Autor Tema: Zvuk više u kabini  (Pročitano 11777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #15 poslato: 03. Jun, 2013. 14:00 »
Ni meni nije ništa pomoglo (vezice, sunđer) i dalje isto. Malo se smiri pa opet...
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže vnov

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #16 poslato: 07. Jun, 2013. 08:22 »
Da se javim da sam uspeo da rešim problem, vibracija više nema.Moraju da se izvuku oba creva iz žabica pa da se skine poklopac na kanalici i da se nabije sundjer što dublje, ja sam uspeo da naguram sundjer koliko je dugačka plastična kanalica.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #17 poslato: 18. Jun, 2013. 22:19 »
Hvala vnov-u za link sa briskode, urađeno kao na slici, nema više lupkanja koje se javljalo pri minimalnom broju obrtaja.


Isto sam to uradio i pored toga zamenio lanac i ... sad nema više tog zvuka, videćemo za dalje.
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže bistrozo


Van mreže nikolaj

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #19 poslato: 17. Sep, 2013. 13:58 »
Upravo to. Uradi nešto od gore napisanog i rešićeš problem. :)
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže dusantrx

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #20 poslato: 15. Jul, 2014. 20:51 »
meni se danas pojavio zvuk u kabini ali se cuje i napolju kad mi je otvoren poklopac motora kao neko lupkanje zujanje trrrrrrrrrr, pa mislim da su i meni te cevi ili mozda nesto drugo da li neko zna?
  • Vozi: yeti, 1,2tsi, 2010

Van mreže dusantrx

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #21 poslato: 16. Jul, 2014. 14:14 »
meni su danas otklonili zvuk i greska je bila ta da je upao kamncic u motor i to bi bilo to za 1.800 din.
  • Vozi: yeti, 1,2tsi, 2010

Van mreže Karlheinz

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #22 poslato: 23. Jul, 2014. 14:10 »
Koliko im je vremena trebalo da nađu i izvade kamenčić, i da li su još nešto radili, skidali, proveravali za tih 1800 din ?!
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže dusantrx

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #23 poslato: 24. Jul, 2014. 10:28 »
zvuk u kabini se resava tako sto se promeni filter za gorivo i kazu iz skode da ne treba mesati 96 i 98 oktana ili sipati jedan ili drugi ovi poboljsani ili sa aditivima su losiji a skuplji. i posto filter ima povratni ventil ugradjen i radi 6,6 bara sa visak pritiska vraca u rezervaor i desava se da cepka varira pritisak i promenom ventila resavate stvar a guranjem sundjera skupljate vlagu i kanalici samo sto nije bas resenje. nase gorivo je lose a filter je kineski i ima problema.
  • Vozi: yeti, 1,2tsi, 2010

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #24 poslato: 27. Okt, 2014. 23:42 »
Dosli hladni dani i sa njima i zvuk.Popio mi mozak kad god je na 900 obrtaja cuje se pa opada ili obrnuto. Udara od karoseriju pa zvuci kao trabant. Kad god pomeram crevo koje sam oznacio u prilogu pojacava se zvuk ali nikako da se smanji, sto znaci samo da je crevo koje vibrira bas blizu karoserije tj kanalice koja prenosi na karoseriju. Pitanje je da li neko ima slican problem i da li postoji neki servis koji resava ovu, od vise fabrickih gresaka koje su vise ili manje vec opisane... Svaki komentar je dobrodosao...

ps. Uvek mogu ja kao neko ko ne poznaje nis da rastavim crnu kanalicu pa da vidim gde crevo vodi pa kako god bude....
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže dusantrx

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #25 poslato: 29. Okt, 2014. 08:02 »
to se uglavnom iz dva razloga, ja sam imao taj problem ali same vibracije su nastajale od ventila za gorivo i prenosile se preko cevi do bas kako kazete ispred suvozaca zvuk kao trrrrrrr, i promenom ventila za gorivo nisam vise imao vibracije, ventil za gorivo je skroz kod rezervoara sa donje strane auto i daje pritisak 6,6 bara, i moze da bude usled loseg goriva ili ako mesas obicno gorivo i ono sa aditivima kao poboljsano.
  • Vozi: yeti, 1,2tsi, 2010

Van mreže zix

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #26 poslato: 29. Okt, 2014. 09:16 »
Od pre par dana se i meni pojavio taj zvuk. Zaključujem iz vaših postova da je u pitanju gorivo, jer sam povremeno sipao i benzin sa aditivima i bez aditiva. Pre nedelju dana je auto počeo da cima ujutro pri kretanju na oko 1500 o/min. Temp. je bila oko 8-9©. Posle sipanja nove količine benzina, sa aditivima, prestao je sa cimanjem i na ovim nižim temperaturama (3-5©). Zvuk se i dalje, povremeno, čuje na leru na 800-900 o/min.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #27 poslato: 30. Okt, 2014. 00:10 »
Gde su ti promenili taj ventil i posto je zamena?
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže dusantrx

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #28 poslato: 31. Okt, 2014. 11:53 »
ja se izvinjavam nije vetil nego filter za gorivo ja nisam dobro napisao, klasican filter za gorivo nalazi se ispod zadnjih desnih vrata i menja se na svakom prilikom svakog servisa a meni se desilo da sam morao i na 3.000 km da ga menjam usled loseg goriva
  • Vozi: yeti, 1,2tsi, 2010

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #29 poslato: 02. Nov, 2014. 10:51 »
I na kraju gde ste taj problem resili u kom servisu?
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010



Pretraga foruma [Google]