Autor Tema: Zimska tečnost za vetrobran  (Pročitano 16373 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MAKS

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #15 poslato: 01. Feb, 2014. 17:48 »
Koliko ja znam nitro razredjivac neostecuje boju u slucajevima kad nesto obrisete na laku i naravno posle mokrom krpom na to mesto. Naravno da boju neostecuje ni uljani razredjivac. Ali i zbegavati kad god se moze to . Medicinski alkohol ako nesteti rukama nebi trebalo ni laku.
Imace ja korisitim KOPREN zimsla tecnost pakovanje tri litre i razblazim, ga malo i to je to . Znaci na ove tri litre litar-litar ipo kako kad i to je to . Inace od toga nisam primetio da mi je lak ostecen na kolima.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže sasacalko

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #16 poslato: 22. Okt, 2014. 09:53 »
       Sipao sam zimsku tečnost pre neki dan, ostatak sam ostavio 3 dana u hladnjak (-18 oC), sada sam je izvadio i  video da nije umrzla. Bilo bi dobro kada bi više nas testiralo tečnosti koje koriste, da bi znali koje mrznu, a koje ne. Tečnost koju ja koristim je na slici. 

Van mreže mirkuk38

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #17 poslato: 14. Nov, 2015. 19:00 »
Uzeo sam danas kanticu od 5L gotove zimske tečnosti MOTUL Vision Classic (štiti do -20C)


Pogledao sam na njihovom sajtu i vidim da nemaju letnju tečnost u ponudi, već samo Vision Exptert Ultra

- koncentrovana zimska tečnost koja štiti do -45C nerazblažena, pa se nudi mešanje sa vodom i naravno niža zaštita od smrzavanja. Ako se ova 1L zelene tečnosti zazredi sa 5L vode recimo, pretpostavljam da moć pranja donekle opada... ??
Očekivao sam da imaju "gotovu" tečnost za leto, koja se ne razređuje i čisti dobro...  wac1

Van mreže Beli82

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #18 poslato: 15. Nov, 2015. 00:48 »
Koliko je meni poznato, tačka mržnjenja se ispituje tako što se tečnost zamrzne, pa se prilikom otapanja označi na kojoj temperaturi se tečnost otapa, i to nazovu tačkom mržnjenja, verovatno kako bi imali neki vid rezerve prema vremenskim uslovima. Tako sam čuo da su naši  ljudi testirali neke tečnosti. Pretpostavljam da tečnost deklarisana na -20c ne mrzne baš na -20c već na -25 ili čak -30c konstantne temperature. Ja kupujem na Euro-petrol pumpama tečnost Glazer, i nikada mi nije smrzla.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže batke

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #19 poslato: 15. Nov, 2015. 08:31 »
Pre neki dan sam kupio neku tečnost na akciji. Sinoć friz podešen na -20 i evo rezultata.
Tečnost se nije zamrzla.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mirkuk38

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #20 poslato: 15. Nov, 2015. 20:09 »
Kažu francuzi da se ovaj zimski koncentrat meša 1L sa 4L vode u letnjoj sezoni...
http://motul.speclube.com/wp-content/uploads/products/specifications/Vision%20Expert%20Ultra%209925%20(GB).pdf

Samo me zanima da li takva tečnost lošije čisti staklo od zimske mešavine 1:1 ??

Van mreže ivan4994

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #21 poslato: 14. Jan, 2016. 17:59 »
Danas kupih 5L tecnosti za 260 din.(13. avgust puni, nikad cuo za njih) po preporuci drugara koji je testirao 2 dana u zamrzivacu i nije zamrzla... Ako nekoga zanima gde, neka mi se javi na pp. da ne bih reklamirao prodavnicu...
  • Vozi: fabia mk1 sedan 1.4 16v 74kw

Van mreže mirkuk38

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #22 poslato: 14. Jan, 2016. 22:56 »
Nije poenta imati tečnost koja ne mrzne, već i pored toga da ne šteti kederima i laku na vozilu... a tek je to teško utvrditi :(. Stoga, pobornik sam skupljih ( i  nadam se, kvalitetnijih) brendova.

Na mreži Filip

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #23 poslato: 14. Jan, 2016. 22:57 »
meni se NIS-ova tečnost za pranje stakla deklarisana na -20 smrzla na -9 u Austriji pre dve nedelje
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže lipovaccc

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #24 poslato: 14. Jan, 2016. 23:25 »
Filipe moram da potvrdim ovu tvoju pricu oko zimske tecnosti u mojoj firmi od 9 skoda Praktik u 7 je smrzla tečnost za stakla i to sada kada je bio ovaj sneg pre par dana . I poslovođa otišao i kupio Wurth tečnost za stakla skupa ko otrov ali i vallja  i nije smrzla sledećeg jutra ...
« Poslednja izmena: 14. Jan, 2016. 23:27 lipovaccc »
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže mirkuk38

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #25 poslato: 14. Jan, 2016. 23:31 »
Da li je smrzla tečnost u čantrici ili površinska vlaga (iz vazduha) na diznama?


Van mreže lipovaccc

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #26 poslato: 14. Jan, 2016. 23:38 »
U ovom mom slucaju u firmi smrzla je u dole u posudi a i gore na diznama  . Kola nisu vozena 4 dana a bila na otvorenom a preko noci bilo oko -10.
« Poslednja izmena: 14. Jan, 2016. 23:40 lipovaccc »
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži hakkler

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #27 poslato: 14. Jan, 2016. 23:40 »

Van mreže Energo

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #28 poslato: 20. Avg, 2016. 13:02 »
Vi što mešate alkohol i destilovanu vodu, u kojoj razmeri to radite, mislim na zimske uslove?
  • Vozi: Ford Focus 1.8 TDdi

Van mreže marko nis

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #29 poslato: 02. Dec, 2016. 10:33 »
Koliko je kapacitet boce tecnosti za brisace kod Fabije mk1, i ako ide npr 2l koliko da sipam dva litra , litar ? Video negde 2/3 posude pa ako zaledi da ne napravi problem?
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1



Pretraga foruma [Google]