Autor Tema: OBD kodiranje  (Pročitano 3304 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže branko.kotorZapočeo temu

OBD kodiranje
« poslato: 29. Nov, 2021. 06:37 »
Od skoro moguce kodiranje putem OBDELEVEN.
Za sada otkljucao VRS temu instrument table, prikaz snage, obrtnog momenta, pritiska u gumama na instrument tabli, temperature ulja u mjenjacu, ulja u motoru i rashladne tecnosti, kolicina goriva u litre do punog tanka, aktivacija drl na infotainment sistemu, zakljucavanje automobila dok radi, a kad je kljuc izvan auta, deaktivirao sam prskalice za farove, upozorenje za pojaseve

Ono sto nije uspjelo, iako je pisalo da jeste je senzor g sile, zakucavanje kazaljki prilikom kontakta, video u pokretu.
I dalje je sve fresko, pa se ocekuje svaki dan sve vise otkljucanih opcija, i da radi sve bolje.




Na mreži AcoSk

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #1 poslato: 29. Nov, 2021. 18:11 »
Branko, sta je fresko? Koji auto si kodirao?

Van mreže branko.kotorZapočeo temu

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #2 poslato: 29. Nov, 2021. 18:13 »
Fresko znaci svjeze.
Oktavija, 2021.

Na mreži AcoSk

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #3 poslato: 29. Nov, 2021. 18:33 »
Znam da je fresko isto sto i sveze hahaa.. nisam na to mislio, nego sta je fresko tj. koji auto
Ok, sad je jasnije, pises to zbog SFD zastite... Znaci sad moze

Van mreže T@ree

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #4 poslato: 29. Nov, 2021. 18:39 »
Od skoro moguce kodiranje putem OBDELEVEN.
Za sada otkljucao VRS temu instrument table, prikaz snage, obrtnog momenta, pritiska u gumama na instrument tabli, temperature ulja u mjenjacu, ulja u motoru i rashladne tecnosti, kolicina goriva u litre do punog tanka, aktivacija drl na infotainment sistemu, zakljucavanje automobila dok radi, a kad je kljuc izvan auta, deaktivirao sam prskalice za farove, upozorenje za pojaseve

Ono sto nije uspjelo, iako je pisalo da jeste je senzor g sile, zakucavanje kazaljki prilikom kontakta, video u pokretu.
I dalje je sve fresko, pa se ocekuje svaki dan sve vise otkljucanih opcija, i da radi sve bolje.
Zakucavanje kazaljki ne radi ni preko long codinga ni preko aplikacija ni na Golfu 8 ni na Octaviji 4. Probaj drzati dugme za paljenje multimedije 30 sekundi dok se ne restartuje trebao bi video u voznji proraditi.

Van mreže milosgranice

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #5 poslato: 29. Nov, 2021. 21:19 »
To košta brat bratu bar 600
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže branko.kotorZapočeo temu

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #6 poslato: 30. Nov, 2021. 04:23 »
Probao sam, ne radi. Fajl se vidi u folderu, vidi se i thumbnail, ton ocita, ali se video uopste ne pokrene.

Na mreži dixon

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #7 poslato: 30. Nov, 2021. 11:35 »
Ма MIB 3 је тешко смеће од уређаја, закуцава и багује само тако

Van mreže Vladimir1971

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #8 poslato: 11. Jul, 2022. 10:15 »
Ne znam za ostale, kod mene radi savrseno.Odblokirao sam VIM preko OBD-a, i radi perfektno.Kao i BranoKotor, ubacio sam RS kokpit, iskljucio upozorenje za pojas, zadnja dnevna svjetla sam ukljucio, a cekam prepoznavanje znakova i povecavanje boja enterijera sa 5 na 30. Sto se tice videoa, skidam ih sa youtube-a (MP4, 720p), slika je odlicna i nema nikakvog kocenja i bagovanja.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2020 110 KW Style

Na mreži m@c|-|oR

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #9 poslato: 08. Apr, 2023. 16:29 »
Može li cornering light da se aktivira na neki način na A8?
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži dixon

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #10 poslato: 13. Apr, 2023. 12:43 »
Moze, 066/57-47-336

Van mreže Skorpion

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #11 poslato: 25. Mar, 2024. 22:25 »
Da ne otvaram novu temu... Da li neko od kolege sa foruma iz BG vec ima OBD11 i da li bismo mogli da dogovorimo da iskodiramo neke opcije na mom autu? Hvala unapred.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže hirurg

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #12 poslato: 26. Mar, 2024. 07:11 »
Sta trebas konkretno?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Skorpion

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #13 poslato: 26. Mar, 2024. 18:30 »
Cao,

Octavia je 2019 1.6TDI 85KW 5b Style kupjena u SRB, u kolima imam Bolero MIB2.5 sa Smart Linkom, ako je moguce da se aktivira Smart Link + (povezivanje preko Wi-Fi).

Takodje imam kameru ispod retrovizora kao i dugme na volanu za asistencije i glasovne komande ali nije aktivan: FRONT ASSIST, PARK ASSIST (ne znam da li za ovo je preduslov zadnja kamera, ja imam samo zadnjih parking senzora), LANE ASSIST, Blind SpotDetect i Cornering.

Ako ima jos nesto da se otkljuca ne bi skodilo :)
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže hirurg

Odg: OBD kodiranje
« Odgovor #14 poslato: 26. Mar, 2024. 21:53 »
Wifi zaboravi, ne podržava.
Park asistent isto.
Line asistencija je glupost neviđena, to mozes da imas akon8masnonu veliku kameru na soferki.
Glasovna navigacija nema podrsku za nase jezike.

Prebaci sve na engleski njemacki ili neki jaci strani jezik radice.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]