Autor Tema: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?  (Pročitano 11878 puta)

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Markkoni

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #15 poslato: 15. Mar, 2022. 16:29 »
Ja sam vozio službeni Rapid 1.6 TDI 115 KS.
Za taj auto imam samo reči hvale što se tiče pouzdanosti, održavanja, potrošnje, autonomije, ponude prostora. Mislim da ne postoji tako praktičan auto te veličine. Sa druge strane, ceo enterijer je u tvrdoj plastici, zvučna izolacija nije na nekom nivou, sedišta mnogima ne odgovaraju (meni nisu bila problem osim na baš dugim putovanjima). Ovaj koji sam ja vozio je prešao 180.000 km bez ikakvih vanrednih intervencija. Imam utisak da može da pređe još 3x toliko uz kvalitetno održavanje.

Van mreže maxim

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #16 poslato: 16. Mar, 2022. 07:40 »
Mogu samo da potvrdim ono sto je kolega Markoni rekao, skroman (slaba oprema, mada je moj style, i sedista neudobna) ali odlican prevoz, motor vrh, niska potrosnja.
  • Vozi: Skoda Scala

Van mreže toro86

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #17 poslato: 16. Mar, 2022. 11:42 »
Hvala i ja vise naginjem ka ovom 1.6TDI, citam svasta o lancu,  pa me to iskreno odbija...
  • Vozi: Fabia Combi 1.6 TDI 2010

Van mreže SuperB

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #18 poslato: 16. Mar, 2022. 18:47 »
Moje iskustvo 1.2tsi na satu 220.000 km, od popravaka 2 menjanja diskova i plocica, 1 korpa kvačila, remont alternatora. Na pocetku prvih 20.000 km bila potrošnja ulja, a posle toga ne.
Enterijer plastika sklona ogrebotinama, na vecim brzinama nestabilan, ne trpi jak bocni vetar - previse zanosi auto. Motor startan, izdrzljiv, odrzavanje jeftinije od dizela.

Drugi 1.0tsi (3 cilindra) presao 120.000km, nema neke osetne razlike od 1.2tsi.

U svakom slucaju u tom cenovnom rangu sasvim korektan auto, izdrzljiv.



Pretraga foruma [Google]