Autor Tema: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora  (Pročitano 1228 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KalkanZapočeo temu

Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« poslato: 08. Jul, 2023. 22:21 »
Pozdrav svima,

Nov sam clan te je ovo moja prva tema i ujedno i pitanje.
Naime kratak istorijat - Dobio sam u zameni Skodu Fabiu vRS iz naslova (1.4L 180KS benzin). Auto je imao gresku na senzoru radilice, u pitanju je bio lanac koji je malko prezupcio. Auto je oteran na servis i odradjeno je zupcenje sa svim spanerima zamenjenim kao i lancem i vodenom pumpom. Osim toga sredjen je i semering radilice, odradjen je i mali servis i zamenjene su svecice i svi filteri. Osim toga ulje je menjano i nasuto 5w30 Long LIfe III. Sipana nova rashladna tecnost, svi spaneri i pk kaisevi zamenjeni. Cak su i diskovi i plocice nove stavljene. E sad, auto je pokupljen sa servisa i motor prede, sve je kako treba - odem i operem automobil i okrenem nazad do radnje. Na putu pokusam da obidjem kamion koji je isao 20km/h (pride uopste nisam stao na papucicu gasa i pokusao agresivno da obidjem) i u tom trenutku zatreperi greska motora 4 puta i ugasi se i dashboard izbaci EPC gresku... Motor od tog momenta pocinje da "skace" i trese i svaki put kada se ili doda malo gasa ili ako se vozilo potpuno zaustavi na semaforu - naravno ne vuce uopste vise. Odmah sam parkirao automobil i prikljucio OBD2 dijagnostiku i ocitao gresku na telefonu (sledi greska ispod). E sad greska je na 1. i 4. cilindru jer misfire-uju jelte i postoji peta greska na turbini samoj. Meni izgleda kao da je problem sa usisnom granom - na oko nisam mogao da nadjem dal je neka spulna na usisnoj grani popustila ili da li postoji rupa na crevu usisa. Interesuje me da li neko mozda ima predstavu sta bi konkretno ovo moglo da bude jer mi je automehanicar otisao na odmor...

Greska:
Car Scanner ELM OBD2
Version: 1.99.2/400992/GP
DTC report
Connection profile: Skoda OBD-II / EOBD 1.0L-2.0L TSI/TFSI CAN-UDS + AT/DSG (PQ26, MQB, MLB, MSB, etc.)Date: 7/8/2023 9:26:44 PM
VIN: TMBEP65JXB3098669
============================
OBD-IIOBD-II
DTCs: 3
----------------------------
P0300 [0x0300]
Random/multiple cylinder(s) - misfire detected
Engine Misfire Detected
Status: Pending
----------------------------
P0301 [0x0301]
Cylinder 1 - misfire detected
Cylinder 1 Misfire Detected
Status: Pending
----------------------------
P0304 [0x0304]
Cylinder 4 - misfire detected
Cylinder 4 Misfire Detected
Status: Pending
============================
01. Engine control unit01. Engine control unit
DTCs: 5
----------------------------
04054 [0x000FD6]
P030100: Cyl.1, Misfire Detected
Status: Test failed, Pending, Test failed since last DTC clear, Test not completed during this operation cycle
----------------------------
04063 [0x000FDF]
P030400: Cyl.4, Misfire Detected
Status: Test failed, Pending, Test failed since last DTC clear, Test not completed during this operation cycle
----------------------------
07960 [0x001F18]
P130A00: Hide cylinder
Status: Pending, Test failed since last DTC clear
----------------------------
04051 [0x000FD3]
P030000: Random/Multiple Cylinder, Misfire Detected
Status: Test failed, Pending, Test failed since last DTC clear, Test not completed during this operation cycle
----------------------------
04270 [0x0010AE]
P003300: Turbo Charger Bypass Valve Control Circuit
Status: Test failed, Pending, Confirmed, Test failed since last DTC clear, Test not completed during this operation cycle
============================


Hvala puno unapred!
  • Vozi: Fabia vRS

Na mreži wkobre

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #1 poslato: 08. Jul, 2023. 22:59 »
https://youtu.be/3R-0J38Phfc

Nije neki odgovor, al bar nešto. U vezi greške za turbinu, ima onako solidna lista šta bi moglo biti,pa to najbolje majstor da se sačeka..
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže KalkanZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #2 poslato: 08. Jul, 2023. 23:09 »
Hm, pa jesu menjane svecice i stavljene su Iridium TT - samo mi ne ide u glavu u toku ubrzanja da svecica odreaguje, kontam da bi ona odmah bacila gresku. Hvala najlepse - bacicu oko sutra preko dana.
  • Vozi: Fabia vRS

