posao(pričao lik 5min. zaboravio sam tačno šta je sve rekao).
U međuvremenu se pre neki dan na parkingu pored mene  parkira novi Karoq i potpuno isti zvuk, popričam sa dečkom i to je to.
Tako da nema brige.
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže che_guevara

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #12 poslato: 31. Jan, 2024. 12:54 »
da se i ja zapljunem :) ...i kod mene se isto čuje, ali me nikad nije brinulo i ako nisam znao o čemu se radi...kapiram da tako mora i idem dalje
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže nightrider

Odg: Zvuk iz haube... neko zujanje?
« Odgovor #13 poslato: 01. Feb, 2024. 03:49 »
Meni se na novoj oktaviji cuje zujanje kada ugasim auto, podseca na rad unutrasnje ventilacije ili kao recimo kulera od kompjutera. a posto ja ostanem u ugasenim kolima zbog posla, to se ponavlja i traje po 5-10 minuta pali se i gasi...cisto da me nervira  :)



Pretraga foruma [Google]