Autor Tema: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali  (Pročitano 1248 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže emtexzgZapočeo temu

Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« poslato: 19. Avg, 2023. 18:35 »
Pozdrav,

Imam ovako problem ne pali mi se ventilator na hladnjaku,a klima mi jako slabo hladi dok na mjestu dok stojim na semaforu puse topli zrak.
Mislio sam prvo da je klima prazna na kraju skuzili da se ventilator ne pali.

Osiguraci su uredni, reley sam mjenjao prije 3 tjedna jer mi se cijelo vrijeme vrtio ventilator i ispraznio akumulator. Sada sumnjam u senzor temperature na hadnjaku jer vidim da ispod auta ima antifriza i u samoj posudici nestaje, ali samo pod pritiskom kada je auto vruc dok stoji na mjestu i hladan je ne curi.

Da li je moguce da se ventilator ne pali zbog tog senzora temperature na hladnjaku i da klima slabije hladi? Klima je uredna testirao ju danas tj. tlak je uredan ne pusta nigdje.

Hvala na odgovoru.

Lp
  • Vozi: Skoda Fabia 1.9TDI 2007

Van mreže hirurg

Odg: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« Odgovor #1 poslato: 19. Avg, 2023. 19:00 »
Naravno da je moguce. Nemoj napamet mjenjati. Nek ti neko pogleda dijagnostikom. Klima ne radi iz istog razloga. Na ovim vrucinama nine dobro da vozis auto. Inace ces imati glavobolju a i udar na novcanik. Vrlo moguce da je senzor upitanju. Ali ako se ne razumes otidji majstoru da ti tačno nadje sta je. Da ne bacas novac.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže DJM

Odg: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« Odgovor #2 poslato: 19. Avg, 2023. 20:02 »
To gdje curi tečnost jesi primjetio da je baš sa hladnjaka , ili je mjesto malo dublje prema sredini motora tačnije ispod pumpe za vodu s tim simptomima da curi ugijan motor u radu najprije pumpa vode
hirurg ti je dobro rekao ne vozi tako dok nije otišo dihtung i glava
Nek to majstor pregleda a ako nema na dijagnostici ništa nek ručno premjeri senzor temperature ja mislim da nije na hladnjaku nego na račvi termostat -glava a ima i još jedan koliko se sjećam u gornjoj zoni i sve to šalje na ECU i on okida ventilator
  • Vozi: OCTAVIA IV 2.0 TDI 85KW

Van mreže emtexzgZapočeo temu

Odg: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« Odgovor #3 poslato: 19. Avg, 2023. 20:14 »
Pozdrav,

hvala svima na odgovorima.  bravo2

Spojio sam se sa dijagnostikom da provjerim da li prikazuje temperaturu izgleda da valjda je toto pise mi na radijatoru no value dok ovaj na motoru radi.
Svakako cu odvesti majstoru jer mi nije pristupacan bez dizalice bez da rastavim pola auta. Bitno mi je samo da li moze biti od njega da se ne pali ventilator. Antifriz mi curi tocno ispod radijatora kad se gleda prednje strane onda je desno tocno ispod termostata ako se gleda odozgo kada se otvori hauba.

Naravno curenje se desava kada se auto zagrije pod pritiskom.

Slika sa dijagnostike u prilogu
  • Vozi: Skoda Fabia 1.9TDI 2007

Van mreže hirurg

Odg: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« Odgovor #4 poslato: 19. Avg, 2023. 20:30 »
Daj boze da ga nisi pregrijao...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže soneje

Odg: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« Odgovor #5 poslato: 19. Avg, 2023. 22:16 »
Pa ako kažeš da tečnost iz hladnjaka curi,hladnjak moraš da zameniš hteo ne hteo ,krpljenje ne dolazi u obzir.E sad zašto ti ne pali ventilator pa je hladnjak procurio zbog pritiska proveri ispod poklopca akumulatora one ogromne osigurače,možda imaš relej on ti je negde  pored servo pumpe,spoji direktno ventilator vidi dali radi prekontroliši sva creva.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži Ljuba

Odg: Fabia MK2 1.9tdi ventilator na hladnjaku se ne pali
« Odgovor #6 poslato: 19. Avg, 2023. 22:41 »
@emtexzg
Bez obzira sto ces ici kod majstora tema koja gađa tvoj problem ⬇️
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=14909.msg133998#msg133998
  • Vozi: Fabia 2



Pretraga foruma [Google]