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #3 poslato: 08. Jul, 2023. 23:59 »
Pre da su bobine. Izvrti ih stavi 1 na 2 i 4 na 3. Obrisi greske pa vidi sta prijavljuje opet. Ako je isto, izvrti svecice, a prvo ih vizualno pregledaj svakako.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Ljuba

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #4 poslato: 09. Jul, 2023. 01:16 »
Slazeme se 100% sa Bucom, najlakse i najjednostavnije ti je da izvrtis bobine i svecice pa vidis hoce li se misfire pomerati između cilindara, samo bih dodao da obratis paznju na svecice 1 i 4, da nisu mozda nauljene, u tom slucaju bi valjalo izmeriti kompresiju na tim cilindrima.
Meni je zanimljiva greska vezana za bajpas ventil ili sto bi rekli anglosaksonci wastegate. Pod pretpostavkom da je on zabagovao vrlo moguce da pravi haos sa pravovremenim opaljenjem u cilindru te otud misfire kodovi.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže soneje

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #5 poslato: 09. Jul, 2023. 09:53 »
Ima i još jedna stvar što diagnostika često brljavi i prijavljuje svakakve kvarove.E sad ne znam tačno kakav je to motor,imaš na konektoru što spaja bobinu ili ignition coil 4 žice,dve su debele a dve tanke ,e te tanke su u prekidu negde ili samo jedna od njih moraš da ih prekontrolišeš dovojno je da samo jedna žica bude u prekidu i da diagnostika brljavi i pokazuje svašta od kvarova.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Van mreže KalkanZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #6 poslato: 10. Jul, 2023. 10:51 »
Hvala za odgovore - izvinjavam se sto ja nesto kasnije odgovaram, nisam bio u prilici.
Videcu danas da bacim pogled na bobine i zice, nisam siguran samo u slucaju bobina i coilova zasto bi bacio gresku u trenutku ubrzanja a sve vreme je radilo kako treba. Majstor koji je radio servis pre nego sto mi je predao auto kaze da je vozio kola kako bi "razradio" malo nove kocnice i da je sve savrseno radilo. Meni su greske iskocile i motor poceo da "ljulja" i "skace" 15 minuta nakon sto sam preuzeo automobil, doslovno uzeo kola i otisao oprao ga, na putu sa perionice do radnje u toku preticanja traktora - tras, greska i motor djuska.

Na kontu toga koji je motor - 1.4 benzinac sa 180ks je u pitanju, on ima i supercharger i turbocharger, supercharger radi do nekih 2500 obrtaja gde turbo preuzme.
  • Vozi: Fabia vRS

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #7 poslato: 10. Jul, 2023. 13:20 »
Slicnu situaciju smo imali na cetvorci gti. Auto radi ok, vozi se normalno dok ne krene da se vrti u obrtaje, tad upali safe i krene da podrhtava. Bobine na 1 i 2 cilindru. Mozda nije slucaj kod tebe ali ne kosta te nista da probas. Generalno kad pokaze misfire na nekom cilindru prvo se zamene mesta da se vidi jel do bobine/svecice. Posle toga ide merenje kompresije dizne itd...
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže KalkanZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #8 poslato: 12. Jul, 2023. 13:12 »
Ok konacno sam nasao vremena da zarotiram bobine... Sad mi tek nista nije jasno - nema gresaka, motor radi mirno  :-X
Nisam dizao mnogo obrtaje i nisam davao gas barem malo jace - sad me sve strah da nije turbina  :(
  • Vozi: Fabia vRS

Na mreži Ljuba

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #9 poslato: 12. Jul, 2023. 17:28 »
Provozaj malo auto, pređi desetinu km. Pokusaj da ponovis to sto si uradio prvi put kad je izbacio greske. Ako se ne ponovi jos bolje, bio je neki bag. Drzimo ti fige 🤞
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže KalkanZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia MKII EPC greska i greska motora
« Odgovor #10 poslato: 15. Jul, 2023. 13:40 »
Ok evo finalnog - Bobine, naravno. Zamenjene sve 4 i još jednom je misfireovao 3. Cilindar koji nije ranije i vratili smo stare svećice umesto novih Denzo Iridium TT i nema više missfireova i grešaka. Znači loša kombinacija je bila - stare dotrajale Bobine i nove svećice sa fabričkom greškom (ko bi ikad posumnjao na nove svećice).

Hvala svima na pomoći 🙂
  • Vozi: Fabia vRS



Pretraga foruma [Google]